Contract Van Leiden bij 12 ZEELAND Geen tweede zege voor Erwin Mesu Siebe Schets tekent bij Kozakken Boys FC Eindhoven haalt Jan Poortvliet terug Tim van Dijke (19) kan zaterdag hoog eindigen bij het WK veldrijden voor beloften. De coureur uit Colijnsplaat is vooral sinds hij bij Jumbo-Visma zit enorm gegroeid. VELDRIJDEN WERELDKAMPIOENSCHAP^ Een tweede overwinning in de Alternatieve Elfstedentocht zat er voor Erwin Mesu net niet in. De dertigjarige Middelburger werd gisteren na 200 kilometer zesde op de Weis- sensee, op slechts zeven tellen van winnaar Frank Vreugdenhil. Mesu was in de lange race, die onder mooie omstandigheden werd verreden, één van de meest aanvallende schaatsers. Hij zat al in de eerste rondes mee in de eerste kopgroep en la ter ontsnapte hij meermaals solo aan de rest. In de uiteindelijke kopgroep van negen kwam het aan op een sprint, iets dat de Zeeuwse winnaar van 2015 juist niet wilde. Mesu moest daarin genoegen nemen met plek zes. Siebe Schets heeft bij tweededivisionist Ko zakken Boys een contract tot het einde van dit seizoen getekend, met een optie voor een ex tra jaar. De 22-jarige aanvaller uit Vlissingen zat sinds de zomer zonder club en sluit direct aan bij de selectie van trainer Rick Adjei. Schets trainde de afgelopen weken al mee bij de nummer vier van de tweede divisie. In een oefenwedstrijd tegen Nieuw Lekkerland kwam hij voor het eerst in actie en was één keer trefzeker. Schets speelde in het verleden bij onder meer JVOZ, Feyenoord en FC Twente. Hij debuteerde bij Go Ahead Eagles (gehuurd van FC Twente) in het profvoetbal. Verplaatst Record Nederlaag Jan Poortvliet, nu trainer bij hoofdklasser Nu- enen, gaat weer aan de slag bij FC Eindhoven. De uit Arnemuiden afkomstige oud-interna tional krijgt volgend seizoen de onder 18 van de Brabantse eerstedivisionist onder zijn hoede. Bij FC Eindhoven, waar Poortvliet al eens hoofdtrainer was, zijn ze maar wat blij met de Zeeuw, die onder meer in actie kwam in de WK-finale van 1978. ,,We hopen dat hij met zijn ervaring en bevlogenheid de jongens het laatste zetje kan geven richting het betaalde voetbal'', aldus hoofd jeugdopleiding Pascal Maas op de website van FC Eindhoven. Quote van de dag 'Goes is nu zeker niet kansloos tegen Hoek' ,,Heb je even?" Tim van Dijke ant woordt gevat op de vraag hoe het is om bij Jumbo-Visma te rijden. De negentienjarige veldrijder uit Colijnsplaat is lyrisch over ,,het warme bad" waarin hij is gestapt. ,,Je merkt aan alles dat dit de beste ploeg van de wereld is", zegt hij. ,,Aan het materiaal, aan de meka- niekers, aan de mentale begelei ding.Mijn resultaten zijn daar door een stuk beter dan voorheen en ik zit ook lekkerder in mijn vel dan ooit." Van Dijke rijdt zaterdag in het Zwitserse Dübendorf zijn tweede WK voor beloften. In 2019 was het een verrassing dat hij mocht deel nemen in het Deense Bogense, nu is het niet meer dan logisch dat bondscoach Gerben de Knegt hem selecteerde. In de World Cups van Namen, Heusden-Zolder en Hoogerheide finishte hij respec tievelijk als achtste, vijfde en zesde. ,,Ik heb in al die wedstrijden kunnen ruiken aan de winst. Dat is echt schitterend", zegt hij met een glinstering in zijn ogen. ,,In de beloftecategorie ligt het allemaal dicht bij elkaar en ik merk dat ik bijna constant met de voorsten mee kan komen." Dat de Noord-Bevelander nu al tot de wereldtop behoort, betekent dat hij een reuzensprong heeft ge maakt. Vorige winter pakte de in het mountainbiken opgegroeide coureur het veldrijden pas serieus op en drukte hij zijn neus aan het venster. Van Dijke: ,,Dat ik toen opviel, heeft me een plek bij de opleidingsploeg van Jumbo- Visma opgeleverd. En sinds ik daarbij zit, gaat het nog beter. Dat ik met