Buurtoreventie Geen reisverbod voor Chinese HZ-studenten 38 tips over gedode vrouw in Westdorpe 2 WILLEM VAN DAM bE bOLUY bOTS SAAN WEER OPTREbEN Column Buurtpreventie, bij ons op het dorp doen ze er ook aan. Een bescheiden bordje, beves tigd aan een lantarenpaal bij de entree van het dorp, waarschuwt lieden met kwalijke bedoelingen: 'Attentie Buurtpreventie'. Met an dere woorden: optiefen vuig tuig, hier waken wij! elkaar bij de minste of geringste verdachte beweging alarmeren of de politie bellen. Een vreemdeling die rondscharrelt op het grasveldje bij de supermarkt? In de gaten houden, mensen! Een auto die voortdurend in het nieuwbouw- wijkje heen en weer rijdt? Oplet ten, mensen! veel van hebben. Een buurtwacht bij ons op het dorp? Hier gebeurt toch nooit wat? Ja, er rijdt weleens een fietser rond met een kapot achterlicht, en ja, er staat weleens een dronken droppie in de strui ken wild te plassen. Maar voor de rest: geen veiliger dorp dan ons dorp. Laatst werd er bij kennissen inge broken. Ze slapen er nog altijd slecht van. Niet zozeer vanwege de spullen die zijn gestolen, maar vooral omdat hun gevoel van vei ligheid bruusk werd weggeno men. En het afgelopen weekeinde werd niet ver van ons huis een man zonder vaste woon- en ver blijfplaats in de kraag gevat, omdat hij snode plannen had. Ik heb er de cijfers op nagesla gen. In de afgelopen twee jaar wer den bij ons op het dorp negen in braken (of pogingen daartoe) ge meld. Negen inbraken in een braaf dorpje met zo'n 2000 inwoners! gesloten, politie zie je hier nauwe lijks nog en deze week verzuchtte een politiechef dat de politie in Zeeland en Brabant met ernstige onderbezetting kampt. Conclusie: veel veiliger zal het er niet op wor den. Ik vrees dat zo'n bordje 'At tentie Buurtpreventie' daar weinig aan verandert; ik wil de agent te rug die ooit met de fiets aan de hand door ons dorp kuierde. Optiefen vuig tuig, hier waken wij! DE STELLING Vandaag: Gemeente Noord-Beveland eist terecht grond op Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters 'Vlaanderen is niet de baas in North Sea Port' Overname dealer Zwartepoorte MIDDELBURG Drie minderjarige inbrekers opgepakt De HZ heeft vestigingen in Middel burg en Vlissingen. Tien verschil lende opleidingen worden gevolgd door 520 internationale studenten, van wie er 30 uit China komen. Er zijn door de HZ geen reisverboden van of naar China uitgevaardigd, al dus Schollema. ,,We volgen de in formatie van het ministerie van Buitenlandse Zaken en het RIVM." Quarantaine Op het ogenblik verblijven drie Chinese HZ-studenten in hun thuisland. Een van hen kan voorlo pig niet terugkomen, omdat het Noord-Chinese dorp waar ze van daan komt een quarantaineperiode van tien dagen in acht neemt. Schollema benadrukt dat geen van de studenten uit het risicogebied rond Wuhan komt. ,,We hebben met alle drie de studenten in China uitgebreid persoonlijk contact." Ook alle studenten, docenten en onderzoekers hier worden op de hoogte gehouden. Het laatste nieuws staat op de interne website en studieloopbaanbegeleiders, mentoren en decanen zijn beschik- We hebben met alle drie de studenten in China uitgebreid persoonlijk contact baar om vragen te beantwoorden. ,,Indien nodig ook de studenten psycholoog." De HZ heeft ook een eigen arts voor de buitenlandse stu denten. Uit alle geledingen van de hoge school is er inbreng in een overleg groep die dagelijks bij elkaar komt. ,,Ons vinger-aan-de-pols-groepje", noemt Schollema dat. Voor de gouden tip is een beloning van 15.000 euro uitgeloofd. Dat meldde de politie dinsdag in het tv-programma Opsporing Verzocht. Het onderzoeksteam weet na een half jaar nog steeds niet wie de vrouw is die vorig jaar naakt en doodgeschoten in een weiland aan de Sint-Anthoniekade werd