rol van Rooie Sien, was net haar eerste huwelijk gestrand. ,,Die scène, ja. Met die tranen. Ik weet nog goed hoe slecht ik me toen voelde. Maar als ik dat nummer nu, na drie huwelijken, zing, denk ik: potverdorie, ik ben nog steeds positief, ik vind mannen nog steeds heel erg leuk. Maar ik ken mezelf ook beter en weet: zolang ik dit werk doe, is er geen plaats voor een man. Als er wel een man zou komen, stopte ik onmiddellijk weer met optreden om er helemaal voor hem te kunnen zijn. Zo ging het altijd en dat wil ik nu niet meer.'' Alberti heeft er een hekel aan elke keer opnieuw te moeten praten over haar drie gestrande huwelijken waaruit dochter Da- niëlle (van Joop Oonk), zoon Johnny (van John de Mol) en zoon Kaj (van S0ren Lerby) voortkwamen. ,,Als ik er zelf over begin is het prima, maar ik vind het niet prettig als mensen het over mijn 'exen' hebben. Het zijn mijn vriendjes en we hebben een onge looflijk mooie band met z'n allen. Dat ont roert mij; hoe je het óók kunt doen. Zonder vechtscheiding, of zonder dat je als groot ouders je kleinkinderen niet meer mag zien. Kijk, die foto die daar hangt is van het huwelijk van Johnny en Anouk. Daar staan alle kinderen, hun partners en kleinkinde ren op. Een dierbaar moment omdat ze alle maal goed met elkaar overweg kunnen en ze niet altijd in mijn buurt zijn. Davey bij voorbeeld woont in Australië. Ik heb narig heid meegemaakt, maar ik ben blij met wat en wie er nog wel is. Dat koester ik.'' Ze kijkt naar buiten. Vriendin Wil komt het tuinpad oplopen met twee volle bood schappentassen. ,,Ah, wat lief!'' Even later komt Wil de kamer in om te zeggen dat ze gemberthee heeft gezet en nog even weg moet. „Lekker Wil, ik warm straks zelf de kippensoep op.'' ,,Er zijn momenten dat ik een nummer niet kan zingen dat bijvoorbeeld aan mijn vader doet denken, maar dat kan ook zo weer an ders zijn. Er is onlangs een box van 25 cd's uitgebracht, daar staat echt alles van mij op, 650 liedjes. Zo hoorde ik De herfst van mijn le ven weer, een lied dat ik 25 jaar terug opnam en dat me juist nu ongelooflijk ontroert. Ik kon dat eerst helemaal niet zingen, de tra nen stroomden! De laatste zin is: ik sta nu eindelijk in bloei. Dat gevoel heb ik absoluut.'' Ze draagt voor: Ik sta op een berg te kijken naar beneden het dal van mijn verleden ge vuld met zoveel pijn maar alles wat ik heb dat stemt me nu tevreden levend in het heden durf ik mezelf te zijn. ,,En dan komt die zin: ik sta nu eindelijk in bloei. Wat is er mooier dan dit aan het eind van een avond te mogen zingen?'' Hebben uw liedjes door de jaren heen een andere lading gekregen? ZATERDAG 1 FEBRUARI 2020 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 101