Deze zomer weg bij Ajax? Echt, alles ligt nog open' Amrabat gaat voor 20 miljoen naar Fiorentina 19 heftige week op een mogelijk vertrek wonde PSV heeft al meer dan ge noeg aan zichzelf. Als Ricardo Rod riguez net heeft verteld dat hij is ge komen 'om het elftal te helpen.' En 'de jonge spelers bij PSV mee te ne men op het veld,' sluit De Jong af met een opmerking over Steven Bergwijn en zijn turbulente over gang naar Tottenham Hotspur. Want ook dat dossier galmt deze week na. Had Bergwijn nou wel of geen toestemming van de clublei ding om naar Londen te reizen voor de medische keuring? En weigerde hij nou wel of niet om tegen FC Twente nog mee te doen? Het blijkt een woordenspel te zijn geweest om het woord 'weigeren'. De Jong: ,,Stevie heeft niet geweigerd om te spelen. Hij heeft de trainer op zon dagmorgen zelf gebeld. Hij wilde liever niet meedoen. Uit overleg kwam daarna dat ie inderdaad niet heeft gespeeld. Hij had geen toe stemming om te vliegen, want er lag op zondag geen deal.'' stelt de Jong. ,,Hier in deze kleedkamer zaten we met de Ci. Daar zat ik vaak, en daar Steven Bergwijn.'' Bergwijn was, net als bijvoor beeld PSV-middenvelder Pablo Rosario, één van de talloze gezich ten die Van de Beek op de Toe komst als ploeggenoot voorbij zag trekken. Ze kwamen en gingen. Hij bleef. Als kind van de club, die vanaf zijn elfde dagelijks vanuit het dorp Nijkerkerveen, nabij Amersfoort, de oversteek maakte naar Amsterdam. Maar voor hoe lang nog? ,,Tsja, dat weet ik niet. De kans is groot dat je als speler van Ajax een keertje de club ver laat. Dat kan deze zomer zo zijn, maar alles ligt nog open.'' Hij wordt er nog niet moe van, zegt hij, maar het Real Madrid- verhaal is inmiddels een afge zaagd onderwerp. Afgelopen zo mer was de Spaanse grootmacht concreet, maar ging de transfer niet door. Toch lijkt het steeds meer een publiek geheim dat Van de Beek na dit seizoen alsnog de overstap maakt. Voor 55 miljoen euro is de heersende opvatting. „Dat wordt gezegd en geschreven, mensen nemen het over, en dan gaat het een eigen le ven leiden. Ik laat het maar gaan. Ik kan me J daar druk over ma- a ken, maar dat heeft geen zin. Ik heb niet in de hand wat men sen roepen. Natuurlijk ben ik blij als er straks duidelijkheid is, maar ik zie het wel." Van de Beek blijft nuchter onder alle aandacht. ,,Ei- genlijk telt richting een transfer maar één ding: alles moet klop pen. We hebben een goede groep, met een goede en leuke sfeer. Dat ruil je niet zomaar in. Natuurlijk denk ook ik er weleens aan dat het de laatste maanden kunnen zijn hier, maar dat speelt absoluut niet in de kleedkamer. We willen alle maal eerst prijzen winnen, daarna pas de rest.'' De jacht op prijzen. Het leeft binnen de spelersgroep van Ajax, maar komt in de laatste duels ha perend tot uiting op het veld. De topper van morgen tegen het do lende PSV moet als ommekeer werken. ,,Vorig jaar begonnen we ook stroef na de winterstop, maar volgden vervolgens hele succes volle voetbalmaanden. Ook nu spelen we om drie prijzen en heb ben we alles in eigen hand. Er komt een periode aan waarin we top moeten zijn,te beginnen te gen PSV.'' Blind Ajax kan weer beschikken over Daley Blind. De 29-jarige verdedi ger heeft alle testen positief afge rond en groen licht gekregen van de medische staf om de groeps training te hervatten. Blind stond sinds half december aan de kant, nadat hij tijdens het duel met Va lencia last had van duizeligheid. