Veeree Meer Dader dodelijk ongeluk legt zich neer bij straf Meer water en minder huizen voor nabootsen oude kreken 5 DURE AANPASSINGEN Meer vooral de afslag bij Hein- kenszand pakken en dan door hun dorp naar het park rijden. Andere ondernemer Overigens mag volgens het hui dige bestemmingsplan al een nieuw vakantiepark worden ge bouwd op de plek van Waterpark. Dus ook als Driestar zijn plan niet uitvoert, kan een andere recreatie ondernemer daar vakantiehuizen bouwen en zal er meer verkeer door het gebied en de dorpen gaan rijden. De mogelijke oplossingen die uit de gesprekken met de inwo ners naar voren zijn gekomen, zijn verder uitgewerkt door het bureau Goudappel Coffeng en worden woensdag 5 februari gepresen teerd op een informatieavond in het kantoor van Waterschap Scheldestromen in Middelburg. Die bijeenkomst begint om 19.30 uur. Mensen die er bij willen zijn, moeten zich uiterlijk maandag 3 februari aanmelden bij de ge meente Middelburg via griffie@middelburg.nl. in beeld gebracht, maar die lossen meestal alleen lokale knelpunten op. Vaak blijft de huidige drukte in Arnemuiden dan bestaan. Inwoners van met name Arne muiden en Lewedorp maken zich grote zorgen over de verkeersge- volgen van de aanleg van Water park Veerse Meer. In Arnemuiden is het nu al drukker dan verant woord, erkende de Middelburgse wethouder van verkeer Chris Simons al eens. In Lewedorp zijn ze bang dat toeristen naar Waterpark Veerse De man, die tegenwoordig in Mid delburg woont, werd vorige week veroordeeld tot vier jaar en drie maanden gevangenisstraf. Ook wordt zijn rijbewijs tien jaar inge trokken. Hij is schuldig bevonden aan de dood van de 29-jarige mo torrijdster Kirsten van den Oever. Haar vriend John Grinwis zat ach terop en raakte levensgevaarlijk ge wond. Niet opzettelijk Eerder kreeg de man zes jaar cel voor doodslag. Tegen die uitspraak ging hij met succes in beroep bij de Hoge Raad, die de zaak terug stuurde naar het gerechtshof. Het hof gaf Wouters in tweede instan tie gelijk, dat niet kan worden be wezen dat de man de levens van de motorrijders opzettelijk in gevaar heeft gebracht. Ook al verkeerde hij zwaar onder invloed van alcohol en had hij wegens een eerdere veroor deling geen geldig autorijbewijs. De strafmaat werd teruggebracht tot vier jaar cel voor het veroorza- ken van het ongeval, plus drie maanden voor het rijden onder in vloed. Nog steeds flink hoger dan de straf die doorgaans (drie jaar) wordt opgelegd door de rechtbank voor een vergelijkbaar verkeersmisdrijf, Als de rechtbank gelijk dood door schuld zou hebben gevonnist, was hij nooit in beroep gegaan stelt Wouters vast. ,,Maar mijn cliënt wil nu gewoon dat de zaak tot rust en een einde komt. Dat is voor iedereen beter, geeft hij zelf ook aan. Dit is nu al ruim drie jaar bezig. Hij weet dat hij straf moet krijgen en accepteert dat. Het onge luk is zijn schuld, vindt hij net zo goed. Alleen heeft hij het niet op zettelijk gedaan. Dat ging ons te ver, dus vandaar dat we de vorige keer wél naar de Hoge Raad zijn gestapt om het arrest aan te vechten." Uitgeput Zijn cliënt heeft de lange nasleep van het ongeluk nooit gewild, zegt Wouters. ,,Als de rechtbank in Mid delburg gewoon gelijk dood door schuld zou hebben gevonnist, was hij nooit in hoger beroep gegaan. Dan was deze zaak voor iedereen jaren geleden al afgesloten ge weest." Voor de familie en Kirstens vriend John Grinwis voelde het alsof de dader van het ongeluk zo zijn straf probeerde te ontlopen. Ze kregen de kans niet het verlies van Kirsten te verwerken. ,,Dit geeft rust", reageert Grinwis op de be slissing van Wouters en zijn cliënt. ,,Dat is nodig. Ik ben uitgeput van het strijden." De Middelburger had al twee jaar en zeven maanden van zijn oor spronkelijke straf uitgezeten. Hij heeft zich volgens Wouters na de uitspraak van het hof zelf gemeld om de resterende tijd in de cel te voldoen. De kans bestaat dat de man voorwaardelijk vrij komt, zo dra een derde van zijn straf er op zit. zaterdag 1 februari 2020 GO A58 lijkt de beste oplossing De eilandjes worden met bruggen met elkaar verbonden. Vakantiepark Waterpark Veerse Meer bij Arnemuiden gaat er heel anders uitzien. Zo komt er veel meer water in het park, om de oude structuur met schor ren, slikken en kreken van voor de inpolde ring na te bootsen. Ook zullen er minder dan de eerder bere kende 950 hui zen en appar tementen komen, voor spelt directeur Gerro Vonk (foto) van Driestar. „Het zijn dure aanpassingen", stelt Vonk. Door meer water vanuit het Veerse Meer het park in te brengen, moet veel grond worden weggegraven. Ook moeten de oevers van de ei landjes waarop de huizen, ap partementen en voorzieningen komen, worden versterkt. En moeten er ook meer bruggen komen om die eilandjes met el kaar te verbinden. ,,Dat kost al met al 10 miljoen euro extra." Driestar zal bovendien minder huizen en appartementen bou wen. Tot nu toe is als maximum genoemd 800 huizen en 150 appartementen. ,,Het zal in totaal minder wor den dan dat." Hoeveel er wel komen, kan Vonk nog niet zeg gen, omdat het defini tieve ont werp nog niet klaar is. „Maar als we uitkomen op 850 huizen en apparte menten, is het voor ons economisch nog altijd vol doende." De aanpassingen zijn een ge volg van gesprekken met na tuur- en milieuorganisaties en bewoners uit de omgeving. Zij hebben het afgelopen half jaar hun visies mogen geven. Die zijn door het bureau Kuiper Com pagnons verwerkt in een nieuw voorlopig ontwerp. De 47-jarige veroorzaker van een dodelijk motorongeval bij Schuddebeurs op Schouwen- Duiveland in 2016 legt zich neer bij het vonnis van het gerechts hof in Den Bosch. Hij accepteert die straf en wil nu vooral ook rust voor de nabestaanden, zegt zijn advocaat Rinus Wouters. ,,Het is al erg genoeg allemaal." Marcel Modde Schuddebeurs - Rinus Wouters, advocaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33