Gratis camperplaatsen oneerlijke concurrentie voor minicampings IN DE REGIO 6 Leraren in Terneuzen boos MIJN DORP, MIJN STAD Camperaars boffen met de plaat sen aan het Havenfort in Hulst; uitzicht op de wallen, vlakbij de binnenstad en supermarkten. De veertien plekken hebben geen toi letten, douches of mogelijkheden een chemisch toilet te legen. Daarom gaat Hulst de plaatsen verbreden en wél deze voorzienin gen bieden. Nu is het nog gratis overnachten, maar na de moderni sering (volgend jaar) moet worden betaald. Hoeveel dat is, daar dubt de gemeente nog over. Ali Boeije, van boerderijcam ping Het Poolse Kruis vlakbij Axel, beklaagt zich samen met nog twee minicampinghouders (De Oude Haven in Hengstdijk en Klein Cambron bij Hulst) over het voor nemen. ,,Als wij een camperplaats willen aanleggen, zitten we met vergunningen. Alles moeten wij uit eigen zak betalen. De gemeen ten gebruiken er gemeenschaps geld voor. Dat is al niet eerlijk." Volgens Boeije bieden gemeen ten een overnachting tegen kost prijs aan. Daar kunnen de boerde rijcampinghouders niet aan tip pen. ,,lk reken 15,70 euro per nacht. Dat is al niet duur." Bij Klein Cam bron kost een nacht 19 euro. Boeije: ,,De kans is groot dat camperaars kiezen voor de goed kopere gemeentestandplaatsen." Boeije ageerde eerder ook al, om dezelfde reden, tegen de groei van de gemeentelijke camperplaatsen in de gemeente Terneuzen. Terneuzen Het is een gevoel dat breed leeft op De Steiger. De Terneuzense ge meenteraad wil voorrang geven aan nieuwbouw in Hoek. Daar moet morgenavond nog wel over ge stemd, maar een ruime meerder heid is voor. De school in Hoek zit sinds de fusie augustus vorig jaar erg krap. De medezeggenschaps raad (mr) trok daarover met succes aan de bel. Verouderde gebouwen De Steiger bestaat een jaar langer dan De Driesprong, na het samen gaan van De Meerpaal, De Hille en De Geule. Krap zit de school in de Rivierenbuurt niet, maar de bijna 350 leerlingen zijn wel verdeeld over twee verouderde gebouwen. Alleen het meest noodzakelijke on derhoud vindt er nog plaats. De energiekosten zijn hoog. ,,Ik wil er geen wedstrijdje van maken welke school als eerste nieuwbouw krijgt", stelt leerkracht én mr-lid Dieleman van De Steiger. ,,Ik ken de problematiek in Hoek, maar waarom kan nieuwbouw daar niet gelijk oplopen met nieuw bouw voor onze school? We zijn er al een tijd mee bezig en hebben een plan klaar dat past bij de manier waarop wij les willen geven." Niet handig Ouders op het schoolplein van De Steiger, van de vroegere locatie De Meerpaal, reageerden gisteren tus sen de middag vrij gelaten. ,,Het is niet handig dat er twee lo caties zijn", zegt een vader. ,,Mijn jongste moet ik straks nog ophalen bij de vroegere De Hille." Hij heeft altijd begrepen dat nieuwbouw voor De Steiger bovenaan stond. ,,De directeur heeft het laatst nog gezegd, maar hij zei er direct bij 'voor wat het waard is'. Dat lijkt uit te komen." Een moeder geeft aan te kunnen begrijpen dat de gemeente Terneu zen financiële keuzes moet maken. Ze vertelt docente te zijn op het Lo- dewijk College, de middelbare school in Terneuzen, die ook om nieuwbouw verlegen zit. ,,Maar", voeg ze eraan toe, ,,ze zouden het gebouw van De Geule waar vorig jaar brand was, wel alvast kunnen slopen." Juist daar is de nieuwbouw voor De Steiger gepland. Onderwijshuisvesting Het wachten is op het plan voor on derwijshuisvesting in heel Terneu- zen, laat wethouder Sonja Suij we ten. Op basis van feiten kan dan worden gekozen. Suij verwacht dat het plan er voor de zomer is. Geld moet dan ook nog worden vrijgemaakt. Dorpswandeling en borrel Opening serie orgelconcerten Nieuwe leesclub literatuur