Sluis weer startplaats in BeNe Ladies Tour BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 Halve Marathon Cadzand-Bad blijft in trek Het is alweer sinds 2013 geleden dat Wim Huigh en Theo Rabout de or ganisatie van de Halve Marathon van Cadzand-Bad voor het eerst voor hun rekening namen. „Des tijds waren er zo'n 500 lopers op de halve marathon", herinnert Rabout zich nog. ,,Nu tikken we bij de voorinschrijvingen al de duizend lopers aan. Daar mogen we trots op zijn." Kezantse Kilometer In de loop der jaren is de Halve Ma rathon van Cadzand-Bad een eve nement voor jong en oud gewor den. ,,De jeugd heeft de toekomst, dus we organiseren ook voor de zesde keer de Kezantse Kilometer, speciaal voor de jeugd. Verder heb ben we ook nog een wedstrijd over zeven kilometer. Door met drie af standen te werken, is de wedstrijd enorm toegankelijk geworden." Het hoofdnummer is en blijft echter de halve marathon. ,,We hebben ons mooie parkoers kun nen handhaven en daar zijn we blij mee. Sinds een jaar of vier hebben we nu het natuurgebied Verdron ken Zwarte Polder in de route op genomen en dat is een absolute meerwaarde voor het evenement." Dat blijkt onder meer uit de stij gende deelnemersaantallen. ,,We groeien nog steeds, maar dat ver groot ook de druk op onze organi satie. We werken daarom dit jaar Door met drie afstanden te werken, is de wedstrijd nu toegankelijker weer met meer vrijwilligers en ex tra materiaal, zodat we de service naar de deelnemers toe verder kun nen optimaliseren." Volgens Rabout is dat het geheim achter het succes van de Halve Ma rathon van Cadzand-Bad. ,,De deel nemers waarderen onze inzet en ze krijgen natuurlijk een schitterend parkoers voorgeschoteld. Daarnaast is het een open Zeeuws kampioen schap, wat de wedstrijd extra speci aal maakt. Ook proberen we het in schrijfgeld zo laag mogelijk te hou den." Nadat de wedstrijd jarenlang bij de mannen was gedomineerd door atleten uit de eigen provincie, ging vorig jaar de Belg Tom Vanslam- brouck met de overwinning aan de haal. ,,Dit jaar staat hij opnieuw aan het vertrek, maar we kunnen na tuurlijk ook het nodige verwachten van Zeeuwse toppers als Erwin Harmes, Erwin Adan en Ralph Wiessner." Terug van een blessure Ook Gwendolyn de Deyne, de Bel gische tweevoudig winnares bij de vrouwen, staat wederom aan het vertrek. ,,Het zal echter niet gemak kelijk worden voor haar om een derde keer op rij te winnen, want ze komt terug van een blessure. Het zelfde geldt overigens voor Moni que Verschuure uit Yerseke, die in onze wedstrijd haar rentree maakt. Wat betreft de Zeeuwen, verwacht ik dus vooral Monica Sanderse, Le- onie Ton en Frédérique Burkin vooraan." Als de weersvoorspellingen klop pen, zullen de winnaar en de win nares de overwinning alleszins niet cadeau krijgen. ,,Ik hoop dat het wat meevalt. Ook voor de vele vrijwilli gers die langs de kant staan. Boven dien hebben we de voorbije twee jaar meer dan 1000 finishers gehad en ik hoop dat we die lijn kunnen doortrekken. Als dan ook iedereen veilig de aankomst heeft bereikt, is voor ons de editie meer dan ge slaagd." Column Op de dag dat Kobe Bry ant bij de tragische he- likoptercrash om het le ven kwam, bracht Milton Roe- meratoe zonder dat hij het zelf door had een soort van ode aan de basketballegende. De verdedi ger van VC Vlissingen vloog heel eventjes tijdens het duel met FC Boshuizen, zoals Bryant dat ook kon. Alleen volgde bij de Vlissin- ger geen fraaie dunk. Roemera- toe, vaak de rust zelve, haalde vol door op het hoofd van een tegen stander, die op het gras klapte. Uit het niets werden zondag aan de Irislaan ineens klappen en trappen uitgedeeld. De aanlei ding stelde eigenlijk weinig voor. Renzo Roemeratoe zag hoe een tegenstander na een overtreding de bal wegtikte en deelde een duw uit. Hij kreeg een duw