Waterpark Vestingcross krijgt promotie Juwelier Minderhoud 4 Noord-Beveland 'jat' idee van Bergen op Zoom RECREATIEPARK VERKEERSDRUKTE De beste oplossing voor de verkeers problemen van en naar het Veerse Meer lijkt een nieuwe afslag vanaf de A58 tussen Arnemuiden en Lewedorp. Dan kunnen toeristen via een parallelweg langs de snelweg naar Arnemuiden rijden en via een nieuwe weg rechtstreeks richting Waterpark Veerse Meer. 0 0 0 GRATIS BOS TULPEN 0 0 0 0 I 0 0 OP=OP 0 0 0 0 0 0 0 Joeri Wisse Kamperland De 10-jarige Vin uit Eindhoven moet wel drie keer luisteren voor dat hij de pratende prullenbak ver staat. „Zeggen ze dat het hier zo mooi is op het strand?", vraagt hij met een vertwijfelde blik. Zusje Tes (7) rent naar de volgende bak. 'Ei'je hezien oe hroot die vuulnisbak is? Di kan nog wè een bitje bie oh!', zegt Merien als ze er een plastic zakje in gooit. ,,Deze prullenbak is heel groot, of zoiets!", vertaalt ze de tekst. Vader Viktor en moeder Ruth helpen een handje. ,,Ik denk dat ze zeggen dat er nog wel wat bij kan." Schoonste strand Verstaan doet de familie Groene- wegen het maar half. Maar zodra Tes, Vin en Sam (11) ontdekken dat alle bakken een eigen stripteke ning én tekstje hebben, speuren ze meteen het duin af, op zoek naar meer afval. Laat dat nu precies de bedoeling van Tom Vermin van de gemeente Noord-Beveland zijn. ,,Het Banjaardstrand is uitgeroe pen tot schoonste strand van Ne derland, maar dat moet wel zo blij ven", Zeker nu het parkeerterrein en de strandopgang voor bijna een miljoen euro worden opgeknapt. Vermin was de pratende bakken ook in Bergen op Zoom tegenge komen. ,,Ik dacht: beter goed gejat, dan slecht bedacht. Gelukkig was iedereen er meteen enthousiast over." Niet in de laatste plaats om dat hij een eigen, Noord-Beve- landse, draai bedacht. ,,Leuntje en Merien dragen Noord-Bevelandse klederdracht en hun stemmen zijn ingesproken door inwoners van Colijnsplaat." Dat lang niet ieder een ze verstaat, vindt Vermin niet erg. Hij vindt het leuk dat toeristen een woordje Zeeuws leren. ,,En mensen willen misschien wel eens een tweede keer luisteren en gooien dan nog iets in de prullen bak." Dialoog De vuilnisbakken zijn in nog meer opzichten typisch Zeeuws. Zo zijn ze een stuk goedkoper dan de echte Holle Bolle Gijs of de prul lenbakken uit Bergen op Zoom. ,,Die waren 6000 euro per stuk. Dat is natuurlijk vreselijk duur. Deze kosten 1800 euro. Nog steeds heel veel geld voor een afvalbak, hoor." Maar dan heb je ook wat. Zo zit ten er zonnecellen in die zorgen dat Leuntje en Merien de ko mende jaren niet uitgepraat raken. Dat zullen ze nodig hebben. In de bak die bij de hypermoderne wc, voeren ze zelfs een dialoog. Zouwe me dat nu heweun mohen ouwe, Leuntje?' 'Ik dienk ut we oh, Merien. De mensen ehn ut toch zelf wigehooid uuteindelijk!?' o'n nieuwe afslag kan 1 meteen ook de huidige verkeersdrukte in Ar- nemuiden verminde ren. Inwoners die ten noorden van de spoorlijn wonen, kunnen dan rechtstreeks naar hun wijk rijden en hoeven niet meer dwars door het dorp. De huidige afslag voor verkeer dat vanuit de richting Goes komt en Arnemui- den in wil, vervalt dan. Vanuit het dorp kunnen mensen dan nog wel via het huidige knooppunt de A58 op. Een nieuwe afslag zorgt er ook voor dat de drukte in Lewedorp en Wolphaartsdijk binnen de perken blijft. 