Hoek wordt ontbonden Kloetinge raakt Braafhart kwijt tegen Baronie ZEELAND 13 WK moet kopie van NK worden tig ben. Daardoor kies ik soms on derweg het verkeerde spoor. Dan denk ik: ik kies een ander geultje om vier mannen te kunnen inha len, maar dan rijd ik als enige door een gat en val ik of raakt er iets aan mijn fiets verbogen.Ik moet nog iets slimmer worden. Daar werk ik met de ploeg hard aan." Voorafgaand aan de wereldbe kerfinale in Hoogerheide was Van Dijke op trainingskamp in de buurt van Alicante. Hij wisselde inten sieve sessies af met duurtrainingen. Een tegen valler was dat hij zo'n 40 uur over de terugreis deed vanwege de storm Gloria. ,,Ik heb vier vliegvel den gezien, heb in de trein en taxi gezeten. Het was verre van ide aal. Ik was na afloop behoorlijk moe van de inspanningen en de reis. Dan heb ik er in Hoogerheide met een zesde plek nog het maxi male uitgehaald." Tactiek Op het WK verwacht Tim van Dijke nog een paar procenten be ter te zijn. De trainingsstage moet dan effect sorteren - supercom pensatie heet dat. En dan is het parkoers ook nog eens op zijn lijf geschreven, met veel rechte stukken. ,,Ik ga er met een heel goed gevoel heen. Over de tac tiek moeten we het nog hebben met de ploeg. Maar ik weet dat we het met TeamNL wel samen kun nen uitspelen en de wereldtitel kunnen pakken. Ryan Kamp is na tuurlijk kandidaat daarvoor, maar we hebben nog meer goede rij ders." VAN ANROOIJ het trainersdiploma Uefa B en gaat zich onder meer op zijn trainers carrière richten. ,,Op dit moment heb ik niet het idee dat ik de ko mende jaren nog ergens anders ga voetballen'', zegt Van Leiden. ,,Bij Hoek staat de deur altijd open, heeft Jacky Lambert me verzekerd. Maar ik denk niet dat ze me hier nog als voetballer gaan zien. Het is tijd voor andere zaken.'' Laatste goal Gert-Jan van Leiden speelde voor FC Dauwendaele, Goes, Hoek, ADO'20 en opnieuw Hoek. Met alle vier zijn clubs slaagde hij erin te promoveren. Zijn laatste goal maakte hij op 31 augustus 2019, in de uitwedstrijd tegen Odin'59 (0-1- winst). Van Leiden kopte in Heemskerk van dichtbij raak en moest meteen daarna behandeld worden, omdat zijn schouder uit de kom was geschoten. Gert-Jan van Leiden, hier namens Hoek in actie tegen Ajax, is per direct gestopt als voetballer. foto rob van vliet/orange pictures Klaas van Hecke van Kloetinge (links) in duel met Jorik Mijnhij- mer, die Baronie in de 90ste minuut naar de overwinning schoot. De goalie greep vijf minuten na rust naar zijn bovenbeen en kon niet meer verder. Gevreesd wordt voor een spierscheuring. ,,Mit- chell voelde iets knappen'', zei verdediger Lionel Fitsch, die zelf met een dikke enkel het veld af- strompelde, na afloop. Dylan de Kam (19) was de vervanger van Braafhart, omdat Kloetinge eerder deze week tweede doelman Nando Pijnenburg kwijtraakte aan het Belgische KVV Zelzate. De Kam kon terugkijken op een prima invalbeurt, maar moest in de slotfase alsnog voor het eerst vissen. Een afstandsschot van Jorik Mijnhijmer werd net voor de han den van de keeper met het hoofd getoucheerd door centrale verde diger Jeroen de Jonge, waardoor De Kam kansloos was. De jonge doelman keept met een bescher mende helm op, nadat hij in de af gelopen jaren hoofdklachten overhield aan twee flinke botsin gen. ,,Dylan heeft het prima ge daan'', zei Lourens. ,,Als team heb ben we Baronie in de eerste helft verrast. Maar zeker op