Wie maakt graffitikunst voor de tunnels in Middelburg? IN DE REGIO Veel oudere belangstellenden 6 MIJN DORP, MIJN STAD Als de woningen in Dok II, de mid delste woontoren, zijn verkocht - naar verwachting eind maart, begin april - komen 117 appartementen in Dok III (koop, het dichtst bij par keergarage Scheldeplein) en Dok I (huur, tegen Scheldehof) aan bod. De drie woontorens zijn met elkaar - en met zorgcentrum en parkeer garage - verbonden door een 'corri dor'. Dat is een gang waarin onder meer een steunpunt van Thuiszorg en een praktijk voor fysiotherapie worden gevestigd. Ook is er ruimte voor eerstelijnszorgvoorzieningen als een huisartsenpraktijk. Zicht op de Schelde Voorzitter Jaap Wielaart en lid An gela Kallewaard van de raad van be stuur van WVO Zorg geven vrij dagmiddag 14 februari het startsein voor de verkoop van de in totaal 182 appartementen. Enkele dagen later, dinsdag 18 februari, begint de in schrijving voor koopappartemen ten in de middelste woontoren. Dok II telt zeventien verdiepingen, waarop in totaal 65 woningen ko men. ,,Alle appartementen hebben prachtig zicht op het Dok. Vanaf de vijfde verdieping kijken bewoners ook uit over de Schelde", werft Wielaart. Tijdens een eerdere inloopbij eenkomst bleek de belangstelling voor wonen aan de Kop van het Dok overweldigend. Velen vinden het aantrekkelijk om over het Dok uit te kijken en zo de Vlissingse binnenstad in te lopen. En zijn ge charmeerd van de mogelijkheid via een overdekte verbinding het zorg centrum, de parkeergarage en de Albert Heijn bij het Scheldeplein te kunnen bereiken. WVO Zorg speelt met de bouw van de drie woontorens in op vers gepubliceerde aanbevelingen van de commissie Toekomst zorg thuis wonende ouderen, meldt Kalle- waard trots. ,,Het belangrijkste de vies is bouwen: dat gaan we doen. De samenwerking met de zorg is gegarandeerd door de directe ver binding met Scheldehof en de aan wezigheid van onder meer thuis zorg. En het gebruik van domotica - persoonlijke alarmering, medi cijndispensers - stimuleren we ook. De woontorens worden daarnaast gasloos en zo duurzaam mogelijk." Chaos door te grote belangstel ling vrezen Kallewaard en Wielaart niet. Om de verkoop in goede ba nen te leiden, houden medewer kers van de Souburgse makelaardij Schinkel de Weerd persoonlijke ge sprekken met kandidaat-kopers en (later) -huurders. ,,Omdat we veel ouderen onder de belangstellenden verwachten, kiezen we voor per soonlijke begeleiding, waarbij ruimte en tijd is voor allerlei speci fieke vragen en wensen." Vanaf 18 februari kunnen geïnte resseerden zich inschrijven voor een koopappartement. Dat kan via de website kopvanhetdok.nl. Jongeren die graag graffiti maken, mogen de tunneltjes in Middelburg onder handen nemen. Ze krijgen de kans om daar mooie kunstwerken op te maken, zodat het lelijke spuitwerk dat nu op de muren zit, verdwijnt. Die kans wordt ze geboden dank zij Ed de Graaf van de Lokale Par tij Middelburg. Hij heeft het ini tiatief genomen voor een project waarbij Stichting Welzijn Mid delburg jongeren gaat benaderen. Dat kan bijvoorbeeld via een prijsvraag. Overal in Middelburg is graffiti te vinden op muren van zowel gebouwen als tunnels voor fiet sers en voetgangers. Met name in die tunnels ziet het er daardoor lelijk uit en dat voelt voor veel mensen onveilig. ,,In andere ge meenten is bewezen dat het met creatieve oplossingen ook anders kan", stelt De Graaf. ,,Zoals Rot terdam maar ook dichter bij huis: Vlissingen." Taggers De Graaf stelt voor een prijsvraag uit te schrijven. De graffitikun- In andere gemeenten is bewezen dat het met creatieve oplossingen ook anders kan stenaar met het