Bevrediaina O Songfestivalkoorts neemt toe 24 MEDIA CULTUUI Quote van de dag Ik ben pas vijf maanden dertiger, maar voel me beter dan ik me ooit heb gevoeld als twintiger INTERVIEW DE SLIMSTE MENS ANGELA KIJKT TV De fanatieke verslaggeefster Marieke van de Zilver (33) van RTL Nieuws werd gisteravond de zestiende winnaar van De slimste mens. Niet iedereen is daar even blij mee. „Veel mensen vonden me vreselijk.'' Het beste medianieuws van afgelopen week was zonder twijfel de aankondiging van de terugkeer van Oogappels. Serie 2 begint al eind februari. Na een wat aarzelend begin van mijn kant ('Speelt Bracha van Doesburgh nu ineens een moeder van twee tieners?') viel ik er als een blok voor. De thematiek ouders en pubers was herken baar en spannend uitgewerkt. Malou Gorter als tij germoeder Merel die haar strak geordende leventje ziet instorten, had zeker een nominatie voor de zil veren Televizier Ster verdiend. Zo'n reeks waar je de hele week reikhalzend naar uitkijkt en waarvoor je in je hoofd vast alle moge lijke plotwendingen langsloopt. Bingewatchen doe ik ook heus wel eens - reken het eerste weekend dat Undercover 2 op Netflix staat niet op mij, familie en vrienden. Maar diep van binnen vind ik niets zo lekker als uitgestelde bevrediging. Wat dat betreft zit ik sinds het slot van Het Ge heime Dagboek van Hendrik Groen in een vacuüm. Oh ja, er is genoeg. Ik had hoge verwachtingen van familie-epos Dit Zijn Wij. Een tikkeltje soapachtig, daar houd ik wel van. Sterker, ik mis As The World Turns nog elke dag. Maar sinds ik zag dat Dit zijn Wij een een-op-eenkopie is uit Amerika, tot aan de trailer aan toe, was de lol er grotendeels af. De serie mist daardoor een ziel. Details zijn net niet genoeg vernederlandst, de dialogen te pathetisch. Dan heb ik het zowel over de gevechtsvliegtuigen in actie als over de looks van hoofdrolspeler Josha Stradowski. Maar het script is tot nu toe wel erg voorspelbaar en soms ronduit ongeloofwaardig. Keizersvrouwen vond ik vanaf de eerste minuut zo'n sinister, weinig logisch verhaal dat ik er niet lekker in raakte. En Smeris, afgelopen seizoenen mijn guilty pleasure, is zo chaotisch dat ik snak naar het einde, komende zondag. Maar hoewel de nieuwe Hendrik Groen er niet tussen zit, kijk ik al die series dus wél. Ik waardeer het ontzettend dat erin geïnvesteerd wordt. Voor een klein landje als het onze is het aanbod enorm, ook bij de commerciëlen. Omroepen vinden het duidelijk een belangrijk genre. En dat is het ook. Omdat er veel verschillende verhalen mee te ver tellen zijn aan een divers publiek. Omdat het de kijker warmte, troost, inzicht of gewoon vermaak biedt. Er is voor elk wat wils, zoals het hoort in een pluriform bestel, en er komt nog genoeg aan. Oog appels dus, maar ook de nieuwe Hollands Hoop en niet te vergeten Klem 3 in het najaar. Over uitge stelde bevrediging gesproken. Seizoen 3 Undercover Koelewijn en Jones op Suikerrock ROTTERDAM Het Eurovisie Songfestival in Ahoy vindt pas plaats in mei, maar het evene ment werpt zijn schaduw al vooruit. Komende vrijdag treedt een oud-winnaar op in Amsterdam en de organisatie van het ABN Amro World Ten nis Tournament meldde giste ren dat het tennistoernooi dit jaar ook een songfestivaltintje krijgt. De naam Tom Neuwirth zal als winnaar van het liedjeseve nement bijna niemand iets zeg gen, maar zijn alter ego Con- chita Wurst is sinds 2014 onlos makelijk verbonden aan het beeld van de zangeres met de baard. Met Rise like a phoenix heeft Wurst, zoals zijn arties- tennaam tegenwoordig kortweg luidt, een hit achter zijn naam. Vrijdag treedt de Oostenrijker (31) op in De Melkweg in Am sterdam. Bij het tennistoernooi in Rot terdam krijgen de toeschouwers op zondag 16 februari een muzi kaal voorproefje van het song festival. Vlak voordat de twee fi nalisten het centercourt betre den, is er een kort concert van Het Metropole Orkest en een koor van 120 basisschoolkinde ren. Zij brengen een medley ten gehore van een groot aantal songfestivalklassiekers. ,,In combinatie met een lichtshow verwacht ik een unieke start van de finale'', zegt toernooidirec teur Richard Krajicek. ,,Dank je! Ja, dat maakt het stiekem nog leuker. Ik maakte daar tijdens de opna mes al veel grapjes over. Sander Schim- melpenninck (Slimste mens in 2018, red.) riep weleens dat het hebben van een hoog kennisniveau meer een man- nending is. Hij was daarom echt een belangrijke motivator voor mij om te winnen. Want, dat soort shit...?'' ,,Nou, dat het een tekenfilm is natuur lijk. En dat hij zo onder zijn neusje wrijft. Ik dacht: ik ben 'dood', want dat weet toch ie-der-een?! Maar hij wist het niet! Voor de opname oefenden we nog even wie na het finalespel waar moest staan voor de camera, maar ik denk dat ik nog zeker twin tig seconden verdoofd op die stoel voor me uit staarde. Wat is hier ge beurd?!'' ,,Thuis op de bank had ik altijd een grote mond, dus dan moet je niet laf 'nee' zeggen natuurlijk. Ik moest wel eerst toestemming hebben van de hoofdredactie van RTL Nieuws. 'Je maakt jezelf toch niet helemaal bela chelijk hè?', klonk het toen. Er deden het verleden RTL-mensen mee die er al na één aflevering uitvlogen, dus ad En je kunt toch een beetje inschatten Zo'n serie als Oogappels mis ik momenteel. Hoogvliegers dan. De beelden zijn fantastisch. —Zanger Tim Knol in de Volkskrant. Hij viel 30 kilo af in een half jaar. zaterdag 1 februari 2020 GO STREAMING De eerste Bel gisch-Neder landse copro ductie van Net flix, Undercover, krijgt een derde seizoen. De serie met Tom Waes en Anna Drijver was de populairste Net- flix-titel in Ne derland. Dit jaar verschijnt het tweede seizoen. FESTIVAL Tom Jones en Peter Koelewijn staan op 2 au gustus op Sui kerrock in het Belgische Tie nen. Jones en Koelewijn wor den dit jaar alle bei 80 jaar. Ook De Kreuners en The Sisters of Mercy treden op in Tienen. ■u Voorheen Conchita Wurst komt naar De Melkweg. foto afp Gudo Tienhooven Van harte, Marieke! En eindelijk weer een vrouw. De tweede pas na onze columniste Angela de Jong. Even terug naar de laatste vraag die je tegenstander Khalid Kasem de das omdeed. Wat weet jij eigenlijk van...Wickie de Viking? Twijfelde je eigenlijk aan meedoen' Er is toch altijd zoiets als afbreukri sico?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24