mannen als Wout van Aert in het team zit, is een privilege. Met hen in mijn buurt gaat mijn ontwikkeling nog sneller." Van Dijke is de eerste om toe te geven dat hij nog fouten maakt. ,,Dat komt omdat ik nog maar zo kort aan het crossen ben", stelt hij. ,,Het zit in mijn aard dat ik erg gre- Bij ADO'20, de club uit Heemskerk waar hij drie jaar speelde, en later bij Hoek schoot de linkerschouder van Van Leiden geregeld uit de kom. Tegen Ter Leede was het zijn rechterschouder. Onderzoek wees toen uit dat de schade meeviel, maar een operatie aan de instabiele linkerschouder was noodzakelijk. Op 22 november ging Van Leiden in Terneuzen onder het mes. Nadat hij met een fysiotherapeut en in de sportschool aan zijn herstel had ge werkt, stapte Van Leiden begin ja nuari weer het veld op in Hoek, om voorzichtig mee te trainen. Lullig moment Die avond ging het echter opnieuw mis. ,,Het was echt een lullig mo ment, iedereen lag ook in een deuk'', vertelt Van Leiden. ,,Ik kreeg de bal aangespeeld en was uit ba lans. Als ik geen operatie had gehad, dan was ik waarschijnlijk niet ge vallen. Maar omdat ik uit balans was en angst had om op die geope reerde linkerschouder te vallen, liet ik me op rechts vallen. Het zag er heel knullig uit en toen ik opstond moest ik zelf ook lachen. Ik liep het veld af en dacht: wat voel ik nu weer? Ik had niet echt pijn, maar binnen zagen we dat die schouder uit de kom was.'' Voor Van Leiden was dat de druppel. ,,Want hoe moet ik gaan voetballen en duels aangaan, als ik niet op die schouder kan vertrou wen? Ik kan er niet vol ingaan. Bij het minste of geringste ging het mis. Qua kracht is het ook nog niet optimaal. Ik ga vier, vijf keer per week naar de sportschool, maar doe mijn oefeningen nog steeds met 2 kilo in mijn handen. Het is nog niet op niveau en heeft tijd nodig. Ik was er al over uit dat ik aan het eind van dit seizoen zou stoppen, maar heb in overleg met Hoek be sloten om dat nu te doen.'' Beide partijen zijn overeengeko men dat het contract van Van Lei den per 29 februari wordt ontbon den. De Middelburger, die ook mede-eigenaar is van voetbalschool Skills Control, is in het bezit van donderdag 30 januari 2020 SCHAATSEN VOETBAL GO 18. Het duel uit de vijfde klasse A tussen Hoofd plaat en SDO'63 wordt zaterdagavond al gespeeld. De nummers twaalf en zeven van de ranglijst trappen om 18.00 uur af in Hoofdplaat. Tijdens het NK indoor atletiek voor junioren is een 31 jaar oud Zeeuws record gesneuveld. Yannick de Jong (12) uit Biervliet won de finale van de 60 meter sprint in 7.89 secon den en overtrof Wilbert Murre met een hon derdste. 8-18-2 'Ik zit beter in mijn Tennisster Le sley Kerkhove kon niet verras sen in de eer ste ronde van het ITF-toer- nooi in Andrezi- eux-Boutheon. Ze verloor in twee sets van de als derde geplaatste Margarita Gas- paryan. Het werd 6-4 6-2. Siebe Schets. foto lex de meester VOETBAL - De Zeeuwse derby in de derde divisie tus sen Goes en Hoek staat vrijdagavond (19.30 uur) op het programma. PZC-sportverslag- gever Barry van der Hooft blikt in een video vooruit op het treffen tussen de twee hoogst spelende voetbalploegen van Zeeland. De video is te bekijken op pzc.nl/sport. Roeland van Vliet Dübendorf Gert-Jan van Leiden heeft een punt achter zijn voetbalcarrière gezet. De centrale verdediger lichtte gisteren voor de training zijn ploeggenoten en de techni sche staf van Hoek in. De 29-ja- rige Middelburger kwam op 14 september van het afgelopen jaar voor het laatst in actie voor de club. Tegen Ter Leede schoot de rechterschouder van Van Lei den uit de kom, waar hij eerder vooral problemen met zijn lin kerschouder had gehad. Barry van der Hooft Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40