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat de 69-vou- dig international een ontstoken hartspier had. Een revalidatietra- ject volgde, waarin Blind allerlei onderzoeken moest on dergaan. Bij de Amster dammer werd preven tief een sub- cutane ICD ge plaatst. Sofyan Amrabat schudt zijn hoofd. Natuurlijk, de Serie A blijkt hem te liggen. ,,Maar ik kan overal voetbal len", zegt de middenvelder. Fioren- tina heeft de international van Ma rokko weggehaald bij Hellas Ve rona. Of eigenlijk bij Club Brugge, de club waar hij tot 2022 onder con tract stond. ,,Ik stap volgend sei zoen over want ik heb dit seizoen al voor twee clubs gespeeld'', zegt Amrabat. ,,Geen probleem, ik voel me prima in Verona. Hier heb ik de stap naar Fiorentina afgedwongen." De transfer is een ingewikkeld verhaal. Fiorentina legt 20 miljoen euro neer voor de middenvelder. Maar eerst lichtte Hellas Verona, waar Amrabat sinds deze zomer op huurbasis was neergestreken, de optie die het had bedongen bij Club Brugge. Dat kostte de club 3,5 mil joen euro. ,,Met de zakelijke kant houd ik mij niet bezig'', lacht Am- rabat. ,,Daar heb ik mijn zaakwaar nemers Mo Sinouh, Erkan Alkan en Mahmoud el Boustati voor. Die hel pen mij met alles.'' En die waren de laatste weken flink in de weer. Napoli klopte aan. Internazionale was geïnteresseerd. Maar Fiorentina won de strijd om de achtvoudig international. ,,Ik snap dat fans van Feyenoord en Club Brugge denken 'zo hè''', lacht Amrabat. ,,Mijn verhaal bij Feyen- oord is bekend. Het is niet gewor den wat wij er beiden van hadden Ik snap dat de fans van Feyenood en Club Brugge zullen denken: zo he. gehoopt. Bij Club Brugge speelde ik meer. Maar ik kwam daar toen het elftal al stond. Ik heb op zeven po sities gespeeld. Soms dacht ik mis schien teveel na als ik voetbalde haha.'' Hellas Verona bood uitkomst. ,,Ivan Juric is onze trainer en hij posteerde mij voor de drie centrale verdedigers naast de Portugees Mi- quel Veloso. Ik heb de vrijheid om te gaan als ik wil. Ik voelde me heer lijk. En dan kan het dat er binnen een half jaar alweer een transfer plaatsvindt. Binnen drie maanden waren er veel clubs van naam al meteen concreet. Dat is wel mooi. Fiorentina is een schitterende club met een geweldige uitstraling. De club wilde mij nu al vastleggen voor de komende zomer. Dat geeft rust. Met Hellas Verona willen we ons handhaven. Daar ga ik alles aan doen met mijn ploeggenoten. Fiorentina staat dertiende, vier plekken lager op de ranglijst dan Hellas Verona. Maar de club wil na de zomer al richting de strijd om tickets voor Champions League. ,,De club heeft mooie plannen en wil echt vooruit de komende jaren. Die plannen spraken mij aan. Ik te ken voor vijf seizoenen en wil een belangrijke speler worden. De club waar Roberto Baggio, Gabriel Batis- tuta, Luca Toni en Rui Costa ooit speelden. En legende Giancarlo An- tognoni, al heb ik die nooit zien spelen. Ik draag straks datzelfde mooie shirt en dat maakt mij trots.'' zaterdag 1 februari 2020 GO Nog een paar maanden en Donny van de Beek (22) ver ruilt Ajax voor Real Madrid. Al thans, dat is de heersende ge dachte, maar de middenvelder zelf houdt alles nog open. Eerst opkrabbelen met zijn club en prijzen pakken. Freek Jansen Amsterdam Donny van de Beek. foto bsr ft» a- Na een succesvolle start bij Utrecht volgden moeizame avonturen bij Feyenoord en Club Brugge. Maar Sofyan Amrabat bleef gas geven. Fiorentina legt een megabedrag neer om hem na de zomer te verwelkomen. Mikos Gouka Rotterdam - Sofyan Amrabat heel heftig'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19