vee Overheidscampagne tegen antivaxxers blijkt effectief JOL Stakingen in het onderwijs Boer koopt nog snel extra Vluchten op China gestopt Walcheren »P18 Dit bedrijf test een vierdaagse werkweek Oud-actieleider Thijs Roovers doet mee, maar of het nog goed komt, weet hij ook niet »P8 Mogelijk vanwege korting die dreigt Vliegmaatschappijen zijn bang voor het coronavirus. Veel vluchten worden omgeleid. De leilinde van Danny en Linda de Groen uit Kats staat strikt genomen op gemeentegrond. Op Noord-Beveland is 27.000 vierkante meter grond 'ingepikt' door burgers. Daar gaat de gemeente nu wat aan doen, te beginnen in Kats. Betalen of ^l>i teruggeven is de keuze. Danny en Linda willen wel eens weten of dat zomaar kan, want de situatie was al zo toen ze het huis kochten. Dat meldt staatssecretaris Blok huis (Volksgezondheid) op basis van doorlopend RIVM-onderzoek naar deelname aan het Rijksvacci natieprogramma. Blokhuis: ,,We blijven hard werken om het nog beter te doen, maar ik beschouw dit als belangrijke signalen dat we de goede kant opgaan.'' Verbetering In 2012 was 96,1 procent van de 2-jarigen nog gevaccineerd tegen bof, mazelen en rode hond. De af gelopen jaren liep dat percentage gestaag terug en stabiliseerde in 2018 op 92,9 procent. Nu meldt het RIVM voor het eerst weer 'een lichte verbetering', al wordt pas bij publicatie van het jaarverslag halverwege dit jaar het Ik beschouw dit als belangrijke signalen dat we de goede kant opgaan exacte cijfer voor 2019 bekendge maakt. Bij de inenting van 13-jarige meiden tegen het hpv-virus, ver antwoordelijk voor baarmoeder halskanker, wordt nu zelfs een spectaculaire stijging van de vac- cinatiegraad gemeld. Inmiddels heeft 72 procent van de meisjes ge boren in 2006 de eerste hpv-vacci- natie gehaald. Voor meisjes gebo ren in 2004 en 2005 was dit nog 50 procent en 59 procent. Blokhuis schrijft de positieve trend toe aan een flinke inzet van gezondheidswerkers op het ge bied van voorlichting en commu nicatie, inhaalcampagnes en het tegengaan van desinformatie. Zo heeft de zorginspectie in tien ge vallen boetes opgelegd aan eigena ren van homeopathische websites die claimen dat een middel als homeopathische behandeling een werkzaam alternatief is voor vac cinatie. Andere websites hebben de informatie onder dwang aange past. Antroposofen De afgelopen jaren is de vaccina tiegraad politiek steeds meer op de agenda komen te staan, doordat weigerende ouders niet alleen meer uit de biblebelt kwamen. Ook antroposofen wezen inentingen voor hun kinderen vaker af. Zij voelden zich gesteund door mis leidende onderzoeken op internet over de gevaren die vaccinatie met zich zou meebrengen. P6 donderdag 30 januari 2020 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530 »P3 »P2, P4 en ZEELAND 4 ZEELAND2 Vaccinatiegraad gestegen De vaccinatie van pasgebore nen tegen bof, mazelen en rode hond (BMR) is in het afgelopen jaar licht gestegen, voor de eer ste keer sinds 2012. En de inen tingsgraad onder meiden tegen het virus dat baarmoederhals kanker veroorzaakt, stijgt zelfs spectaculair. Edwin van der Aa Den Haag - Staatssecretaris Blokhuis Zeer zacht maar wel regen 8°C pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1