Braziliaans toptalent Antony Na het aantrekken van Senesi is Bozenik het 20 Zes miljoen voor Marcos Senesi, vier miljoen voor Róbert Bozenik. Feyenoord investeert fors en speurt verder dan alleen in eigen land of in Scandinavië. De club moet geld verdienen aan transfers. Kort Boete Rodriguez is bijna PSV'er PSV heeft de gewenste versterking voor de positie links in de verdediging bijna binnen. De Zwitser Ricardo Rodriguez (27, foto) komt op huurbasis over van AC Milan. Rodriguez stond ook in de belangstelling van Napoli en Fenerbah^e. Door de transfer lijkt de komst van Patrick van Aanholt van Crystal Palace naar Eindhoven van de baan. Dijkhuizen trainer Excelsior Excelsior heeft Marinus Dijkhuizen (48, foto) aangesteld als opvolger van de ontsla gen Ricardo Moniz. Dijkhuizen was eerder trainer bij de Rotterdamse club, waarmee hij in 2014 promoveerde naar de eredivisie. De afgelopen jaren werkte Dijkhuizen, oud speler van Excelsior, bij FC Utrecht. WK-indoor jaar uitgesteld De wereldkampioenschappen indoor atle tiek gaan in maart niet door. Atletiekfedera- tie World Athletics besloot het evenement in Nanjing met een jaar uit te stellen van wege de uitbraak van het coronavirus. Fernandes tekent bij United Manchester United heeft Bruno Fernandes gehaald. De middenvelder, die dit seizoen twee keer scoorde tegen PSV in de Europa League, komt over Sporting Portugal voor 55 miljoen. Flitsen Quote van de dag 'Toen ik hier in 2012 tekende had ik niet verwacht dat ik zo lang voor Willem II uit zou komen' Roger Federer (38) is beboet voor vloeken tijdens zijn wedstrijd in de kwartfinales van de Austra lian Open. De boete bedraagt 3000 Australi sche dollar, omgerekend bijna 2000 euro, maakte de organisatie bekend. MotoGP Yamaha gaat coureur Valen tino Rossi (foto) in 2021 vervangen door Fabio Quartararo (20). De 40-ja- rige Rossi won negen keer de wereldtitel en begint aan zijn 25ste seizoen. Afscheid Wielrenner Wim Stroetinga (34) won met Moreno de Pauw de zes daagse van Berlijn. Voor de Belg bete kende deze wedstrijd zijn afscheid van de wielersport. Wie spreekt met de president commissaris van Feyenoord Toon van Bodegom merkt dat het onder werp heel vaak uitkomt op de Ar gentijnse verdediger Marcos Se- nesi. 'Waarde creëren op het veld' verwoordt de Delftenaar de strate gie achter het voor zes milj oen euro bij San Lorenzo weghalen van de linkspoot van Jong Argentinië. En spits Róbert Bozenik, deze week voor vier miljoen opgehaald bij MSK Zilina? Hetzelfde verhaal. Feyenoord wil dus waarde creëren in de spelersgroep. Een term waar trainer Dick Advocaat een hekel aan heeft. De Hagenaar denkt liever niet in dergelijke strategieën. Hij vindt vooral dat spelers gehaald moeten worden om een elftal beter te maken in plaats van achterlig gende financiële gedachtes. Maar Feyenoord staat min of meer met de rug tegen de muur. De club moet transferresultaten boe ken. ,,Feyenoord heeft voor het eerst sinds jaren een forse min ge schreven'', zei algemeen directeur Mark Koevermans deze maand. Om precies te zijn: over het finan ciële boekjaar 2018/19 een verlies van 5,9 miljoen euro. Dat heeft alles te maken met afschrijvingen op de spelersgroep en het negatieve re sultaat op transfers. ,,We zijn finan cieel gezond'', zegt Koevermans. ,,Maar het transferresultaat was te leurstellend. Dat kunnen we niet jaren zo volhouden.'' En dus moet er komende zomer eigenlijk al een speler van Feyen- oord voor een fors bedrag worden verkocht. Dat het Spaanse Getafe Data vertellen