Henry Blok vertrekt vandaag uit China als school veem We law Vtyv iKtu/t oem&H a ZEELAND 11 CORDEJONGE MAAK MET42 K/NDEREN HAHIK EHA06EUJK ICTSPoEN AAN PE SLECHTE IU6TEPHOU0IN6 VAN UW 2O0N MEMCER EN MEVROUW $Lo$! LlaiWl*L: pjalwtsty nablü/w Aril BRIEVEN Hoogspanningsnet Chapeau Guusje Poot (LSD) om direct op de rem te trappen (krant 25 januari)! Van een infrastruc- tuurdeskundige, die dagelijks meer in de grond dan op de grond actiefis, hoorde ik dat de capaci teit van het elektrische netwerk met een factor 8 vergroot moet worden. Wie gaat dat betalen? De gemeente staat al in de min. Voordat de oplevering klaar is, le vert het veel tijdelijk werk voor Oost-Europa op, veel uitlaatgas sen door dieselbrandstof, veel fijnstof door het afval van het be staande netwerk, waarna ook weer kapitaalverlies. Reken maar dat Johan van Vollen broek om de hoek komt kijken en de huizenbouw dan geheel stil ligt. Maar, we blijven het beste jongetje van de klas in Europa, dus kunnen we gerust gaan sla pen. Cees Schouten Vijverbergstraat 4, Noordgouwe Servicebus De servicebus in Middelburg ver dwijnt op 1 mei (krant 16 ja nuari). Connexxion houdt ermee op omdat er te weinig passagiers waren. Wat doen we nu Na en kele jaren met nog steeds weinig passagiers, vragen of ze alstublieft toch weer willen rijden? Wat den ken jullie dat het antwoord is? Verder in de krant: de overheid mag mensen niet op de bank laten zitten. Een interview met staats secretaris Tamara van Ark (Soci ale Zaken). ,,We willen allemaal een inclusieve samenleving waar bij we kijken naar wat mensen wel kunnen." Wij, senioren, kun nen en willen best nog wat, maar dan moeten we ook de mogelijk heden krijgen. Slechts een derde van de gebrui kers van de bus kan een pasje krij gen voor de WMO-taxi. Kost dat niets dan? En wat doen we met de andere passagiers die geen pasje krijgen? Tja, die moeten het zelf maar uitzoeken, denk ik. Waarschijnlijk gaat het bankzit ters opleveren wat niet echt een sociale activiteit is. T. Spelbrink-de Wild Sportlaan 60, Middelburg Westerschelde Het artikel in de krant van 18 ja nuari om de Westerschelde af te sluiten voor schepen richting Antwerpen, slaat mijns inziens nergens op! Het Tractaat van 19 april 1839 is daar zeer duidelijk over in art. 9: de bevaarbaarheid der Wes- terschelde te allen tijde aan de toenemende eisen van het scheepvaart verkeer behoort te worden aangepast en de rivier dus voor de grootste schepen bevaar baar moet zijn...' Het is een misvatting te stellen dat Nederland het alleen voor het jj^l zeggen heeft op die rivier (ook niet op de Oosterschelde!). België heeft, nog steeds, een ijzersterke troef in handen, voornoemd Trac- taat dus. N. J. van der Meer Nieuwe Schoorseweg 1, Schore Marinierskazerne (12) Wat een gedoe met de Mariniers kazerne. Hef het korps op. We hebben een Korps Commando troepen, een Luchtmobiele Bri gade, de landmacht en de mare chaussee voor het eiland Curasao. De kazerne in Doorn is rijp voor de sloop en de gemeente Doorn zit te popelen om daar apparte menten te bouwen. Daar in de buurt een nieuwe kazerne bou wen, terwijl er in Vlissingen al miljoenen zijn uitgegeven, zie ik niet gebeuren. Maar wat dan? Toen ik na mijn dienstplicht gedemobiliseerd werd, kreeg ik een lastgeving mee, dat bij een bepaald radiobericht ik direct naar de vliegbasis Soester- berg moest ter aanvulling van het daar gelegerde personeel. In die richting manoeuvreert het kabi net. Maak van het Korps Mariniers een papieren korps en dan kun- nen de manschappen blijven wo nen waar