O O) CD O Rivalen Zeeuwse teams gaan vrijuit TOP hoopt op stunt bij koploper KCC Goes boos over dreigende minpunten en boete 12 ZEELAND Vlissingen Sharks houdt weer party Drie Zeeuwen gaan naar EK trampoline DERDE DIVISIE ZEEUWSE DERBY Door doelpunten van - wie anders dan - Steve Schalkwijk en Daniel Wissel nam Goes gisteravond ondubbelzinnig revanche op Hoek voor de eerder geleden 6-1- nederlaag. Opnieuw was een vroege rode kaart bepalend. Fabian Wilson (Hoek) moest het veld ruimen na 33 minuten. Kloetinge en Terneuzense Boys wordt niet de helpende hand toegestoken in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. Het in december gestaakte duel Nieuw-Lekkerland-Oranje Wit blijft zonder consequenties. De wedstrijd werd gestaakt na racistische uitlatingen van uit het publiek, waardoor Oranje Wit niet meer verder wilde spelen. De tuchtzaak tegen beide verenigingen is geseponeerd, omdat de reden voor het staken een eenmansactie is ge weest. Oranje Wit is vandaag de tegenstander van Kloetinge en is in de strijd om lijfsbehoud concurrent van Terneuzense Boys. Daarnaast is Nieuw-Lekkerland in de titelstrijd een ri vaal van Kloetinge. De Vlissingen Sharks houdt opnieuw een Su per Bowl Party. De enige Zeeuwse American Footballclub doet dat in de nacht van zaterdag op zondag in Campus De Ruyter in Vlissin gen. Vanaf 22.30 gaan de deuren open. De Su per Bowl, dit jaar tussen de Kansas City Chiefs en de San Francisco 49ers, begint om 00.30 uur. De wedstrijd wordt op een groot scherm uitgezonden met Amerikaanse coommentaar. Eten en drinken in Amerikaanse stijl zijn gra tis. Aanmelden is verplicht (via vlissingens- harks@gmail.com) en er is ruimte voor maxi maal 40 personen. Drie Zeeuwse trampolinespringers zijn verze kerd van deelname aan het Europees kampi oenschap in Göteborg. Guitho de Wolff uit Oostburg en de Goese broer en zus Remo en Iris Schrier gaan van 7 tot en met 10 mei met het Nederlands team naar Zweden. De Wolff voldeed vorig jaar bij het wereldkampioenschap in Tokio al aan de limiet. ,,Bij het EK wil ik laten zien wat ik in de tussentijd geleerd heb en wil ik weer knal len", zei hij destijds in de Japanse hoofdstad. Zijn deelname aan het kampioenschap is nu bevestigd. De korfballers van TOP Arnemuiden wacht vandaag een zware klus. De Zeeuwse hoofd klasser gaat op bezoek bij koploper KCC. Het verschil tussen beide teams is vijf punten. De tegenstander uit Capelle aan den iJssel is altijd een lastige opponent voor TOP, dat van de laatste vijf onderlinge ontmoetingen er vier verloor. Eerder dit seizoen werd het in Arne- muiden 20-28 voor KCC. In de overgangsklasse speelt Swift thuis tegen Valto. De afgelopen twee wedstrijden haalde de Middelburgse scoringsmachine de grens van 40 treffers. Kunnen ze dat drie keer op rij? Gesta Souburg Smashers Goes Geen vuurwerk afste ken voor de derby te gen Goes? Daar dach ten de supporters van Hoek gisteravond an ders over. Ze zorgden met fakkels, begeleid door blauw-witte slierten, voor een fraai beeld bij de opkomst van de beide teams, op een mooie avond voor het Zeeuwse voetbal. Waar ze wel van baalden: niet blauw maar rood werd de kleur van de derby in de derde divisie. Want Goes won de beladen wedstrijd (2 0), mede dankzij een rode kaart voor Hoek-speler Fabian Wilson. Net als in de heenwedstrijd was een kaart met die kleur bepalend voor het verloop van de wedstrijd. In september ging Goes-verdediger Sherief Tawfik er met rood af, toen Hoek met 1-0 leidde en vervolgens uit kon lopen naar een eclatante 6- 1-zege. Gisteravond was Hoek in het eerste halfuur de bovenlig gende partij, met de wind in de rug, maar verzuimde het op voorsprong TRAINERSKWESTIE te komen. In de 34ste minuut ging het vervolgens helemaal mis voor de bezoekers. Kim van den Bergh leed balver lies op het moment dat Hoek aan een