Vestrock Junior gaat dit jaar op in driedaags Vestrock Zeeuwse Muziekschool kan miljoen euro bijschrijven 7 EXTENDED CLASSROOM ONDERWIJS OP AFSTAND Je hand opsteken, iets toelichten aan de docent, terwijl die kilometers verderop zit en alles ziet en hoort. Het lijkt iets uit een futuristische film, maar sinds gisteren kan dat op de drie middelbare scholen in Zeeuws- Vlaanderen. woensdag 29 januari 2020 ,,Wat we hebben is uniek, we zijn hier aan het pionieren", zegt Piet de Witte, voorzitter van de Stich ting Voortgezet Onderwijs Zeeuws-Vlaanderen. Gistermiddag werd de Extended Classroom, oftewel onderwijs op afstand, gepresenteerd op drie plekken tegelijk. Het Reynaertcol- lege in Hulst, het Zwin College in Oostburg en het Lodewijk College in Terneuzen hebben een speciaal ingericht lokaal, waar aan twaalf leerlingen les op afstand gegeven kan worden. De aanleiding is dat de scholen voor bepaalde vakken, zoals de klassieke talen en wis kunde in de bovenbouw van havo en vwo, te weinig leerlingen heb ben. De Witte: ,,Het mag ons niet overkomen dat een leerling niet meer kan kiezen." Vijfschermen Vijf jaar geleden begon de zoek tocht naar hoe die lessen dan wél konden blijven bestaan. Wat de scholen voor ogen hadden, be stond nog niet. ,,Maar in Parijs was Het mag niet zo zijn dat een leerling niet meer kan kiezen een bedrijf dat het kon maken." Dat lukte met financiële hulp van Rabobank Zeeuws-Vlaanderen. Rabobank-directeur Johan de Winter verricht daarom de ope- ningshandeling. Op het digibord, dat op de drie locaties hetzelfde laat zien, komt de Extended Class room met muziek en beeld tot le ven en is daarna 'online.' Microfoons Er hangen in totaal vijf grote schermen. Daarop zijn de lokalen van de andere twee scholen te zien en de docent. Uit het plafond ko men richtmicrofoons die boven de tafeltjes hangen. Die werken goed, blijkt: als iemand in Hulst moet kuchen, hoor je dat luid en duide lijk in Terneuzen. Bij het verzoek om even naar elkaar te zwaaien, zien ze in Terneuzen de handen omhoog gaan in Hulst en Oost burg. Het werkt goed, je logt in en zoekt contact met de docent Anouk, Yannick, Martijn en Da- mian uit vwo 5 probeerden het systeem met touchscreen-laptops vorige week al uit. ,,Het werkt goed", vindt Anouk. ,,Je logt in en vult een groepscode in. Je kan schermen delen en contact zoeken met de docent." Wiskundedocent Bart Vercaute- ren geeft de aanwezigen tijdens de opening een proefles vanuit Hulst. Hij laat zien wat er allemaal kan om antwoord op een vraag te ge ven. Dat kan door typen, tekenen of gewoon een hand opsteken. De docent ziet in een oogopslag wie de vraag goed of fout had. Vanaf volgende week worden er als proef lessen gegeven met het systeem, vertelt projectleider Eric Provoost. ,,Na de zomervakantie gaan we het echt integreren in de lessen." In de praktijk bleek het onder scheid tussen Vestrock en Ve- strock Junior niet altijd duidelijk, licht Verhaar toe. ,,Daarom vonden we het zinvol om het als één festi val neer te zetten. En natuurlijk is het ook zo dat sommige artiesten het meer passend vinden om op Vestrock te staan dan op Vestrock Junior." Kriss Kross Amsterdam De elfde editie van Vestrock wordt op 5, 6 en 7 juni gehouden. De or ganisatie maakte vandaag bekend dat Kris Kross Amsterdam, Noord kaap, Joe Buck, S10, Tessa Dixson, DSithf LIFE en Thumper naar Hulst komen. Dj-trio Kris Kross Amsterdam is bekend van de hit Sex. Het Belgische Noordkaap laat na 20 jaar radiostilte weer van zich horen met nummers als Arme Joe en Ik Hou Van U. Zeeuws-Vlaming Joe Buck scoorde vorig jaar een hit met The Way You Take Time, dat te horen was in de tv-reclames van supermarktketen Plus. S10 en het Ierse Thumper speelden zich vo rige week in de kijker tijdens Eu- rosonic Noorderslag. In december werd al bekend dat Within Temptation, Starsailor, Maan, The Darkness, Suzan Freek, Snelle en Sports Team op Vestrock staan. Meer namen vol gen nog. Earlybirdtickets zijn tot en met 31 januari te koop. Voor het eerst is er een ticket voor alle drie de dagen te koop, er is een combi ticket voor zaterdag en zondag en er zijn losse kaarten per dag. Op 1 februari begint de reguliere voor verkoop. Kaarten via Vestrock.nl. Het gaat om een zogenaamde uit- treedsom waarover lange tijd dis cussie was hoe hoog die moest zijn. Een afkoopsom van twee ton moest wel genoeg zijn om uit de Zeeuwse Muziekschool te stappen, dacht het Sluise gemeentebestuur. De Mu- ziekschool stuurde echter een reke ning die vier keer zo hoog was. Op 27 november 2018 heeft het college van Gedeputeerde Staten van de provincie besloten dat een externe partij een advies diende op te stellen. Uittreedsom Na onderzoek is een uittreedsom van 563.212 euro voor de gemeente Sluis en 723.357 euro voor Vlissin- gen vastgesteld, wat ongeveer over eenkomt met drie keer de jaarbij drage. Het bestuur van de Zeeuwse Mu ziekschool is akkoord met dat be drag. Ook de colleges van Vlissin- gen en Sluis kunnen zich vinden in de uittreedsom. VL Eén docent geeft les op drie locaties Sophie Stockman Terneuzen Wiskundedocent Bart Vercauteren geeft vanuit Hulst een interactieve les die in Terneuzen en Oostburg mee te volgen is. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE -Piet de Witte, Voortgezet Onderwijs Zeeuws-Vlaanderen -Anouk, leerling Vestrock duurt voortaan drie dagen, Vestrock Junior gaat vanaf dit jaar namelijk op in Vestrock. ,,De zondag blijft een dag met een familiekarakter, maar we zetten het niet meer neer als een apart festival", laat organisator Marcel Verhaar weten. Jeffrey Kutterink Hulst De Zeeuwse Muziekschool (ZMS) krijgt meer dan een mil joen euro van de gemeenten Sluis en Vlissingen. De twee ge meenten betalen het bedrag omdat ze zich per 1 januari 2018 hebben teruggetrokken uit de ZMS, een samenwerkingsver band van Zeeuwse gemeenten. Maurits Sep Vlissingen ■velke tekening 15 er mei evenveel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 62