Een rollercoaster van emoties 5 Artisticiteit in landschapstuin Hoogstaande rockshow Multimedialer en genialer dan ooit Slagwerk, tuba en piano EEN BUNDER KUNST geploeter in het Engels. Daarin is het zo lastig om het tweede couplet in hetzelfde metrum te krijgen als het eerste. Dat gaat in het Nederlands veel gemakkelijker. In Muziek in de fa milie zijn de meeste nummers ook Nederlandstalig. Dat past ook beter.'' Naast de duo-optredens met 'onze Ruud', zoals hij zijn jongste broer graag aanduidt, treedt Bertus Borgers deze zomer op in vijf shows met de band The Young Retro's staat hij met Golden Earring op zeven grote festivals en speelt hij enkele keren per jaar mee in de grote familieband van de Borgers. Daarin speelt onder meer zijn dochter Nova (zang, viool) mee. Zestien jaar geleden deed Borgers in een interview de uitspraak: 'Ik wil zonder hulp oud worden'. Lukt hem dat nog steeds nu hij inmiddels 72 is? ,,Dat is nog steeds een wens en ik doe mijn best het zo goed mogelijk te rek ken. Gebrekkig oud worden wil ei genlijk niemand. Ik doe nog vrij veel optredens. Vroeger waren dat er wel zo'n 200 per jaar, de laatste tien jaar zijn het er 50 a 60.'' De liefde begraven vader is intens verdrietig. Tot Fa bian een donorcodicil blijkt te heb ben'. Zo was er ook ooit (septem ber 2014) de opdracht 'Jullie zijn exen, maar jullie delen nog het co- ouderschap over jullie hond. Die hond is juist gestorven.' Gaite Jan sen en Sanne den Hartogh maak ten er destijds in ruim tien minu ten iets moois van. Onvervulde kinderwens Maar er zat méér in, moet Peter de Baan gedacht hebben. En daarom schreef hij een volledig stuk (90 minuten) over het onderwerp, compleet met een illegale begrafe nis van de hond. In De liefde begra ven steken de gevoelens van vroe ger (het verlangen, de sensualiteit) terug de kop op. Maar ook de jaloe zie en altijd het laatste woord. En nog veel dieper weg: de onver vulde kinderwens (van hém) en de nooit verdwenen drang naar vrij heid en genot (van haar). Jeroen Spitzenberger en Hanne Arendzen zijn de perfecte acteurs om die rollercoaster van emoties en sentimenten op de rails te hou den, en het verhaal over de soms (onvermijdelijk) aanwezige clichés heen, tot een gaaf en geloofwaar dig stuk te maken. Dus is dat hét recept van Pe ter de Baan, de bedenker en spilfiguur van De vloer op. Een improvisatieprogramma, dat in de komende maanden zijn twintigjarig tv-bestaan hoopt te vieren. In dat programma worden acteurs onvoorbereid met een op dracht de speelvloer op gestuurd. Geweldig populair, zeker ook on der toneelliefhebbers. Dankzij de kwaliteit van de acteurs leidt het oeroude recept bijna altijd tot bij zondere scènes, van hilarisch tot ontroerend. Dat gaat dan om opdrachten als 'Eva is dood, maar komt nog regel matig langs bij haar rouwende man' of 'Fabian is doodziek en zijn Er zat méér in, moet Peter de Baan gedacht hebben, daarom dit stuk 0 Benefietavond De Piek Hl Cabaret Klassiek donderdag 30 januari 2020 De Stichting De Bunder biedt beeldend kunstenaars een po dium op een terrein van 10.000 vierkante meter (1 hectare), ofwel een bunder tussen de Oude Rijksweg en de Panhoeve- weg in 's-Heer Arendskerke. Zij krijgen daar letterlijk en figuurlijk alle artistieke ruimte in een land schappelijke tuin. Tussen bomen, verscholen paadjes en weelde rige kruiden staan diverse karak terbeelden opgesteld. De expo sitie Een Bunder Kunst is het re sultaat van diverse manifestaties die vanaf 2002 hebben plaats gevonden. Verder organiseert De Bunder maandelijks een concert op de zondagmiddag. Voor overzicht van concertagenda en info tickets: een bunderkunst.nl of aan de deur als er nog plaats is. Muziek in de familie, Bertus en Ruud Borgers, zondag, Bunder Kunst, Panhoeveweg, 's-Heer Arendskerke, aanvang 15.00 uur. Liefde is schitterend, maar ook grillig en vaak pijnlijk. Het zuiver ste én bedriegelijkste op heel de wereld. Met liefde (of het ontbre ken ervan) kan je alle toneel in beweging zetten. Willem Nijssen 'De liefde begraven', toneel, vandaag, Schouwburg Middel burg, aanvang 20.00 uur. Arendzen in De liefde begraven. FOTO ANNEMIEKE VAN DER TOGT Jeroen Spitzenberger en Hanne Een benefietavond voor De Piek, volle dig ten bate van het Vlissingse poppo dium. Vier Zeeuwse tributebands bren gen een ode aan de jaren zestig en ze ventig, de gouden jaren van de pop- en rockmuziek tijdens With a little help from my friends. In een vier uur durende show komen gere nommeerde Zeeuwse muzikan ten voorbij. De vier optredende bands, The new Formation, Yesterday's Papers, Mood 66 en Busted Feet (foto), bieden een garantie voor een hoogstaande rockshow vol be kende pop- en rock- songs. Zaterdag, De Piek Vlissingen, 20.30 uur Woe en Van der Laan kent u het meest waar schijnlijk van tv, van De Kwis. Of anders van de opvolger Even tot hier. Dat wil zeggen: altijd su- peractueel, keigrappig, waanzinnig creatief. Want begin er maar eens aan: elke week een minimusi- cal over het nieuws van die week. En ook al blij ken de huisjes nog zo hei lig, er moet toch een keer tegenaan geschopt kun nen worden. Met die mentaliteit en met die kwaliteiten stap- pen Van der Laan en Woe deotechnieken. ook regelmatig het thea- Dinsdag, Schouwburg ter in. Middelburg, 20.00 uur Met Pesetas al voor de zesde keer, en de show is multime- dialer en genialer dan ooit. Vol knappe vondsten (eindelijk zult u alles weten over de Nokia- ringtone) en sublieme vi- foto amy van leiden Cora Dellebeke en zoon Stefan Knuijt vormen een apart duo, dat zorgt voor een spannend en verrassend optreden met niet vaak ge hoorde muziek. Dellebeke is pauke- nist en slagwerker, Knuijt is een begaafd tubaspeler en speelt daarnaast piano en componeert. Beiden zijn veelzijdig en de naam Bijzonder Zeeuws Klassiek past uitstekend bij hun concerten. Een muzikaal avontuur en een combinatie van slagwerk, tuba en piano. Zondag, salon Zeeuwse Concert zaal, 11.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49