aanval aan het bouwen was. Daniel Wissel pikte de bal op, had even ruimte, keek zoals altijd rustig om zich heen en legde zijn voorzet aan de tweede paal. Daar deelde Fa bian Wilson een duwtje uit aan de inkomende Goes-middenvelder Tim de Winter. Voor scheidsrech ter Sahiner was het voldoende om de bal op de stip te leggen en Wil son stuurde hij met rood weg. Niet Wissel, die vorige week de straf schop nam, maar Steve Schalkwijk eiste de bal op. De topscorer stuurde doelman Jordi de Jonghe naar de verkeerde hoek en bracht zijn totaal zo op 14 goals, net zoveel als Hoek-aanvoerder Rik Impens. Halverwege het duel paste Lieven Gevaert een dubbele wissel toe, in een poging weer grip op de wed strijd te krijgen. Jonathan Constan- sia en Van den Bergh bleven in de kleedkamer achter, nieuweling Aaron Verwilligen en de eerder ook al bij Hoek teruggekeerde Kyle Doesburg kwamen in de ploeg. Met een man minder was Hoek drie mi nuten na rust dicht bij de gelijkma ker, na een lange rush van Does burg op snelheid. Zijn schot werd echter gekeerd door doelman Brian Meulmeester. Het bleek een cruci ale redding, want even later sloeg Goes toe. Honderdste goal Schalkwijk gooide er een combina tie met Wissel uit, alleen voor doel- zaterdag 1 februari 2020 VOETBAL AMERICAN FOOTBALL Guitho de Wolff poseert na afloop van het WK in Japan. foto sven mooij TURNEN KORFBAL Thomas de Ridder (33) uit Etten-Leur wordt volgend voetbalseizoen trainer van zon dag-vierdeklas ser RKVV Gesta uit het Brabantse Gal- der. Hij is nu nog trainer van Kruiningen. De schakers van Souburg komen van daag niet in actie in de lan delijke compe titie. De aanlei ding is het overlijden van trouw lid Martin de Bock (76), die vroeger ook competitielei der was van de Zeeuwse Schaakbond. Badmintonver eniging Rillan- dia Smashers houdt vandaag voor de tiende keer het Rei- merswaals Ver steeg toernooi. In de Reimers- waalhal (Krui- ningen( worden tussen 9.00 uur en 21.00 uur 175 partijen afgewerkt. GO Weer is rode kaart bepalend in de derby Barry van der Hooft Het was de tweede keer dat Fabian Wilson rood kreeg van scheidsrechter Sahiner. Vorig seizoen ook tegen Eemdijk. Het bestuur van Goes is teleurgesteld in de aan klager amateurvoetbal van de KNVB. De derde divisionist heeft gisteren een schikkingsvoorstel toegestuurd gekregen van twee punten in min dering en een geld boete. Interim-trainer Daan Eikenhout (foto) kreeg vorige week tegen Jong FC Almere City geen dispensatie van de voetbalbond om als eindverantwoorde lijke op de bank te zit ten. De oefenmeester beschikt niet over de juiste trainerslicentie. Toch nam hij de hon neurs waar, omdat er (nog) geen opvolger voor de in oktober ver trokken trainer Ruud Pennings gevonden is. Goes kreeg het voorstel per mail toege stuurd. „Vrij summier", om schrijft waarnemend voorzitter John Vette het bericht. ,,Het was enkel een mededeling. We gaan om een onder bouwing vragen. Is ons iets aan te rekenen? De KNVB mag vinden wat ze willen. Het is wat het is. Dan druk ik me nog netjes uit." Het bestuurslid is 'boos'. „Heel het bestuur is boos" stelt hij. „Dat is de eerste emotie. Zeker als je weet wat we er allemaal voor doen en heb ben gedaan." Vette vroeg de trai ningsvakbond (VVON) om hulp. ,,Ik heb een half uur met de secreta ris aan de telefoon ge zeten. 'Reik ons dan namen aan', vroeg ik. Er kwam nul reactie. Op de website van de VVON staat al een week of drie een vacature. Er heeft nog niemand ge reageerd.'' Goes weet nog niet of het in beroep gaat tegen het voorstel. Dat is afhankelijk van de onderbouwing van de voetbalbond. ,,De recht lijnigheid van de KNVB kun je accepteren. Maar ze moeten in ogen schouw nemen dat we niet in de Randstad of op de Veluwe wonen. Er zijn simpelweg minder mogelijkheden.'' a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40