7 ELEKTRONICAGIGANT REORGANISATIE Philips zet zijn onderdeel met huishoudelijke apparaten in de verkoop. Superfan Lydia van Houten uit Westervoort baalt als een stekker. ,,Ik weet niet wat ik moet kopen als Philips er niet meer is." Het is dat Philips geen koelkasten, wasmachi nes, mobiele telefoons of auto's maakt, anders had ze die spullen. Ja, haar 'obsessie' voor het merk Philips is best groot, zegt Lydia van Houten, terwijl ze rondkijkt in haar keuken. Zo'n beetje alle apparaten - van een tosti-ijzer, waterkoker tot kofïiema- chine en blender - zijn van dat merk. ,,Als het geen Philips is, komt het ons huis niet in, zeggen mijn doch ters altijd", grapt de 49-jarige uit Westervoort. Ze voegt eraan toe: ,,Ik geef toe, het is een beetje een ziekte." Het is niet omdat ze Eindhovense roots heeft. Nee, het is allemaal de schuld van haar opa, zegt Van Hou ten, die fulltime thrillerschrijfster is. ,,Ik kan mij goed herinneren dat hij een enorme tv-kast van Philips had staan. Eentje met tien knoppen die je heel hard moest indrukken om naar een andere zender te gaan. Ik heb het echt over heel lang geleden, van voor de afstandbediening.'' Het is vanwege die herinnering aan haar opa én dat 'de spullen niet kapot te krijgen zijn', dat ze fan is van Phi lips. Die televisie leefde langer dan haar opa. Het toestel stond jaren na zijn overlijden nog in de woonkamer van haar moeder. Tot zij een 'moder nere' variant - ook van Philips - kocht en het oude toestel de deur uit deed. Van Houten wijst naar de tv in haar eigen woonkamer. ,,Kijk, dat ding hebben we ook alweer tien jaar. Onze vorige tv hebben we weggegeven aan een vriendin en zij heeft het toestel nog steeds Onze vorige tv hebben we ooit weg geven aan een vriendin en zij heeft het toestel ook nog steeds.'' Het oud ste huishoudelijke apparaat dat ze in huis heeft, is de stofzuiger. Hij is zo'n twaalf jaar oud en hij gaat nog steeds mee. Een waterkoker was een paar maanden geleden haar nieuwste 'Eindhovense' aanwinst. Wakker Dat de meeste spullen haar in huis gefabriceerd zijn in een fabriek er gens aan de andere kant van de we reld, daar ligt ze niet wakker van. ,,Als Philips de afgelopen tien of twintig jaar spullen van een mindere kwali teit had afgeleverd, dan had ik dat echt gemerkt en dan was ik nooit zo'n fan geworden.'' Van Houten hoopt dat het ook zo blijft als Philips straks de huishoude lijke spullen de deur uitdoet. ,,Ik be grijp dat Philips kiest voor iets waar het bedrijf toekomst in ziet, maar ik vind het naar. Het is de vraag of het dan net zulke goede spullen blijven.'' En anders? ,,Ik zou niet weten welk merk ik dan zou moeten kopen. Ik weet zeker dat mijn opa dit besluit vreselijk had gevonden. Hij was erg gesteld op Nederlandse spullen. Hij wilde bijvoorbeeld ook alleen maar met KLM vliegen.'' Van dat laatste heeft ze overigens 'geen last'. Wel heeft ze haar best gedaan om haar drie dochters met het Philipsvirus te besmetten. ,,De oudste is 22 jaar en oriënteert zich op een eigen huisje. Ik durf met zekerheid te zeggen dat zij ook aan de Philipsspullen gaat. Nou ja, zolang het nog kan!'' Meer probleem gevangenen ^rviT' j Boetes mag bij verhuur Airbnb Verkiezingen in Catalonië 'Nieuw museum in Flevoland' donderdag 30 januari 2020 GO 'Als het geen Philips is, komt het ons huis niet in' Natasja de Groot Westervoort I t>HUlPS PHILIP» Lydia van Houten: „Spullen van Philips zijn niet kapot te krij gen.'' FOTO KOEN VERHEIJDEN -Lydia van Houten, Philipsfan DEN HAAG Nederlandse gevan genissen zien steeds vaker gedetineerden met verstandelijke be perkingen, psychische problemen en drugs verslaving. Ook het aantal ouderen in de cel met chronische ziektes neemt toe, blijkt uit onderzoek van de Inspectie Ge zondheidszorg en Jeugd. Justitiële in stellingen hebben ook moeite met het vinden van gekwalificeerde zorgmedewerkers. STEENLAWINE -O -v t—- T-Ljrr 'r -fÜL3 Een enorm rotsblok heeft de inzittenden van een auto in Ore gon, VS, op een haar na geraakt. Hevige regenval veroorzaakte modderstromen en steenlawines die enkele wegen in de Ameri kaanse staat levensgevaarlijk maakten. foto ap AMSTERDAM Amsterdam mag boe tes blijven opleggen aan inwoners die zon der vergunning hun huis verhuren aan toe risten, maar moet daarvoor wel aanvul lende regels opnemen in de gemeentelijke huisvestingsverorde ning. Dat volgt uit een uitspraak van de Raad van State. Wethouder Ivens is blij met de uit spraak omdat het ver gunningsysteem over eind blijft in de uit spraak. BARCELONA De Catalaanse pre mier Quim Torra heeft vervroegde verkiezin gen aangekondigd. ,,Dit parlement heeft geen toekomst meer en de regering mist een gezamenlijke strategie'', stelt hij. ALMERE De gemeente Almere en de provincie Flevo land laten de moge lijkheden verkennen voor een museum voor hedendaagse kunst in de stad. Gemeente en provin cie willen een mu seum in Almere dat 'internationaal aan spreekt en lokaal rele vant is'. Het nieuwe museum moet vooral aandacht geven aan grootschalige, ruimte lijke en multimediale kunst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7