niets over de mentaliteit van een speler. Het oog blijft bij ons het allerbelangrijkste deze maand voorzichtig infor meerde naar Senesi, was voor Fey- enoord weer een bevestiging dat investeren in buitenlandse spelers de juiste manier is. Alleen wilde de Spaanse subtopper qua transfer som nog niet verder gaan dan zo'n negen miljoen euro, terwijl Feyen- oord zijn marktwaarde komende zomer schat op zo'n vijftien mil joen euro. Dat is negen miljoen meer dan wat de Rotterdammers in augustus op tafel moesten leggen bij San Lorenzo. Geld Datzelfde scenario moet zich straks voltrekken bij Róbert Bozenik. Feyenoord heeft de vier miljoen transfersom niet direct voor han den, maar de club denkt komende zomer wel over het geld te beschik ken. En zijn club MSK Zilina neemt genoegen met een grotendeels uit gestelde betalingsregeling. ,,Ieder- een realiseerde zich dat als je een speler met de potentie van Bozenik kan binnenhalen, dat je dat moet doen'', zegt Frank Arnesen. De overeenkomsten tussen Antony en David Neres zijn op veel vlakken aanwezig. Neres kwam drie jaar ge leden als 19-jarig talent over van Sao Paulo, waar hij de jeugdoplei ding had doorlopen, debuteerde in het eerste elftal en maakte furore als Braziliaans jeugdinternational. Een linksbenige dribbelaar, die het liefst vanaf rechts in de aanval speelde. Antony heeft dezelfde ei genschappen en kenmerken, maar is volgens kenners verder in zijn ontwikkeling dan Neres destijds. De 19-jarige aanvaller van Sao Paulo wordt al langere tijd intensief gevolgd door Ajax. Waar hij afgelo pen zomer bij de Braziliaanse top club nog zijn contract verlengde tot medio 2024, lonkt inmiddels een transfer naar Europa. Sao Paulo hoopt Antony nog tot de zomer in Brazilië te kunnen houden, maar beseft dat een transfer na dit sei zoen niet langer meer is tegen te houden. Het noodlijdende Sao Paulo zet in op een flinke transfersom, maar Ajax laat zich niet afschrikken. De Amsterdammers zouden volgens Braziliaanse media al een bod heb ben neergelegd van 30 miljoen, waarbij aanvankelijk werd gesteld dat Antony minimaal 20 miljoen moet opleveren. Voor het bedrag van 30 milj oen zou Ajax zich verze keren van 90 procent van de rech ten van de speler, met het oog op de doorverkoop in de toekomst. Dat een transfer van een Brazili aans talent niet zomaar wordt afge rond, bewees Richarlison. De aan valler leek in de zomer van 2017 op weg naar Ajax, maar koos op het al lerlaatste moment voor Everton. Vorig jaar overkwam de Amster dammers hetzelfde met Diego Lai- nez. De Mexicaanse jongeling zette op het laatste moment niet zijn donderdag 30 januari 2020 GO VOETBAL VOETBAL ATLETIEK VOETBAL De Nederlandse handbalsters maken op 29 maart voor het eerst hun opwachting in Ahoy. Wereldkampioen Oranje neemt het in de EK-kwalificatiereeks op tegen Spanje. Arsenal huurt de Spaanse verdediger Pablo Mari (26) voor de rest van het seizoen van de Braziliaanse club Flamengo. Mari speelde eerder voor NAC. Doelman David Jensen (27) stapt per di rect over van FC Utrecht naar New York Red Bulls. —Aanvoerder Jordens Peters blijft 1v jaar langer bij de nummer 4 uit de eredivisie 9 1 Feyenoord speelt onder Arnesen niet meer op safe Mikos Gouka Rotterdam -Frank Arnesen (63) Ajax maakt zich weer op voor een Zuid-Amerikaanse transfer. De Amsterdammers hebben het vizier gericht op de Braziliaanse aanvaller Antony (19) van Sao Paulo, waarbij een recordbe drag noodzakelijk lijkt. Freek Jansen Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20