Van deze muziek krijg je energie Van ballet tot cabaret 2 LOS HERMANOS Zanger In zijn nieuwe theatershow Buiten de lijnen neemt Lucky Fonz III (spreek uit als 'Lucky Fonz de derde') alle soorten grenzen onder de loep. Hij zoekt naar nieuwe vragen en nieuwe inzichten. ,,Ik vind het interessanter om vragen te stellen dan antwoorden te geven." Sprookje met happy end Uitgelicht Bi 1 IFXöPII Los Hermanos Martinez y Morelo is een flamenco jazztrio. Jazz en flamenco? Waarom niet!? Gitarist Eric Vaarzon Mo rel, achterkleinzoon van kunstschilder Willem Vaarzon Morel, kreeg op zijn zestiende jaar les van de legendarische gitarist Paco Pena. Hij werkte met de grote jongens uit de flamenco wereld samen en is een fenomenale muzikant. Frederico Garcia Lorca schreef ooit: ,,De gitaar laat dromen huilen, het snikken der verdoolde zielen ontsnapt uit haar ronde mond en zoals de tarantula weeft zij een grote ster om te jagen op zuchten, die drijven op haar donkere houten waterput." saxofoon en hebben net als Vaarzon Morel op internationale podia gestaan. Zij speelden met het Jazz Orchestra of the Concertgebouw, New Cool Collective Bigband, Martinez Move en het Metropole Orkest. Al dertig jaar staan ze bekend als veelzijdige en eigenzinnige topmusici. Deze Spanjaarden hebben de flamenco in hun lijf en mixen dat met hun grote liefde voor jazz. Cadiz in Andalusië. De klik was er meteen en de samenwerking tussen Vaarzon Morel en de broers Martinez bloeide en groeide. Jazz en flamenco ver rijkten elkaar en met Met deze mix deze mix veroverde de groep het publiek. van Jazz en De bijzondere bezet flamenco ting van sopraan/alt saxofoon, bariton ver overde de saxofoon en flamen- qroep het cogitaar zorgde voor spannende muzikale publiek momenten en op windende muziek. Vorig jaar bracht de groep het album Cadiz, can- ciones de ida y vuelta uit. Liefhebbers van vurige flamenco, zwoele mo menten vol passie, technische muzikale hoog standjes en de aparte mix van saxen en gitaar mogen het optreden van Los Hermanos Marti nez y Morelo niet missen. In de jazztempel Porgy en Bess in Terneuzen is de sfeer boven dien een extra speler. Het wordt een concert waarin gemusiceerd wordt met hart en ziel, vu rige begeestering en ontroerende emotie. Van deze muziek krijg je energie. MUZIEK TOP 3 Je kunt hem kennen als voormalig huismuzi kant bij De Wereld Draait Door. Of als de zanger van hits als Ik heb een meisje en Linde met een E. Otto Wichers, alias Lucky Fonz III, ontdekte pas op de universiteit in Amsterdam dat hij zan ger wilde worden. ,,Als kind was ik soms bang voor liedjes. Bijvoorbeeld als ik Roy Orbison op de radio hoorde. Zijn nummers beginnen vaak met een lage stem en eindigen hoog. Ik wist nooit of ik dezelfde persoon hoorde. Op het eind, als de liedjes heel bom bastisch werden, dacht ik 'Oh nee, de wereld gaat ontploffen'." Nog steeds heeft de singer-song writer, geboren in Gouda en opge groeid in Nijmegen, een heel fysieke reactie op muziek. „Bijrijders worden gek van mij als ik achter het stuur zit. Mijn lichaam is extreem verbonden met muziek. Als ik in de auto een mooi liedje hoor, kan ik niet anders dan harder rijden." Zijn muzikale helden zijn Bob Dy lan en Ben-Ik-Te-Min-zanger Armand. Tijdens zijn studie Engelse letter kunde schreef hij een scriptie over Dylan, ongetwijfeld zijn grootste in spiratiebron. ,,Hij is een zanger die de poëzie centraal stelt in zijn werk. Tot die tijd hoorde ik graag muziek, maar Ik ga ook over mijn eigen grenzen heen, ik doe allerlei dingen die ik niet zo goed durf hoefde ik niet zo nodig zelf te zingen. Door Bob Dylan is dat compleet ver anderd." In 2005 begon zijn muzikale car rière met Engelstalige liedjes. Het bracht hem over de hele wereld. Lucky Fonz III toerde onder meer door Amerika, Australië, Zuid-AfTika, Canada, Italië, Denemarken en Zwit serland. Ondanks het buitenlands succes gooide hij in 2010 het roer om. De zanger bracht zijn eerste Neder landstalige album uit, waarna er nog drie albums in het Nederlands zou den volgen. ,,Ik treed het meeste op in Nederland en vind juist de tekst een belangrijk onderdeel van een liedje. Voor een Nederlands publiek is in het Nederlands zingen de beste optie. Op die manier gaat er niets van de beteke nis verloren. Voorlopig blijf ik in het Nederlands zingen, al hoop ik ooit nog een Engelstalige plaat te maken." Momenteel toert hij met zijn derde theatershow door Nederland. ,,Mijn show heeft de vorm van kleinkunst of cabaret, maar de inhoud is anders", vertelt de 38-jarige performer. „Arties ten die ik interessant vind op toneel zijn bijvoorbeeld Micha Wertheim en Paulien Cornelisse. Zij zijn anders dan standaard, net als ik. Ik ga graag op een filosofisch onderzoek tijdens mijn voorstellingen. Als ik naar theater ga wil ik leuke liedjes en grappige verha len horen, maar ook gestimuleerd worden om na te denken over het le- 4 REDENEN OM UIT TE GAAN... Klassiek ballet donderdag 30 januari 2020 r -1 Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van klassieke muziek. Zij is muziekrecensente. Wat: Los Hermanos Martinez y Morelo Waar: Porgy en Bess, Terneuzen Wanneer: Zondag, 15.00 uur De broers Juan en Miguel Martinez spelen De drie muzikanten hebben elkaar ontmoet in De keuze van onze redactie: Poppy- I disagree Verwacht geen toegankelijke popsongs meer. Poppy is boos en laat zich van haar duistere kant horen. Openings zin: Bury me six feet deep. Halsey - Manic Nog een dame met sterke state ments in crea tieve verpakkin gen. Openhartig zelfportret over haar worsteling met zichzelf en de wereld. The Big Moon - Walking like we do Piano en meer stemmige zang domineren de indie-pop van het Londense kwar tet. Minder span nend dan het gi taargedreven de buut, maar tek stueel even prachtig. GO B Los Hermanos Martinez y Morelo brengt mix van jazz en flamenco. foto merlijn doomernik 'Als kind was ik bang voor Hans Puik Lucky Fonz III Tijd om eropuit te gaan! De redactie heeft uit het aanbod van muziek, theater en meer voor komende week een selectie gemaakt. Hiernaast vier tips, op de vol gende pagina's nog eens vijf. Het Zwanenmeer (op muziek van Tsjaikovski) is één van de beroemdste dansstukken ter wereld. Het verhaal raakt aan archetypische gevoelens (ook het zwarte-zwaan-motief). De muziek sleept ons mee. De dans is adembenemend en klassiek- romantisch. Het verhaal over de ongelukkige liefde van prins Siegfried en prinses Odette die door tovenarij in een zwaan is veranderd, kent verschillende (ook tragische) aflopen. Maar zoals de meesten, kiest ook de Staatsopera van Tatarstan voor het 'happy end'. Zaterdag, De Mythe Goes, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 46