Laatje verrassen door onweerstaanbaar Lake District Dat Noord-Engeland 'absolutely fabulous' is, ontdek je met een rondreis. Met je eigen auto, op de fiets, of met je wandelschoenen aan. Die kunnen allemaal mee aan boord bij P&O Ferries, die je naar 'Gods own country', zoals de Britten zeggen, varen. Hef het glas op je vakantie en dineer met uitzicht op zee. Zie je iets leuks in een van de taxfree-shops aan boord, maak je dan geen zorgen om je bagagelimiet: die is er niet. En de hond? Die mag gezellig mee. Bewonder het meer en de heuvels vanuit Bowness Pak een kano in Keswick Struin door de straatjes van Ambleside advertentie NOORD of kajakken? Dan word je blij van het noordelijker gelegen outdoor-walhalla Keswick, dat ligt aan Derwent Water. Dit hele marktstadje ademt 'outdoor'. Stap in een kano naar Herbert's Island. Of bewonder de mysterieus neergelegde stenen van Castle Rigg Stone Circle, het kleinere maar minstens zo mooie broertje van Stone Henge. Het stadje Bowness, wat minder bekend dan Ambleside, ligt nóg dichter aan het meer, met veel pubs en terrassen pal aan de haven. Dankzij de vele publieke wandelroutes, aangegeven met houten bordjes, heb je niet eens een kaart nodig. In de lente lopen de lammetjes met je mee. Meer van het klimmen, klauteren Het historische plaatsje Ambleside, dat ligt aan het grootste meer van Engeland, Windermere, is een fantastisch startpunt om het Lake District te ontdekken. Het heeft leuke winkeltjes, kleine musea en galeries en je kunt er heerlijk eten. Wandel zeker even de heuvels op, naar de spectaculaire, v-vormige waterval Stock Ghyll Force. NGELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 118