Alberti zit in een van de twee comfortabele stoelen bij het voorraam. D e woonkamer is ruim, met achter haar stoel een serre ('mijn hoekje'). Aan de muur en op de venster banken kunst, veel foto's van familie en één van een recente ontmoeting met prin ses Beatrix in Carré. Boven de piano, die ze niet bespeelt ('ik heb spijt dat ik nooit les heb genomen'), prijkt de zangeres op een groot geschilderd portret van kunstenares Annelies Hoek. Twee zwart-witfoto's aan de zijmuur vallen op. ,,Die links is de leuk ste foto die ik ken van mijn vader. Die an dere vind ik zo mooi omdat mijn moeder daar vooraan staat. Ik sta achter haar, mijn vader weer achter mij. Ik weet nog precies wanneer die gemaakt is. In 1967, ik was zwanger van Daniëlle, mijn eerste.'' Meestal gaat het over uw vader, maar op die foto staat uw moeder centraal. ,,Het lijkt altijd zo vanzelfsprekend wat een moeder doet. Ze overleed in 2011 en sinds dien ben ik pas gaan begrijpen wat zij alle maal voor ons heeft gedaan. Zij was de motor van ons gezin. Ik zong in Carré een nummer waarin ik mijn vader bedank voor de kracht die hij mij heeft gegeven. Maar dat kon hij alleen maar doen omdat hij mijn moeder had. Zij cijferde zich weg voor het gezin, legde voor mijn vader elke dag zijn kleding klaar, zorgde dat het bad vol was, dat soort dingen.'' Lijkt u op uw moeder? „Ontzettend! En daar ben ik ape-, apetrots op. Eigenlijk realiseer ik me ook dat pas sinds ze er niet meer is, nu ik ouder ben en al 24 jaar zonder vaste partner leef. Zij moest ook vroeg verder zonder mijn vader (Willy Alberti overleed in 1985). Ik zou haar verhaal weleens willen opschrijven, hoe zij dat gedaan heeft, tot de laatste zucht. Ze is bijna 90 geworden. Ze stierf in het zieken huis, in mijn armen. Ik mis haar nog altijd. Ik belde haar elke dag, waar ik ook was. Op Bonaire dacht ik het nog: kon ik maar even mijn moeder bellen.'' Wat zou u tegen haar zeggen? ,,Weet je, ik ben net blij teruggekeerd van vakantie, ik heb geen zin om nu te gaan jan ken.'' Even later: ,,Och, mijn maag rommelt. Wil jij zo ook een kopje kippensoep?" ZATERDAG 1 FEBRUARI 2020 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 99