mooiste ontwerp mag zijn kunstwerk dan ook echt maken. ,,Er zijn genoeg voorbeel den bekend dat prijswinnende ontwerpen met rust worden gela ten door andere taggers, uit res pect voor andermans werk." Na-ijver Omgekeerd leidt het weghalen van de rommelige en willekeurig gespoten graffiti nu juist tot 'na ijver', stelt De Graaf vast. Op de schoongemaakte muren verschij nen al snel weer nieuwe tags. De Graaf diende zijn plan don derdagavond in bij de gemeente raad en kreeg er massaal de han den voor op elkaar. Alle fracties vinden het een slim idee en wet houder Carla Doorn - net als De Graaf lid van de LPM - zegde toe met Stichting Welzijn Middel burg te gaan praten over een prijsvraag voor graffitikunst in de Middelburgse tunnels. VanWyck OOSTKAPELLE Mark de Groot signeert boek Blue Jacket JazzBand Zaterdag Zondag zaterdag 1 februari 2020 Kop van het Dok in de verkoop Het kan een stormloop worden. Maar bestuurders van WVO Zorg verwachten dat de verkoop van de eerste 65 appartemen ten op de Kop van het Dok in Vlissingen de komende tijd in alle rust verloopt. René Hoonhorst Vlissingen Maurits Sep Middelburg - Ed de Graaf, Lokale Partij Middelburg BIGGEKERKE Zangeres VanWyck treedt vanavond op in Biggekerke. Ze treedt samen met haar band op. Met haar warme stem, sterke teksten en donkere folk was de eerste EP van VanWyck al een kleine sensatie op internationale muziek- blogs. Het optreden be gint vanavond om 20.30 uur en vindt plaats in het dorpshuis van Bigge- kerke, Schuitvlotstraat 10. Kaarten kosten vijf tien euro per stuk en zijn te reserveren door een e-mail te sturen naar razzervering@ outlook.com. Schrijver Mark de Groot is vandaag aanwezig boekhandel Seaside in Oostkapelle om zijn kin derboek Het zoekavon- tuur van Geenhoorn te signeren. De Groot is naast docent Engels ook schrijver voor vol wassenen en kinderen. Onlangs was het moge lijk om het werk van Mark de Groot met kor ting te bestellen. Deze actie was zo populair dat het boek een lokale bestseller geworden is. Signeren kan vandaag tijdens de openingstij den van de boekhandel. VanWyck treedt vanavond op in Biggekerke. FOTO PAUL BERGEN MIDDELBURG In Hotel Arneville in Mid delburg geeft de Blue Jacket JazzBand mor gen een concert. De band speelt verschil lende stijlen zoals Dixie land en Blues. Het op treden begint om 14.30 uur. Donateurs betalen 7,50 euro, niet-leden be talen 15 euro en introdu- cees betalen 7,50 euro. MIDDELBURG Diverse locaties, 13.00-17.00 uur: Kunst- en cultuur route; De Drvkkery, 13.00-16.00 uur: Sig neersessie van de Schrijfjuffers; Kinder boerderij de Klepper hoeve, 14.00-15.00 uur: Ponyrijden voor kinderen; Eigen- haardstraat 29, 20.30 uur: Huiska merconcert Hannah Rose Platt NIEUW- EN SINT JOOSLAND De Wegwijzer, 20.30 uur: Lucky Fonz III RITTHEM Zuidwateringstraat 5, vanaf 14.00 uur: Rammekensloop VEERE Museum Veere, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling 'Mies Callenfels-Carsten, de één na laatste Veerse Joffer' (ook zondag) VLISSINGEN Wijkcentrum de Bur gerij, 10.00-14.00 uur: Snuffelmarkt; Scheldehof, 13.00 uur: Lezing '75 jaar slag om de Schelde'; De Piek, 20.30 uur: Optreden vier Zeeuwse Bands. MIDDELBURG Concertzaal, 11.00 uur: Concert Cora Dellebeke (slagwerk) en Stefan Knuijt (tuba), concert door moeder en zoon; Di verse locaties, 13.00 17.00 uur: Kunst- en cultuurroute; Koude- kerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; RITTHEM Historisch Kerkje, 15.00 uur: Optreden Cugnon Ensemble VLISSINGEN Sint Jacobskerk, 17.00 uur: Evensong. Graffiti in het tunneltje onder het Groenewoud in Middelburg. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34