ze wonen. F. P. de Smit Vredehoflaan 700, Vlissingen Marinierskazerne (13) Zullen bestuurders van Vlissin- gen, bij uitbreiding het Zeeuwse provinciebestuur, in staat zijn de marginale motivering inzake de bombarie om de marinierska zerne door te prikken? De gemas keerde inkleding van inlichtingen bleek al uit de berichtgeving in de krant van 21 december 2018. Ge daas over verhuizing, volgplicht en reorganisatie. Verbluffend hoe, na het besluit om de Michiel Adri- aanszoon de Ruyterkazerne in Vlissingen te bouwen, de mani pulatie van facetten of fracties rond het project ingezet werd. Als korpscommandant Mac Mootry de verhuizing torpedeert, han teert hij voor de vaste Kamercom missie een voze verzuchting: de 'enorme uitstroom van mariniers' voorkomen! Voor nogal wat parle mentariërs is de Tweede Kamer een doorgangshuis naar een lucra tievere j ob. Er is niet veel verbeel dingskracht en werkelijkheidszin voor nodig om soortgelijk gedrag ook toe te schrijven aan mariniers. Geen overheid of functionaris omzeilt in succesvolle belangen afwegingen machiavellistische manoeuvres. Nood aan een res pectabele, eenstemmige Zeeuwse reactie op het arrogante Haagse gepruts. B. Monkau Veldm. Montgomerylaan 11 Middelburg Quarantaine Bij terugkomst zal het gezin eerst nog twee weken in quaran taine moeten. ,,De quarantaine mogen we in Oost-Souburg doorbrengen", meldt Blok. De Belgische overheid heeft inmiddels gemeld dat morgen 23 Nederlanders op een vlucht vanuit China aan zullen ko men. Het vliegtuig dat hen op haalt, vertrekt vanavond vanaf luchthaven Charles de Gaulle in Parijs en vliegt zondag met 53 personen terug naar Frankrijk. Daarna vliegt de repatriërings- vlucht door naar België en landt op de militaire luchthaven Mels- broek bij Brussel. Aan boord zijn ook negen Belgen en hun niet- Belgische familie, drie Tsjechen, elf Denen en twee Slowaken. De passagiers zullen maskers dra gen en de kans dat ze besmet zijn, is erg klein, aldus de Belgi sche minister van Volksgezond heid Maggie De Block. De passa giers mogen alleen aan boord als bij hen geen besmetting wordt vastgesteld. De inzittenden zul len na aankomst naar hun eigen landen worden overgebracht. Het is midden in de nacht in Ne derland als de telefoon gaat. Het is Henry Blok (47) uit Oost-Sou burg vanuit China. Al dagenlang wacht hij met zijn vrouw en zoontje in een appartementje midden in Wuhan op een ver lossend bericht van de Neder landse ambassade. Ze willen sa men naar huis, zo snel mogelijk. Dat lijkt nu eindelijk te gaan ge beuren. Of zijn vrouw Sisi, die alleen een Chinees paspoort heeft, mee mag is ook nog steeds een raad sel. Het zorgt voor spanning in het apparte ment. In principe mogen Chi- nese staats burgers het land niet uit van de regering, hoewel Sisi al vele jaren in Ne derland woont. ,,Als u de ko mende 24 uur niks hoort, dan kun je aannemen dat mijn vrouw mee mocht. Anders neem ik contact met u op. Mocht het daadwerkelijk zo zijn dat we weg zijn, heb respect voor mijn schoonfamilie en ga niet bellen", roept hij de pers op. zaterdag 1 februari 2020 GO De Oost-Souburgse Henry Blok (47) mag vandaag weg uit China en zal morgen aan komen in België. Blok zit samen met zijn vrouw Sisi en zoontje Quintius al meer dan een week vast in een apparte ment in de stad Wuhan van wege het coronavirus. Het gezin zal met een vliegtuig uit Frankrijk worden opgehaald. Maurice Steketee Vlissingen/Wuhan U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Westerschelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39