effeweg.nl Op jacht naar het Noorderlicht met Hurtigruten Ü69 4 CORONAVIRUS GEVOLGEN Echt, ik zal blij zijn als ik weer uit dat toestel ben Mondkapjes, thermometers, desinfecterende handgel. Ook Azië-reizigers die met een grote boog om het 'besmette' China vliegen, nemen hun maatregelen tegen het coronavirus, zo blijkt op Schiphol. ,,Het is eng dat je op een vlucht dicht op elkaar zit.'' €100,- EFFeweg.nl oF bel 088 -10 30 800 Gisteren besloot British Airways om per direct al zijn vluchten naar China te schrappen. Andere bui tenlandse luchtvaartmaatschap pijen uit de VS, Indonesië en Ca nada volgden snel met tientallen annuleringen. De KLM liet gisteren nog drie vluchten naar China vertrekken vanaf Schiphol, maar annuleert nu alsnog de directe vluchten naar de Chinese steden Chengdu, Xiamen en Hangzhou. Reden: het aantal boekingen liep sterk terug. Ook wordt het aantal wekelijkse vluch ten naar Shanghai teruggeschroefd van elf naar zeven keer per week. De maatregelen zijn in ieder geval tot eind februari van kracht. Het dodental is opgelopen tot 132 mensen. Circa zesduizend Chine zen raakten besmet met het nieuwe virus dat veel gelijkenissen heeft met de griep. Onder de slachtoffers zijn vier Fransen en vier Duitsers. Voor zover bekend zijn er nog geen Nederlanders ziek. Van de twintig landgenoten die in de Chinese mil joenenstad Wuhan zijn, wil een groot deel zo snel mogelijk weg. Mi nister Stef Blok van Buitenlandse Zaken weet nog niet wanneer ze kunnen vertrekken. China moet eerst toestemming verlenen. Een speciaal comité van de VN- pan. Dit betekent dat de komende maanden zo'n 9500 passagiers, on der wie zeker vijfhonderd Neder landers, hun vliegticket moeten omboeken naar de nieuwe opstap- plek. Een enorme logistieke opera tie, waarbij het niet zeker is dat alle reizigers de omboeking of annule ring vergoed krijgen. Nederland ontraadt vooralsnog alleen niet-noodzakelijke reizen naar de regio Hubei, met het epi centrum van de virusuitbraak in de miljoenenstad Wuhan. Voor an dere regio's in China gelden veilig heidsrisico's. De keuze van British Airways om alle vluchten naar China te annule ren, noemt luchtvaartdeskundige Joris Melkert van de TU Delft 'een beetje paniekvoetbal'. Maar het is ook een economische afweging, stelt hij. ,,Waarschijnlijk merkten ze al dat veel klanten hun vlucht annuleerden. Mensen hebben geen zin om tien uur lang in een onge zonde omgeving dicht op elkaar ge stapeld te zitten met mensen die misschien besmet zijn'', verklaart Melkert. ,,Het heeft geen zin om met halflege vliegtuigen naar China te vliegen. Om winst te ma ken moet een vliegtuig een bezet tingsgraad van minstens 80 procent hebben.'' Ook de vrees voor claims zal voor British Airways een rol hebben gespeeld, denkt Melkert. WK indoor atletiek Gisteren werd ook bekend dat het WK indoor atletiek in het Chinese Nanjing in maart niet doorgaat we gens de uitbraak van het coronavi rus. De organisatie van het evene ment vindt het niet verantwoord om de sporters en begeleiders over anderhalve maand naar China te la ten komen. mmz. J 813 6.065 (10%) 132 2.494 (2%) 858 (34%) w//m. Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) komt vanmiddag bijeen. Mogelijk wordt dan een internatio nale noodsituatie uitgeroepen, zo als vorig jaar gebeurde na de ebola- uitbraak in Congo. De reisbrancheorganisatie ANVR wacht het besluit niet af. Zij riep gisteren de aangesloten reisbureaus op om tot het einde van februari geen reizen te organiseren naar China. Reisorganisaties Tui en Kras hebben zelfs reizen in maart gecan- celd. Dit raakt een kleine honderd vakantiegangers. ,,Uit voorzorg en ter geruststelling van de reizigers", aldus een woordvoerder. De Holland America Line past de vaarroute van zijn cruiseschip Wes- terdam aan. Die meert niet langer in China af, maar wijkt uit naar Ja- 31.033 Hoe dodelijk is corona? korting p-P Incl. 30-urige cruise donderdag 30 januari 2020 Meer vluchten en reizen geschrapt, geen WK atletiek Rotterdam Wereldwijd worden er steeds zwaardere maatregelen geno men om het coronavirus in te dammen. Nederland reageerde aanvankelijk terughoudend, maar inmiddels schrapt de ene na de andere reisorganisatie va kanties in China. Annemieke van Dongen Hanneke van Houwelingen - Chan Tsz Him, student 'Mijn man Eefje Oomen Ebola Sars Corona Mers 1976- 2002- 2019- 2012- heden 2003 2019 Totaal patiënten ...waarvan 8.437 overleden 300120 BRON: WHO Tot nu toe lijkt het virus minder dodelijk dan ebola, Sars of Mers. Deze reis zal een onuitwisbare indruk op u maken. U ziet het winterlandschap van Noorwegen vanaP het spoor en het water. We doorkruisen het land twee keer per trein, waarbjj u onophoudelijk getrakteerd zult worden op schitteren de vergezichten. We leggen een deel van onze reis aF met de 'oude Postboot' Hurtigruten - één van de mooiste cruises ter wereld. Dit alles gecombineerd met bezoeken aan de steden Oslo, Bergen en Trondheim. En wie weet ziet u bjj helder weer het Noorderlicht! Vertrekdata en prijzen 22,29 Februari€JJS$r 1.099, 14,21 maart€1.199,- Inbegrepen 2 overnachtingen aan boord van de Stenaline (incl. ontbijt) 4 overnachtingen in 3* hotels (incl. ontbjjt en diner) 1 overnachting aan boord van de Hurtigruten (incl. ontbjjt) 7 maaL ontbjjt 4 maal diner Treintickets Oslo - Trondheim en Bergen - Oslo Gidsen voor stadstours OsLo, Bergen en Trondheim Begeleiding door uw chauFFeur, tevens reisleider Vervoer per ComFort Class touringcar, voorzien van airco en toilet Vertrek in feb Alle Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en CalamiteitenFonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4