woensdag 29 januari 2020 VL AXEL In Tussen coke en kitsch brengt de Axelse toneelvereniging 't Spektakel, onder regie van Jeanine Scheele, de nodige verwik kelingen in een antiekwinkeltje ten tonele. De eigenaar wil met de tijd meegaan en huurt een bedrijf in om een webshop te bouwen. Maar als de bovenbuur, een holistisch therapeut, al lerlei vreemde pakketjes ontvangt, komen de nodige vragen boven. Niets is wat het lijkt. Of toch wel? De première is zaterdagavond 1 fe bruari in de Halle. Meer informatie via de web site: toneeltspektakel.nl. foto camile schelstraete Voor camperaars is het prach tig: gratis of voor een appel en een ei overnachten op gemeen telijke camperplaatsen. Mini- campinghouders zijn minder enthousiast. Zij reppen over oneerlijke concurrentie. Sheila van Doorsselaer Hulst Nieuwbouw Hoek krijgt voorrang Teleurgesteld zijn ze, de leer krachten van basisschool De Steiger in de Terneuzense Rivie renbuurt. Niet hun school maar De Driesprong in Hoek krijgt als eerste nieuwbouw. „Belache lijk", reageerde leerkracht Peter Dieleman op Twitter. ,,Onze school is zwaar aan vervanging toe en de volgorde veranderen is oneerlijk." Harmen van der Werf LAMSWAARDE De dorpsborrel in Lams- waarde krijgt zaterdag een extra dimensie. Op het programma staat een winterdorpswande- ling met Frank van Driessche als gids. Vertrek om 13.30 uur vanaf dorpshuis De Lui fel. Na afloop is het bor relen geblazen met de vertoning van dorpsfilms en -foto's. TERNEUZEN Minne Veldman opent zaterdag de tiende or- gelconcertserie in de Grote Kerk Terneuzen. Op het programma staat muziek van onder an dere Klaas Jan Mulder, Mendelssohn en Widor. Aanvang om 19.30 uur. De entree bedraagt 8 euro. Tevens is er een passe-partout te koop voor 50 euro. Meer informatie is te vinden op minneveld- man.nl en orgelcon- cert.grotekerkterneu- zen.nl. HULST/TERNEUZEN In de bibliotheken van Hulst en Terneuzen wor- Minne Veldman opent orgelconcertserie in de Gote Kerk in Terneuzen. fotomatthias van bloemendaal den vrijdag startbijeen komsten gehouden voor nieuwe literaire lees- clubs. Het idee van een Senia-leesclub is dat geïnteresseerden in groepen bij elkaar komen om een boek te bespreken aan de hand van leeswijzers met vra gen. Belangstellenden zijn om 10.30 uur welkom in de bibliotheek Terneu zen, en om 14.00 uur in de bibliotheek Hulst. AARDENBURG Casa Portiera, 20.00 uur: Gedichtenavond; AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 uur: open; Gregoriuscen- trum, 13.00 uur: Kaar ten; Bibliotheek, 15.00 uur: Voorlees feest (0-6 jaar); CLINGE Parking In- terjute, 14.30 uur: Mountainbike clinic (8-14 jaar); HULST Jongerencen trum Komma, 15.00 uur: Open; Gymzaal Gildenstraat, 19.30 uur: Galm, beweging voor volwassenen; KLOOSTERZANDE Binnendeur, 09.45 uur: Wandelclub; Marijkeplein, 08.30 uur: Weekmarkt; OOSTBURG Ledel- plein en markt, 08.30 uur: Weekmarkt; Jota, 10.00 uur: Ont moeting stichting de mentie vriendelijk; Kerkcentrum, 09.00 uur: Open Kring ont moeting, gesprek en broodmaaltijd; OSSENISSE 't Schal- lemaaj, 20.00 uur: Zangkoor De Hoge Noo(d)t (openbaar); SAS VAN GENT De Statie, 10.00 uur: For mulierenbrigade; De Speye, 13.45 uur: Dansmiddag; SINT-JANSTEEN Gymzaal basisschool Inghelosenberghe, 13.30 uur: Kidsgym; Café Ambiance, 20.00 uur: Bingo; TERNEUZEN Markt, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Vlie gende Vaart, 16.00 uur: Sporten voor jongeren met een be perking; Meubelhal Diepenbrockstraat, 10.00 uur: Formulie renbrigade; Rivieren huis, 14.00 uur: Teke nen Steunpunt; De Zeemeeuw, 19.30 uur: Vragenhalfuurtje wijkvereniging Zuid polder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 61