rockt noa steeds op de 4 Optreden Voor veel muziekliefhebbers geldt hij als 'de meester van de rock-saxofoon': Bertus Borgers. Samen met zijn broer Ruud Borgers (gitarist, zanger) treedt hij zondagmiddag op bij een Bunder Kunst in 's-Heer Arendskerke. Hun concert Muziek in de familie staat borg voor goede muziek en mooie verhalen. Peetman presenteert EP in le Penseur Muzikaal eerbetoon ^^^^^^^Bijdens ons con- speelt mu ziek de hoofd rol, maar ik ver tel tussendoor wel verhalen over onze fami lie in relatie met muziek maken'', zegt Bertus Borgers. De saxofonist was bandleider van Sweet d' Buster, Mr. Albert Show en The Groove Ex press en bandlid bij Herman Brood The Wild Romance, Raymond van het Groenewoud en tot op de dag van vandaag bij Golden Earring. Ook was hij medeoprichter van de Rockacade mie in Tilburg. Bertus bracht het boek Muziek in de familie uit, met foto's en verhalen over de verbin dende kracht van muziek maken in het Brabantse gezin Borgers, al drie generaties lang. Vroeger klonk alles akoestisch, in de loop van de jaren 50 kwam het vo lume met de elektriciteit. Borgers schetst hoe het aanzien van de huis kamer in hun gezin met negen kin deren daardoor veranderde. „Vroeger zat je in de huiskamer gewoon te oe fenen op een trompet of zo en zaten anderen te kaarten. Met de komst van bandje kon komen spelen als ik een saxofoon had. Nou toen is er van de kinderbijslag een tenorsax voor me gekocht toen ik vijftien was. Ik was meteen speler en werd meteen ook zanger.'' Borgers heeft meerdere boeken op zijn naam staan. In zijn eerste boek Weg van hier blikt hij terug op scherpe keuzes die hij maakte en die bepalend waren voor het verdere ver loop van zijn leven. Zo besloot hij in 1967 na twee jaar Brabants Conserva torium dat hij best wilde studeren, maar dat de klassieke toonvorming hem niet lag. ,,Dat was niet de mu ziek die ik wilde. Ik was bezig met de muziek van The Doors, Jimi Hendrix en met free jazz. Die discrepantie was te groot, dus dan moet je kiezen. Ik heb gekozen van school af te gaan en meteen in een nachtcluborkest in Duitsland te stappen. Dat was een grote, harde overgang en ik verdiende er meteen mijn geld mee.'' Een logisch gevolg van zijn vor ming in de praktijk was dat hij later betrokken raakte bij de oprichting van de Rockacademie. ,,Er was dui delijk behoefte aan zo'n opleiding. Ik merkte dat inmiddels de hele door elektriciteit aangedreven amuse mentswereld gigantisch groot en zeer divers was geworden. Ik was daarin opgegroeid, dus kende ik - zeg maar- de bochtjes naar links en naar rechts. Ik begreep dat heel veel jonge ren daarin geïntroduceerd wilden worden.'' Na veel Engelstalig repertoire legt de saxofonist zich, daartoe aange moedigd door Raymond van het Groenewoud, nu al jaren toe op het schrijven van vooral Nederlandse teksten. ,,Dat is veel leuker dan dat EN 5 REDENEN MEER EP-presentatie Theaterconcert Toen heb ik bij m'n vader gezeurd dat ik in een bandje kon komen spelen als ik een saxofoon had radio en platenspeler en later televi sie veranderde dat en ging je boven op je kamer oefenen.'' Volgens de saxofonist bleef de toe wijding bij het muziek maken bij alle gezinsleden altijd even groot of ze nou wel of niet voor een vak in die richting kozen. Zelf maakte hij die keus wel heel bewust. Aan zijn fasci natie voor de saxofoon kleeft ook een verhaal. ,,Dat had simpelweg met toeval te maken. Ik was twaalf en kreeg bij de plaatselijke fanfare een bugel, maar toen ze als fanfare overschakelden op harmonie werd het koper vervangen door hout en kreeg ik een klarinet in m'n handen. Dat instru ment lag maar één stapje van de saxo foon. Op hetzelfde moment kreeg ik belangstelling voor rock-'n-roll, voor Little Richard en Fats Domino. Een saxofoon vond ik een prachtig in strument. Toen heb ik bij m'n vader ge zeurd dat ik in een donderdag 30 januari 2020 Bertus Borgers saxofoon Ali Pankow Bertus Borgers en op de ach tergrond zijn broer Ruud Bor gers (gitarist, zanger). FOTO BRENDY WIJDEVEN Peetman presenteert vandaag zijn nieuwe EP: Handpicked. De Middelburgse singer/songwri ter geeft een optreden in café Le Penseur in Middelburg. Handpicked telt vier nummers en is op 11 januari digitaal ver schenen. De EP is bij de pre sentatie ook als fysiek exem plaar te koop voor vijf euro. De liedjes - Kocking, Gravy train, Forgive and forget en Run your own race - vormen een weer gave van de vijf jaar durende muzikale zoektocht naar zijn eigen geluid als singer/songwri- M FOTO DIRK-JAN GJELTEMA ter. ,,Na vijf jaar heb ik vier num mers geschreven die precies zijn zoals ik het wil. Ik heb exa men afgelegd bij mezelf en ben honderd procent geslaagd", zei Peetman daarover onlangs in een interview. Peetman - arties tennaam van Peter Wisse - speelt in Le Penseur solo een akoestische set. Bovendien neemt hij een band mee, Wild Horses, waarmee hij nummers van andere artiesten vertolkt. Wild Horses bestaat uit Ruben Mol, Loek van der Linde, Mi- scha Beckers en Jake Rainey. Vandaag, Café Le Penseur, Middelburg, 20.00 uur De band Diamonds on the Rocks onthaalt het publiek op een werve lend muzikaal eerbetoon aan Neil Diamond. De grootste hits Sweet Caroline, Beautiful Noise, Love on the Rocks en Solitary Man staan natuur lijk op de playlist, maar de muzikan ten grasduinen veel dieper in het oe uvre van de meester. Neil Diamond's songbook is namelijk meer dan pop en rock. Veel meer. Morgen, De Stenge, Heinkens- zand, 20.15 uur; zaterdag, dorpshuis Renesse, 20.15 u 44 Bertus Borgers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 48