Waarom de hyperloop nét niet naar Zeeland kwam PSfflIHB Lobby van sporters en bedrijfsleven is achter de schermen volop bezig JOL Hier noodzender Zierikzee, hoort u mi) Vandaag in het katern Z: Lid Raad van Commissarissen Walcheren Missie in Kunduz was te mooi voorgesteld De Watersnood ramp. Peter Hossfeld door brak met zijn noodzender het isolement van Schouwen- Duiveland Nu de Nederlandse topsport flo reert, laait ook het olympisch vuur tje op. De tot dusver gevoerde ge sprekken zijn oriënterend, maar ze komen voort uit een breed ge deelde droom om voor het eerst sinds 1928 het belangrijkste mon diale sportevenement te organise ren. De eerstvolgende mogelijkheid is 2032, aangezien de zomeredities van 2024 (Parijs) en 2028 (Los An geles) al zijn toegewezen. Normaal gesproken wordt de gastheer zeven jaar van tevoren gekozen. Minder dan een half jaar voor de Olympische Spelen van Tokio wordt, zo zegt een betrokkene, bij diverse partijen 'de temperatuur gemeten'. ,,Het gaat niet om kun nen, maar om willen. We denken zeker te weten dat we het kunnen." Belangrijke voorwaarde voor een succesvol bid is voor het Internati onaal Olympisch Comité (IOC) een breed politiek en maatschappelijk draagvlak. Vanaf de Spelen in Athene van 2004 werd gewerkt aan het 'Olym pisch Plan 2028', later vanuit de al liantie 'Olympisch Vuur'. Amster dam zou als gastheer de kar trek ken, maar evenementen zouden Ik ken een aantal invloedrijke mensen die er hun tanden in zetten verspreid over het land worden ge houden. Het kabinet Rutte II trok eind 2012 de politieke en financiële steun in. In economisch zware tij den werden andere keuzes ge maakt. De kosten werden destijds geraamd op miljarden, maar er wordt gedacht dat het nu soberder zou kunnen. Recente Nederlandse successen in diverse sporten en het organise ren van meerdere grote evenemen- ten zouden, zo klinkt nu, tot een positiever sportklimaat hebben ge leid in ons land. Vanaf 2016 ging vanuit het ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport boven dien substantieel meer geld naar de topsport. Van den Hoogenband Pieter van den Hoogenband, ko mende zomer in Tokio chef de mis sion van de Nederlandse equipe, bevestigt de gesprekken over een eventuele nieuwe poging tot kandi daatstelling en juicht die toe. ,,Ik ge loof er wel in. Wij zouden dat als Nederland absoluut kunnen. Maar de timing is belangrijk. Kun je goed uitleggen wat de impact en de waarde van een Olympische Spelen is? Als er geen vertrouwen is vanuit de samenleving, moet je het niet doen." De drievoudig olympisch zwemkampioen zit zelf niet aan ta fel. ,,Maar ik ken een aantal invloed rijke mensen die er hun tanden in zetten en daar heb ik vertrouwen in. Als ze me vragen om hulp, wil ik best meedenken of -praten." PUBLIC SPIRIT zaterdag 1 februari 2020 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 Zo'n 1500 toeschouwers omzoomden gisteravond het veld bij de derby tussen de twee vaandeldragers van het Zeeuwse voetbal: Goes en Hoek. Thuisploeg Goes revancheerde zich voor de eerder dit seizoen geleden 6-1- nederlaag in Hoek; het won nu op eigen veld met 2-0. De doelpunten werden gemaakt door Steve Schalkwijk (strafschop, zie foto) en Daniel Wissel. :i v:-V »P3 ZATERDAG 8 ZONDAG ZEELAND2 Nederland wil Spelen in2032 Oud-atleten en het bedrijfsleven broeden op een plan om de Olympische Spelen naar Neder land te halen. Dat bevestigen meerdere bronnen aan deze krant. Acht jaar geleden strandde een poging hiertoe nog. Rik Spekenbrink Rotterdam —Pieter van den Hoogenband »P22 Voor Stadlander f/—j» j zoeken wij een cJwM&fcClMs op voordracht van de huurders Voor meer informatie kijkt u op onze website www.publicspirit.nl Regen maakt plaats voor 10°C enkele buien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 1688 5 5 5 5 47" KI Revanche!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1