basis van de tweede helft is dit een verdiende uitslag.'' Lourens koos ervoor om zijn ploeg in een 5-3-2-formatie te la ten starten. De trainer hield, ook met het belang van de competitie in het achterhoofd, onder anderen Daan en Jaap Esser op de bank. Ba ronie startte nog aardig, maar het was Kloetinge dat op voorsprong Districtsbeker kwam via Valentijn van Keulen (0-1) en daarna volwassen en met lef voetbalde. ,,Ons plannetje klopte'', stelde Lourens tevreden vast. ,,Het duurde even voordat Baronie er een antwoord op had.'' Achteraf kon hij ook genieten van het moment na een minuut of achttien, met de 1-0-voorsprong al in de rugzak. Baronie zette druk op de defensie van Kloetinge, het was in die linie ineens één op één, Als team hebben we Baronie in de eerste helft verrast maar de bezoekers voetbalden er met Lionel Fitsch en daarna Va- lentijn van Keulen knap onderuit. De jonge Van Keulen werd in de dekking aangespeeld maar draaide als een routinier weg bij zijn directe tegenstander. Meteen kon Kloetinge bouwen aan een nieuwe aanval. ,,Dat was ook wat we moesten doen, met lef voet ballen'', aldus Lourens. ,,We had den hier niets te verliezen.'' Baronie kreeg in de tweede fase van de eerste helft de overhand en kwam vlak voor rust ook langszij. Een corner viel voor de voeten van David Vermeulen, die van dicht bij kon binnentikken (1-1). Eén minuut later had Jason Tjien- Fooh (ex-Kloetinge) de 2-1 op zijn voet, maar hij stuitte op Braafhart. Na rust drong Baronie aan, keepte De Kam met durf en leek een be slissende strafschoppenserie in aantocht. Tot Mijnhijmer uit haalde en de bal via het hoofd van De Jonge en de vingertoppen van De Kam in het zijnet plofte. donderdag 30 januari 2020 GO vel dan ooit M Tim van Dijke tijdens de we reldbekerfinale in Hoogerheide. FOTO BSR AGENCY DÜBENDORF Voor Shirin van Anrooij moet het WK een kopie van het NK wor den. De Kapelse juniore wil de wedstrijd weer meteen hard maken, zodat de con currentie niet de kans krijgt om lang mee te gaan. Het par koers van het recente NK in Ruc- phen, waarbij Van Anrooij haast flui tend de nationale junioren- titel pakte, was al vlak. Dat in het Zwitserse Düben- dorf, aangelegd op een vliegveld, is daarvan de overtreffende trap. Er zijn geen natuurlijke hindernis sen - alle zijn kunstmatig opgetrokken - en er zitten veel rechte stukken in. Dat is niet geheel in het voor deel van de Zeeuwse, die graag meer wordt uitge daagd. Ze zal meteen een hoog tempo aan moeten houden om weg te komen. De wereldbekerfinale van afgelopen zondag in Hoog erheide was de ideale ge nerale repetitie. Ze ging er met de beste elite-dames mee. Ze sleurde aan de kop van het tweede groepje en maakte solo nog bijna de sprong naar de kopgroep. Ze werd als 17-jarige zevende. L"34VriE.1.' '-v C'-rrA --.-w■att-t-s FOTO GINO VAN OUTHEUSDEN/PIX4PROFS Met Kloetinge verdween gis teravond de laatste Zeeuwse vertegenwoordiger uit het toernooi om de districtsbeker. Op bezoek bij Baronie mocht de ploeg van Marcel Lourens lang hopen op een plek bij de laatste zestien, maar moest het in de laatste minuut alsnog buigen voor de zondag-hoofd klasser (2-1). Nog pijnlijker was dat Kloetinge doelman Mitchell Braafhart geblesseerd uit zag vallen. Barry van der Hooft Breda Baronie 1 Kloetinge 14. Van Keulen 0-1 43. Vermeulen 1-1 90. Mijnhijmer 2-1 - Marcel Lourens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41