boldErmBn.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! balderman.nl MEDIA CULTUUR 25 len hits en zullen nummers als Love me just a little bit more, Radio en She's a liar zeker zingen. ,,Maar ook minder bekende liedjes, nummers die zijn ondergesneeuwd. We hebben ge noeg werk om uit te kiezen'', aldus Sjeel. Ode aan de jaren 80 De fans hoeven niet op nieuw werk te rekenen. Esther: „Mensen die naar onze show komen, willen meezin gen. Het gaat niet werken als je dan met nieuwe liedjes op de proppen komt. Deze show is ook een ode aan de jaren tachtig. Een decennium waarin veel goede muziek is ge maakt, we merken in onze omgeving ook een nostalgie naar die tijd. Heb ben we zelf ook last van, anders zou den we dit niet doen.'' De Dots wer den in 1979 opgericht en gingen in 1988 uit elkaar. Daarna kwamen ze nog een paar keer bij elkaar, maar al tijd voor een paar optredens. Tijdens de show blijft het niet bij zingen alleen. De Dolly Dots gaan ook verhalen vertellen over de negen heftige jaren in een meidenband. An gela: ,,De meeste optredens waren niet zo romantisch. Moesten we ons omkleden in een verbouwde kippen- schuur. Meestal tussen de biervaten. En een wc was een luxe. Volgens mij hebben we een keer in een vuilnis bak gepiest, je moest wat. Maar goed, als we vervolgens het podium opgin gen, was je dat meteen vergeten. Dat was iets magisch. En dat hebben we nog steeds. We hebben ook nooit vijf optredens op een avond gedaan, be waakten de kwaliteit en onszelf. Zo bleef het ook gezellig. Andere arties ten kwamen altijd bij ons zitten. De Zangeres Zonder Naam was opge lucht als ze ons zag, ze kwam er met een bij zitten. Net als Willeke Al- berti, de schat.'' Rolschaatsen En dan had je die opname voor het legendarische muziekprogramma TopPop. Angela: ,,We moesten op rol schaatsen rijden bij het nummer Rol- lerskating. Ik geloof dat die opnames 26 keer opnieuw moesten, vreselijk. Vooral voor Ria, want die kon hele maal niet uit de voeten op die kren gen. Op een gegeven moment viel ze en uiteraard hebben ze dat laten zien.'' Ria. Natuurlijk gaat het over haar. De Dot die in 2009 stierf aan long kanker en een van de beste stemmen had van de zes. ,,Ria komt tijdens de hele voorstelling terug. Zij hoort bij ons en vormt een rode draad. Geloof ons maar, ze krijgt een belangrijke rol. We moeten alles nog uitschrij ven, maar dat komt dik in orde. Ria had dit ook geweldig gevonden. Het wordt een ode aan de jaren tachtig, aan ons veertig jaar samenzijn en aan haar", benadrukt Angela. De kaartverkoop voor minimaal 34 theatershows is woensdag meteen begonnen. Het management laat de Dots weten dat er honderd kaarten per twintig minuten worden besteld. Patty: ,,Zeker voor de veertigers en vijftigers is onze muziek een feest der herkenning. En dat hebben ze vaak doorgegeven aan hun kinderen. Ze zijn ons nog niet vergeten.'' Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8 dagen De Engelse Rivièra 10 dagen Istrië, Opatija 10 dagen Drautalin Karinthië 12 dagen Barcelona all-inclusive en Andorra 12 dagen Lago Maggiore, Cinque Terre en Toscane 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust donderdag 30 januari 2020 GO m De première van Sisters on tour is op zaterdag 3 oktober in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. De Dolly Dots gaan vervolgens langs meer dan dertig theaters in het hele land. De tournee wordt op 5 februari 2021 afgesloten in Koninklijk Thea ter Carré in Amsterdam. Boven Esther Over- beek, Patty Zomer, Angela Groothuizen, Anita Heilker en An gela Kramers. Onder: de Dots in 1982 met Ria Brieffies. fotos ROGERNEVEENHH Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrek: apr /mei /juni/ juli aug/sept okt. Vertrek: mei/juni I Vertrek: apr/mei/ I Vertrek: mei/juni juli aug sept okt. I juni/juli/aug/sept I juli/aug/sept/okt. Vertrek: apr/mei/ juni /aug/ sept /okt. Vertrek: meijuni juli aug sept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25