'Het klinkt pathetisch, maar ik voel zoveel dankbaarheid voor gewone dingen' Het raakt u echt. ,,Ik begin bijna te ratelen, dat hoor ik zelf ook, maar ik voel zoveel dankbaarheid voor gewone dingen. Dat ik 's morgens zelf een plasje kan doen, mijn eigen koffer kan in pakken, mijn eigen kippensoep kan opwar men. Het klinkt allemaal pathetisch mis schien, maar ik sta nu eindelijk in bloei. Ook dankzij de kinderen, die allemaal een fantastische partner hebben, het heel goed doen in het leven en mij prachtige klein kinderen hebben gegeven. Ik grap weleens: ik ben mijn hele leven in de luiers geweest en dat zal altijd wel zo blijven.'' Ze staat op en gaat voor naar de keuken. Roosje ligt er vaak op haar troon, een spe ciaal hondenbankje. Ze pakt de pan uit de koelkast en zet het vuur hoog. Hoe viert u uw verjaardag eigenlijk, met koffie en taart? ,,Nou, niet speciaal. Taart is er sowieso. Ik heb niets gepland, maar als de kinderen en kleinkinderen willen langskomen, dan het liefst op zondag. Dan kunnen de kleinkin deren 'omi' feliciteren. Ja, omi noemen ze me. Niet allemaal hoor, sommi gen zeggen gewoon oma. De kleinkinderen waren hier altijd op donderdag, ik heb hier een zwembad en daar kregen ze zwemles. Maar ze hebben nu bijna allemaal hun diploma. Ik heb nog wel een speelkamer voor ze, en in de tuin staat een klimrek.'' Kunt u uw dierbaarste plekje in huis laten zien? ,,Dat is in een gang, waar allerlei foto's han gen. Er is daar een speciaal muurtje met mensen die er niet meer zijn. Mijn ouders, collega's als Albert Mol en Anneke Grönloh en Marijke, die 21 jaar mijn steun en toever laat was. Zij regelde alles voor me, kocht cadeautjes, regelde dat de koffie klaarstond." Aarzelend: ,,Maar dat plekje is heel privé, dat laat ik niet aan iedereen zien. Bovendien moet ik het veranderen, het muurtje is he laas te vol geraakt. Ik heb onlangs ook weer een vriend verloren, dat is in deze fase van mijn leven helaas onvermijdelijk.'' De soep, eerder al bereid door nichtje Vonne, is opgewarmd. Ze schept de kom men vol - ook voor Arie en Wil, die even snel Roosje heeft uitgelaten - en neemt plaats aan de keukentafel. Na een paar hap pen: ,,Daar was ik echt aan toe.'' Alberti is gewend aan de mensen om zich heen - ze is niet graag alleen. ,,Dat is mijn Jordaanse afkomst, ik ben echt een mens van de gezelligheid. Het is hier altijd druk.'' Degenen die ze dichtbij laat komen ver trouwt ze volledig. Van haar visagiste, Arie en Wil tot haar trouwe begeleidingsband, kantoormedewerkers en de tuinman. ,,Ik ben als mens en als artiest kwetsbaar en het duurde wel even voordat ik wist: dit zijn mijn vriendjes. Bij hen voel ik me veilig.'' De bel gaat. Schoondochter Hannah, ge trouwd met Kaj, komt langs met Finn (7), Mila (5) en Mats (4). ,,Wat een verrassing", roept Alberti blij uit als de kinderen zich op omi storten. Ze straalt weer. Mila komt dicht tegen haar aan zitten, ze eet een halve tompoes. Mats wijst naar een tekening van Cars aan de muur, Finn plukt ondertussen verrukt een stapeltje voetbalplaatjes van het aanrecht. Oma heeft alle aandacht voor de kleinkinderen. Even later, half veront schuldigend: ,,We waren wel klaar met het interview, toch? Kom, dan laat ik je toch nog even mijn fotomuurtje zien.'' 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 102