1 bladcadeau J Natuurlijke oplossing bij een droog trekkerig gevoel en korstjes in de neus dé tijdschriftenbon HET LEUKSTE CADEAU VOOR ELK FEESTJE! 8 VERENIGDE STATEN VOORVERKIEZINGEN Ze vormen nog geen procent van de Amerikaanse bevolking, maar hebben volgende week buitengewoon veel invloed op de presidentsverkiezingen. De inwoners van Iowa nemen hun taak heel serieus. Zelfs bij de koffiebonenpeiling. vtwonen 'SYCHDl Verkrijgbaar bij o.a. AH, Ako, Bruna, Cigo, Jumbo, Primera, The Read Shop en via www.bladcadeaukopen.nl Advertentie De neus als filter 'Verzorgt schrale, droge plekjes in de neus' Beschermt en bevochtigt Verstopte neus? ls je president van de Ver enigde Staten wilt worden, moet je de hand van Seth Dudley ge schud hebben. De chef en mana ger van de Hamburg Inn, een di ner die sinds 1935 omeletten ser veert in Iowa City, heeft in het af gelopen jaar acht presidentskan didaten ontvangen. Allemaal wil len ze het in november namens de Democraten opnemen tegen Donald Trump, en allemaal me nen ze dat ze de kandidatuur al leen kunnen veroveren als ze Dudley en zijn klanten voor zich winnen. Sinds ex-president Ronald Reagan hier in 1992 kwam lun chen met gehaktbrood en Hol landse appeltaart, geldt de Ham burg Inn als vaste campagnestop voor politici. De foto's van hun visites hangen aan de muur. Bill Clinton op een van de leren ja- ren-50-bankjes, Barack Obama aan de kassa, Mitt Romney, John McCain - en een collectie min dere goden die alweer vergeten zijn. ,,Het is echt een eer, een uniek privilege, dat we zoveel kandidaten zelf kunnen ontmoe ten'', zegt Dudley. ,,Als je hun ge zichten op tv ziet, zijn ze een plaatje, een personage. Maar als ze hier zijn, zijn ze mensen.'' Weinig Amerikanen krijgen de kans zoveel potentiële presiden ten van dichtbij te beoordelen. Dudley heeft het geluk dat Iowa vooraan op de verkiezingskalen der staat. Hier beginnen maandag de voorverkiezingen, waarin de grote politieke partijen bepalen wie hun presidentskandidaat wordt. De Republikeinen gaan zo goed als zeker weer voor Donald Trump, maar de Democraten zijn er nog lang niet uit. Ze begonnen met maar liefst 28 kandidaten, daar zijn er nu nog 12 van over. Al een jaar hebben al die men sen campagne gevoerd in Iowa, een staat met 3 miljoen inwoners, nog geen procent van de totale Amerikaanse bevolking. Som mige presidentskandidaten heb ben hier zo'n 150 mensen aan het werk gezet en kantoren in ver schillende uithoeken geopend. Je kunt niet tv-kijken of Spotify luisteren zonder een politieke commercial tegen te komen, geen snelweg over zonder een bill board van een kandidaat te zien. Zelf duiken politici continu op in cafés en dorpshuizen. En sturen ze spraakmakende vervangers als ze vanwege de afzettingsproce dure tegen Trump in Washing ton moeten blijven. Ze weten: geen Democraat won de afgelo pen decennia de voorverkiezin gen zonder in Iowa de koppositie te veroveren. Waarom de inwoners van Iowa altijd als eersten hun stem mogen uitbrengen - en zo de toon zetten voor de rest van de campagne - weet eigenlijk niemand. Het is in de jaren 70 zo gepland en altijd zo gebleven. De Iowans hebben daardoor buitengewoon veel in vloed. Te veel, vinden critici. In Iowa wonen vooral witte Ameri kanen. Minderheidsgroepen wor den op deze manier te weinig ge hoord, klagen ook enkele kandi daten. De inwoners nemen hun taak als verkiezingspoortwachters ui terst serieus. Ze komen op een ijzige woensdagmiddag bijvoor beeld naar een gemeenschaps centrum in de besneeuwde ak kers rond Webster City om scherpe vragen te stellen aan Pete Buttigieg, een 37-jarige burge meester uit Indiana die met op timistische vergezichten over nieuwe eenheid in de gespleten natie de verkiezingen wil win nen. Niet gerust Maar een dame op de achterste rij is er niet gerust op. Hoe hij ge mene aanvallen van Donald Trump denkt te gaan pareren, wil ze weten. En Jenna Worthen vraagt zich af hoe hij geestelijke gezondheidszorg zal verbeteren. Als ze haar zorgen over de medi sche hulp die ze nodig heeft bij Buttigieg neerlegt - 'Ik ben 21 en slik ongeveer evenveel pillen' - legt hij haar persoonlijk uit hoe zijn zorgplan in elkaar zit. Zij knikt mee. Dit is wat ze wilde ho ren. ,,We zoeken iemand die eerlijk is en ook goed naar ons luistert'', zegt Doug Getter, voormalig bur gemeester van Webster City, die Buttigieg goedkeurend obser- AWY IIQMK' Een pijnlijk, trekkerig gevoel in de neus? Korstjes en soms zelfs bloedneuzen? Grote kans dat uw neussljjm- vlies te droog is. Dit kan voor komen In het na|aar en de winter, wanneer de lucht droger is. Andere redenen zijn centrale ver warming, airco, hormo nale veranderingen en medicijngebruik. A.Vtogel Cinuforce neusspray helpt effectief bij droog neusslljmvlles. Ademen door een ge zonde 'vochtige neus' is belangrijker dan u denkt. Het neusslijmvlies zui vert 10.000 liter inge ademde lucht per dag zodat er zo min mogelijk stofdeeltjes, bacteriën en virussen binnendrin gen. Als het neusslijm vlies te droog is, neemt de filteifunctie af. Dan kan droog neusslijmvlies leiden tot een pijnlijk, trekkerig gevoel in de neus of korstjes. A. Vogel Cinuforce neus spray Droog neusslijm vlies en korstjes" beschermt en bevoch- Cinuforce" neusspray Droog neusslijmvlies Korstjes f» A.Vogel Forte en Extra Forte Neusspray* Werkt effectief bij neusverkoudheid Opent de verstopte neus in 2 minuten** Bf©; tigt de neusholtes langdurig, verweekt korstjes en helpt bloedneuzen als ge volg van beschadigd neusslijmvlies voor komen. Met 100% natuurlijke ingrediën ten die de genezing van het neusslijmvlies ondersteunen. Medisch hulpmiddel Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. **Aangetoond in gebruikers onderzoek (Forte 44% van de gebruikers, Extra Forte 49% van de gebruikers). zaterdag 1 februari 2020 GO Een boontje voor Biden, of toch voor Sanders? Karlijn Van Houwelingen Iowa City J.5.00 - - Wue Of Klanten van de Hamburger Inn stemmen alvast met koffie bonen op hun favoriet: hoe vol ler de pot, hoe kansrijker. FOTO'S KARLIJN VAN HOUWELINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8