ge vonden. Na de uitzending zijn 38 tips met namen binnengekomen. ,,Veel na men hadden we al nagetrokken, zoals de Noorse vrouw Anne Elisa beth Hagen", zegt woordvoerder Mireille Aalders. ,,Maar ook namen van mensen die nog steeds in leven zijn werden genoemd. Wel zijn ook nieuwe namen binnengeko men die nu worden nagetrokken." Het gaat daarbij om vrouwen uit het binnen- en het buitenland. De mysterieuze zaak kent nog veel onbekende details. Zo wil de politie geen informatie geven over het aantal kogels waarmee de vrouw is gedood. Ook de inhoud van de plastic zak met Franse op druk die op enkele meters van de vrouw werd gevonden, en waarop haar dna zat, blijft geheim. ,,Dat is daderinformatie, die we niet via de media willen weggeven", aldus Aalders. Flyers Een team van vijftien rechercheurs werkt nu aan het dossier 'Botti celli', de willekeurige naam die de zaak kreeg bij politie. Gisteren zijn flyers over de zaak naar politie teams in meerdere Europese lan den gestuurd, waaronder Duits land, Frankrijk, Roemenië en Po len. In totaal zijn al zo'n 540 tips binnengekomen over de vrouw. ÖAT CORONAVIRUS IS TOCH ENSER ÖAN IK E>ACHT... Verblijf 3 dagen in een top beoordeeld 4*-hotel in Twente donderdag 30 januari 2020 Wij, dat zijn de dorpsgenoten die Eerlijk gezegd moet ik daar niet f Dacht ik lange tijd. De politiepost is al lang geleden 1 Reageer op pzc.nl Gisteren: Kerncentrale moet langer openblijven 985 reacties MIDDELBURG Vlissingen is geen onder geschoven kindje in ha venbedrijf North Sea Port. In antwoord op vra gen van Statenlid Martin Bos (FvD) stelt het dage lijks provinciebestuur dat Vlissingen er niet 'maar een beetje bijhangt'. Die indruk had Bos ge kregen uit een interview van wethouder John de Jonge met Omroep Zee land. Gedeputeerde Sta ten spreken tegen dat de Vlaamse politiek 'een te grote vinger in de pap' heeft bij de Gents Zeeuwse haven. GOES Ruim dertig jaar stond John Zwartepoorte (65, foto) aan het roer van zijn BMW- en Mini-dealer Zwartepoorte. Maar na al die jaren heeft hij een in grijpend besluit genomen en zijn zaken in Goes en Roosendaal verkocht. Daarmee gaat ook één van de laatste grote Zeeuwse autodealers op in een groter geheel. Het familiebedrijf Renova Group uit Breda neemt de zaak over. De honderd medewer kers van Zwartepoorte gaan mee. Ook het scha- deherstelbedrijf neemt Renova van Zwarte- poorte over. Voor de klanten veran dert er niets, benadrukt Zwartepoorte. De politie heeft begin deze week drie minder jarige verdachten aan gehouden voor meer dere woninginbraken. De inbraken vonden voornamelijk plaats in de wijk Dauwendaele in Middelburg. Bij de verdachten is huiszoeking gedaan. Ze zitten nog vast in een politiecellencomplex. Ze mogen alleen contact hebben met hun advo caat. De politie deelt daarom geen verdere in formatie over de zaak. De drie verdachten wor den deze week voor de rechter-commissaris geleid. Vanwege het coronavirus heeft de HZ een 'vinger-aan-de-pols- groepje' in het leven geroepen dat dagelijks overlegt. Met drie studenten die in China verblij ven, is uitgebreid persoonlijk contact. ,,We zijn waakzaam en alert", zegt directeur internatio nalisering Bert Schollema. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen - Bert Schollema, HZ De politie heeft 38 nieuwe tips binnengekregen over de onbe kende dode vrouw die vorig jaar in Westdorpe werd gevonden. In de tips worden meerdere nieuwe namen genoemd, van vrouwen uit zowel het binnen- als het buitenland. Bas Bareman Westdorpe City Hotel Hengelo hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Kop koffie bij 'Meesterlijke koffie en thee' V Gratis wandel- en fietsroutes Gratis geruik van Wi-Fi in hotel V Tip! Enschede of Ootmarsum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2