9 tot 30 miljoen euro Dit blijkt uit meerdere gesprekken die de afgelopen maanden zijn ge voerd met vooral inwoners van de dorpen in de omgeving. Die zijn georganiseerd door de gemeente en waren nodig omdat recreatie- bedrijf Driestar het vakantiepark Waterpark Veerse Meer wil aan leggen. De varianten met een nieuwe afslag en snelle routes richting Waterpark Veerse Meer zijn het duurste. Ze kosten grof weg tussen de 9 en 30 miljoen euro. Dat komt ook doordat grond gekocht moet worden. Er zijn ook kleinere oplossingen iedere bezoeker 5" zaterdag 1 februari 2020 GO Pratende bakken zijn 'stikke blie' met al het afval Na de Efteling heeft nu ook Noord-Beveland pratende prul lenbakken. In plaats van Holle Bolle Gijs komt het bekende stripduo Leuntje en Merien tot leven voor iedereen die iets in één van de vier felblauwe bak ken gooit. 'Bedankt ee! We bin stikke blie mie oalles wat ai'je d'r in hooit!', klinkt bovenop het duin van het Banjaardstrand. -BtvElAND schoom; Vin, Tes en Sam Groenewegen (vlnr) uit Eindhoven leggen hun oor te luister om de Zeeuwse uitspraken van 'Merien' te kunnen verstaan. foto johan van der heijden Kijk op de site bij /video Pratende Leuntje-en- Merien-prullenbakken Nieuwe afrit Maurits Sep Arnemuiden Een impressie van het te bou wen Waterpark Veerse Meer. ILLUSTRATIES DRIESTAR Vanaf 3 februari is onze winkel in Westkapelle 2-3 weken gesloten i.v.m. verbouwing De heropeningsdatum vindt u t.z.t. op onze Website, Facebook en PZC De winkel in Arnemuiden is in deze periode geopend van maandag t/m zaterdag Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.30-12.30 en 13.30-17.30 zaterdag 9.30-12.30 en 13.30-16.00 Westkapelle Arnemuiden www.juwelierminderhoud.nl HULST De Vestingcross in Hulst wordt volgend jaar een wereldbekerwedstrijd. Dat maakte de gemeente Hulst gisteravond bekend. De Zeeuwse veldrit profiteert hiermee optimaal van de uit breiding van het wereldbeker circuit in 2021. Het circuit gaat van negen naar veertien wed strijden. Daardoor komt er - naast de cross in Hoogerheide - een extra plaats vrij in Neder land. Die wilde Hulst graag hebben. ,,Wij zijn ervoor in en Hulst is eraan toe'', zei Jean-Paul Ha- geman, wethouder sport van de gemeente Hulst, eerder al in deze krant. Hij had goede hoop op de promotie. De we reldtop staat steevast aan de start in Hulst, de juryrapporten van de Vestingcross zien er elk jaar picobello uit en meer dan tienduizend enthousiaste men sen komen telkens af op de wedstrijden. Maar daarmee word je niet au tomatisch een wereldbeker, wist Hagemann. ,,Ze moeten het ons gunnen.'' En dat doet de UCI, de Internationale Wie- lerunie. ,,Het nieuws is door het gemeentebestuur van Hulst én het Zeeuwse provin- ciebestuur met groot enthousi asme ontvangen'', is in het persbericht te lezen. ,,Het feit dat de Hulster Vestingcross doorgroeit naar een wereldbe kerwedstrijd is een absolute voltreffer.'' De Vestingcross in Hulst maakt sinds de start in 2016 deel uit van een Belgische wedstrijdcy clus, de Brico Cross, dit jaar hernoemd tot Ethias Cross. De komende editie, op zondag 16 februari, wordt de wedstrijd nog onder die paraplu gere den. In 2021 wordt de cross niet meer in februari gereden, maar al op zondag 3 januari. 0 0 buitenkleding 0 0 0 Vandaag en morgen Bij Atelier "de Schapekop" in Veere voor: c 0 -C U (0 c 0J Q. W -C 1 april a.s. bestaat onze bijzondere winkel 50 jaar. Met de vrolijke tulp start dit jubileumjaar. L fD_ ui O 1/1 Kerkstraat 3, Veere Tel.: 0118-501 416 Openingstijden: Zaterdag 9.00 -17.30 uur Zondag 10.00 -17.30 uur 0 0 schapenknuffels 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32