terug en de boel stond in de fik. Zeker na de klap van 'invliegende' broer Milton. Ineens was daar ook reservedoelman Karim Ben Sellam, die een sprint trok vanaf de bank en als een kleinere versie van Badr Hari om zich heen be gon te slaan en schoppen. De beelden vonden razend snel hun weg over het internet. Dat gebeurde vorig jaar ook bij VC Vlisisngen, na een spook- doelpunt tegen Alphense Boys. Toen kon vrijwel iedereen er om lachen, nu niet. De aanklager van de KNVB zag de beelden ook en stuurde deze week een identieke brief naar Roemeratoe en Ben Sellam. Voetballen zit er dit sei zoen vrijwel zeker niet meer in, wordt duidelijk uit de tekst. De aanklager heeft namelijk besloten van zijn bijzondere be voegdheid gebruik te maken, zo Alleen volgde nu geen fraaie dunk valt te lezen. De twee voetballers zijn sinds woensdag voor 30 da gen geschorst. Dat gebeurt wan neer de aanklager het vermoeden heeft dat zijn eis een schorsing van ten minste 6 maanden zal zijn. De spelers mogen tot eind februari 'niet aan wedstrijden of trainingen van enig elftal of team in het veld of zaalvoetbal deelne men'. Daarnaast mogen ze ook 'geen functie binnen de KNVB of binnen de vereniging vervullen, en tevens op geen enkele wijze, passief of actief, deelnemen aan verenigingsactiviteiten'. VC Vlissingen en zaalvoet balclub Groene Ster, waar Ben Sellam ook tweede doelman is, hebben zo een klein probleem. Bij VC Vlissingen was de spoe ling zondag door blessures, va kantie en verplichtingen in de zaal bijzonder dun. Dat zal de ko mende tijd niet veel beter zijn. Het voorval is wel barslechte reclame voor de zondagtak, die toch al onderwerp van discussie is. Binnen de club is er een stro ming die alleen met de zaterdag- tak verder wil, anderen willen ook op zondag voor het hoogst mogelijke blijven gaan. De tegen standers zullen de gebeurtenis sen gebruiken om hun voorkeur nogmaals kracht bij te zetten: Kappen met de zondag! SLUIS Sluis fungeert dit jaar op nieuw als startplaats in de BeNe Ladies Tour. De Zeeuws-Vlaamse plaats is op zondag 12 juli de start plaats van de slotrit in deze vier daagse wielerkoers voor vrouwen. ,,We zien de komst van de BeNe Ladies Tour als een sportieve, toe ristische en economische im puls'', vertelt de Sluise burge meester Marga Vermue. Vorig jaar was Sluis eve neens startplaats, maar toen van de voorlaatste M etappe. De slotetappe werd toen gereden in en om Zelzate. Nu finisht de koers in Knokke- Heist. Deze gemeente heeft zich voor vijfjaar aan de BeNe Ladies grj Tour verbonden. Dat past in een groter W* plaatje. Knokke-Heist is in 2021 ook halteplaats van het WK wielrennen en de Baloise Belgium Tour staat er ook al jaren lang op de agenda. Deze zevende editie van de BeNe Ladies Tour wordt verreden van donderdag 9 tot en met zon dag 12 juli 2020. De start is in Utrecht. Vorig jaar won de Duitse Lisa Klein (foto) deze internatio nale wedstrijd. Jolien D'hoore en Marianne Vos wonnen de wedstrijd ieder tweemaal. Het is nu de laatste wed strijd op Europese bo dem vóór de Olympi sche Spelen in Tokio be ginnen. De etappe vanuit Sluis start evenals vorig jaar op de Groote Markt en wordt voorafgegaan door een ploegenpre- sentatie. zaterdag 1 februari 2020 PM Theo Rabout gaat weer voor 1000 finishers De weersomstandigheden zijn vooralsnog onheilspellend. Toch hebben zo'n 1000 lopers zich al ingeschreven voor de Mammoet Midwinter Halve Marathon van Cadzand-Bad, die morgen plaatsvindt. Weer of geen weer, de halve marathon is al jaren enorm populair onder de hardlo pers. ,,Het parkoers maakt de wedstrijd uniek", meent organi sator Theo Rabout. Job de Feijter Cadzand - Theo Rabout @Barryvdh9 appen jjgJLEVQO Tom Vanslambrouck (rood) streed vorig jaar met Erwin Harmes om de winst. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43