UIT THUIS 3 Romeinse cijfers maken het cooler Spannende combinatie van harp en cello Tour door een mystieke wereld Energiebom op podium Zijn voorstellingen typeren zich door verrassende observaties en origi nele humor. Hij zoekt iedere keer naar nieuwe vragen en nieuwe inzichten. ,,Dit keer gaan mijn verhalen en lied jes over grenzen. Morele grenzen, grenzen van fantasie, grenzen van tijd en heelal. En ik ga ook over mijn eigen grenzen heen, ik doe allerlei dingen die ik niet zo goed durf. Zo speel ik een uitgebreid instrumentaal piano stuk, erg spannend om te doen." Het concept voor de nieuwe show ont stond tijdens het horen van een housebeat. ,,Ik heb een brede muziek- interesse, zo houd ik onder meer van folkmuziek en Nederlandstalige pop uit de sixties. Maar ik kan ook genie ten van housemuziek. Daarbij is bij mij het idee ontstaan van lijnen en grenzen. Ergens vond ik een simpele constante beat. Waarom kan ik hiervan genieten, wat is bijzonder aan een constant boem boem in hetzelfde ritme? Ik kwam tot de conclusie dat de beat een grenzeloosheid heeft, hij gaat altijd door. Als je danst op zo'n beat, verlies je tijdsbesef. Terwijl je in het dagelijks leven constant grenzen er vaart, kun je op de beat alle grenzen loslaten." De eerste regel die hij zingt in zijn show is Alles om je heen heeft de vorm van al les om je heen. ,,Dat gaat over de grenzen die je leven dicteren. Als ik mezelf hoor praten, lijkt het of ik al lemaal ingewikkelde levenslessen kom bren gen, maar dat is zeker niet het geval. Het is luchtig en grappig met een serieuze ondertoon en de kernvraag 'Hoe kijk je als mens naar de wereld om je heen?' Nadenken over het leven hoeft niet zwaar te zijn, ARTIESTENNAAM I Kamermuziek Soloconcert Foo Fighters tribute Zaterdag, Brogum, Zierikzee, 21.30 uur donderdag 30 januari 2020 GO soms liedjes' ven. Ik stel mezelf en het publiek vra gen, zonder conclusies te trekken." Buiten de lijnen, Lucky Fonz III, zaterdag, Theater de Wegwij zer, Nieuw- en Sint Joos- land, aanvang 20.30 uur. Lucky Fonz III is de artiesten naam van Otto Fons Wichers. ,,Ik vond namen met bijvoeglijke naamwoorden altijd leuk", vertelt de zanger. ,,Zo had je in Neder land Manke Nelis of in het buiten land bluesartiest Muddy Waters. Ik bedacht Lucky, en veranderde mijn middelste naam Fons in Fonz." Alleen Lucky Fonz vond hij niet genoeg, hij wilde de naam cooler maken door de toevoeging van Romeinse cijfers. ,,Dat gaf mij een internationale naam. Als ik word aangekondigd zeggen ze in Nederland De derde, in Frankrijk La troisième, in Spanje El tercero en in Engeland The third. Het ging ook weleens mis, niet ieder een snapte de Romeinse cijfers. In het begin werd ik af en toe aangekondigd als 'Lucky Fonz ie ie ie' Dat klinkt dan weer als een slechte clownsnaam." Lucky Fonz III. FOTO JANUS VAN DEN EIJNDEN De warme, soms strelende klanken van de concer- tharp en de vol gestreken tonen van de cello vormen een spannende combina tie. Zeker als het duo Gwy- neth Wentink (harp) en La- rissa Groeneveld (cello) op het podium zit. Het duo is bekend met de Zeeuwse Concertzaal en weet hoe het kan spelen met de goede akoestiek van de ruimte. In het programma Van Vi valdi tot Part wordt gescha keld tussen de barok- en de hedendaagse muziek. La- rissa Groeneveld speelt Dol- cissimo van Vasks solo en Gwyneth Wentink vertolkt het Carnaval de Venise van Godefroid. Als duo spelen ze werken van Vivaldi, Theo Loevendie, Oene van Geel, en als speciale werken het Spiegel im Spiegel van Part, Chanson exotique van Hi- dayat Khan en Club 1960 van Piazolla. Beide musici staan bekend om hun passie voor kamer muziek en hun imposante techniek. Wentink speelt in verschil lende kamermuziekensem- bles en blijft zoeken naar de mogelijkheden van de harp. Groeneveld bouwde een in drukwekkende carrière uit en won verschillende con coursen. Als zij hun krachten bundelen, ontstaat muzikale magie. Morgen, Concertzaal Mid delburg, 20.00 uur Broeder Diele- man brengt liedjes en ver halen uit zijn eigen streek, die toch ver rei ken. Oeroude sages over dwarse wedu wen, zwermen vogels, de mist die optrekt, of door het land kabbelende kreken me anderen door Dieleman's nummers. Moei teloos trekt hij de toehoorders mee in zijn mystieke wereld in Zeeuws-Vlaams dia lect. Hij treedt solo op met zijn fraaie stem en zijn met de hand gebouwde banjo. m Vanavond, De Verwachting, Ritthem, 20.15 uur; woensdag 5 februari, Schelde- theater, Terneuzen, 20.00 uur Zes Antwerpse mu zikanten kwamen in 2014 bij elkaar om een tributeband te starten ter ere van hun geliefde band, de Foo Fighters (foto). In Your Honor was geboren en is anno nu nog steeds springlevend. Het zestal bestaat uit een zanger, drie gitaristen, een bassist en een drummer. De energie die hun voorbeel den op het podium naar voren brengen weet ook In Your Honor moeiteloos aan hun publiek mee te geven. In totaal be staat de playlist van de band uit dertig nummers, met recht een avondvullend programma dus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47