balderman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! NIEUWS 15 ATLETIEK UITVINDING 'Springveren' noemden sommige hard lopers gekscherend de nieuwe modellen waarmee Nike een revolutie heeft ontketend. Na de klapschaats zet nu een nieuwe hard loopschoen de sportwereld op zijn kop. 399,-1 Werking Nike Vaporfly schoen is volgens Brommert de af gelopen dertig jaar niet zo funda menteel veranderd als nu, vindt ook hardlooptrainer Marcel Uppel- schoten van de Utrechtse atletiek vereniging Hellas. Al denkt hij dat de schoen voorlopig vooral voor wedstrijdlopers interessant is. „Topatleten lopen op een hele ma rathon twee tot drie minuten snel ler. Een gemiddelde loper zal zich in de winkel afvragen of dat de ex tra kosten van zo'n 130 euro waard is.'' Uppelschoten merkt dat de schoen op zijn vereniging veel lo smaakt, maar dat veel lopers nog vooral over de schoenen praten. En dat is misschien voor veel ama teurs die niet zo rap gaan op dit moment ook nog het beste, zeggen zowel trainer als winkelier. Vooral de snellere lopers die meer dan twaalf kilometer per uur rennen, halen op dit moment echt het maximale uit het bijzondere ontwerp. ,,Maar de komende jaren verwacht ik dat veel merken afge leide modellen gaan maken en daar profiteert dan uiteindelijk ie dereen van'', zegt Brommert. Iets minder dan 280 euro voor een paar hardloopschoenen. Het was even slikken, moet hardloper Alex Alingh (57) uit Rotterdam toege ven. Voor een paar euro meer had hij twee dozen met 'normale' exemplaren mee naar huis kunnen nemen. Niet dat Alingh de illusie had dat hij op deze nieuwe schoenen - en vooral op zijn leeftijd - nog alle records zou breken. Nee, het waren gezondheids klachten en zijn onbedwingbare nieuwsgierigheid naar 'De Schoen', waar de hele hardloop wereld het nu al maanden over heeft, die hem in de winkel het laatste zetje gaven. Onlangs liep Alingh op de Nike Vaporfly zijn eerste wedstrijd. De minuten vlo gen er niet af, zoals sommige hard lopers misschien zullen hopen. ,,Ik was in open terrein en had wind tegen. Maar ik vond het wel heel fijn lopen en had het gevoel dat ik na de wedstrijd minder vermoeide benen had.'' Zoals Alex Alingh zijn er inmid dels velen, weten ze bij verkoop- punten en op atletiekverenigin gen. Vol ontzag kijken hardlopers naar hoe topatleten op de schoe nen alle records breken. De Keni- aan Eliud Kipchoge slaagde er mede dankzij de AlphaFly - en nog snellere variant van de Vapor- fly - in voor het eerst een hele ma rathon onder de twee uur te lopen. Het leidde de afgelopen maan den tot stevige discussies. 'Mecha nische doping' noemden sommige critici het nieuwe ontwerp met de dikke schuimlaag en carbonplaat- jes van hiel tot teen. Dat zorgt er voor dat lopers bij elke stap min der energie verliezen. Bovendien stimuleert het landen op de voor voet, wat beter is voor het lichaam. Een speciale commissie van World Athletics, de wereld-atle- tiekbond, keek ernaar en oordeelt nu dat het innovatieve ontwerp is toegestaan, mits de zool niet dik ker is dan 40 millimeter en er maximaal één carbonplaatje in de zool is verwerkt. En daarmee zal de gekte voorlo pig alleen nog maar toenemen, verwachten winkeliers. Nu al is de schoen bijna overal uitverkocht. Nieuwe leveringen zijn bovendien schaars. Runnersworld in Utrecht krijgt ze al maanden niet. Eén keer hebben ze vorig jaar een bestelling van zestien schoenen gehad. ,,Die waren allemaal binnen een week weg", zegt verkoper Mark. Alleen bij geautoriseerde ver kooppunten van Nike zijn nog wel schoenen te krijgen. Maar ook daar gaat de verkoop hard, bevestigt Eric Brommert van Run2Day in Rotterdam. ,,Toen Nike in 2017 met een eerste model op de markt kwamen, verkochten we ze mond jesmaat. Iedereen moest nog wor den overtuigd. Maar nu lopers zonder de Vaporfly's zien dat con- currenten met deze schoenen per soonlijke records verbreken, wil len zij de schoenen ook.'' Het zijn met name wedstrijdlo pers en fanatieke recreanten die el kaar aansteken, merkt Brommert. Bij twee grote atletiekverenigin gen in Rotterdam willen de meeste toplopers niet anders meer. Hij verwacht niet dat het een tijdelijke opleving is, maar dat de hardloopwereld voorgoed gaat veranderen. Net zoals halverwege jaren 90 gebeurde met de klap schaats in het schaatsen. Het ontwerp van de hardloop- A/5-daagse Stedentrip Berlijn 5 dagen Soltau, Lüneburger Heide 8 dagen Venetië en omgeving 10 dagen Istrië, Opatija 10 dagen Bantry Bay en subtropisch Ierland 10 dagen Italiaanse Bloemenrivièra te-LL Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Tyr boekingen: www.bolderman.nl dinsdag 4 februari 2020 GO Hardloper krijgt vleugels met nieuwe superschoen Kijk op de site bij /video Is Alex echt sneller met deze hardloopschoenen? Raymond Boere Rotterdam Alex Alingh: „Minder vermoeid.'' foto's frank de roo Onderzool :aD4r:'A,n/MF Standaard binnen zool van schuim Zeer veer krachtig schuim ("ZoomX"). Grootste bijdrager aan de vering. De basis is breed waardoor de loper steviger staat Carbonfiberplaat, dun maar stevig. Werkt mee aan de vering. ^1 v.a. slechts ^4 Vertrek: feb Imrtl apr /mei/ juni/ sept /okt/nov/ dec. Vertrek: apr mei junijuli/sept okt. Vertrek: meijuni/sept Vertrek: apr /mei /juni/ juli laugl sept okt. jlf/augTlJpUokt I Vertrek: apr/mei/sept/okt. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden I Brochureen (0318) 58 09 58 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exct. Calamiteitenfonds reserveringskoster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15