'Dat we in vrijheid leven is geen vanzelfsprekendheid' IN DE REGIO 6 Maximumsnelheid omlaag MIJN DORP, MIJN STAD Nu mag op het betreffende stuk weg (de A256) nog 120 kilometer per uur worden gereden. De nieuwe maximumsnelheid wordt vermoedelijk halverwege maart ingevoerd. Rond die tijd wordt so wieso de snelheid op alle snelwe gen in Nederland verlaagd naar 100, vanwege de stikstofcrisis. Echter: tussen 19.00 en 06.00 uur mogen automobilisten in de toe komst nog wel de 'oude' snelheid rijden op de meeste snelwegen. Op de A58 is dat 130 kilometer per uur. Voor het genoemde stuk Del taweg wordt deze uitzondering straks niet gemaakt. Daar mag het gaspedaal ook 's avonds en 's nachts niet verder worden inge trapt dan 100 kilometer per uur. Maatregel Volgens een woordvoerster van de provincie is het hoog tijd om deze maatregel te nemen. ,,Door het verbreden van de Sloeweg en het knippen van de N664 bij 's-Heer Arendskerke is de Deltaweg de laatste jaren veel drukker gewor den'', verklaart ze. De snelheidsverlaging geldt straks al meteen in de bocht die automobilisten nemen als ze uit de richting van Bergen op Zoom komen en naar Zierikzee willen. Aan het begin van de Deltaweg is het vaak chaotisch. Verkeer dat vanuit Bergen op Zoom in de rich ting van Zierikzee rijdt, moet daar van baan wisselen met het verkeer dat uit de richting van Middelburg komt en afslag De Poel willen ne men. Bij grote drukte staan automo bilisten bovendien nogal eens stil op de uitvoegstrook. Al met al is het volgens de pro vincie beter als het verkeer deze situatie in de toekomst met een la gere snelheid nadert. Het van baan wisselen zal dan volgens de pro vincie ook veel gemakkelijker gaan. Bovendien zou de doorstro ming moeten verbeteren. Verkeerslichten Omdat eveneens het resterende stukje snelweg tot aan de ver keerslichten volgens de provincie onoverzichtelijk en vaak druk is, geldt daar straks ook de perma nente limiet van honderd kilome ter per uur. Voor alle duidelijk heid: het gaat alleen om het stuk Deltaweg tussen de A58 en de ver keerslichten nabij 's-Heer Hen drikskinderen, de A256. Na de verkeerslichten (in de richting van de Zeelandbrug) wordt de Deltaweg een provinci ale weg (de N256) waar een maxi mumsnelheid van 80 kilometer per uur geldt. Hoewel het eerste stuk van de Deltaweg een snelweg is, is de provincie hier de eigenaar en beheerder van. Met de komst van het nieuwe Bedrijvenpark Deltaweg wordt het hier in de toekomst waar schijnlijk nóg drukker. Goes heeft de hal van het stads kantoor gekozen als locatie voor deze tijdelijke herinnering aan de gruwelijkheden van destijds. Met de lichtgevende stenen wordt herdacht dat het op 27 ja nuari 75 jaar geleden was dat concentratiekamp Auschwitz, het internationale symbool van de Holocaust, werd bevrijd. Het door kunstenaar Daan Roosegaarde ontworpen monu- ment wordt dezer dagen ge plaatst in 170 gemeenten met een Holocaust-verleden. Het ziet er overal hetzelfde uit. Bij alle monumenten samen liggen 140.000 stenen die oplichten in Met de lichtgevende stenen wordt de bevrijding van concentratiekamp Auschwitz herdacht het donker. Ze staan symbool voor even zoveel Nederlanders die de Tweede Wereldoorlog niet overleefden. ,,Er waren ook Goesenaren die nooit zijn terug gekomen'', memoreerde de bur gemeester gisteren tijdens een korte en sobere bijeenkomst. ,,Een dag als deze zet je weer op scherp. Dat we in vrijheid leven is geen vanzelfsprekendheid.'' Struikelstenen Levenslicht is nog de hele week te zien in het stadskantoor. Als een blijvende herinnering aan de Joodse Goesenaren die de Ho locaust niet hebben overleefd werden eerder in de binnenstad al drie zogeheten struikelstenen geplaatst. Dat zijn kleine keien met daarop een messing plaatje waarop de naam, geboortejaar en -plaats en sterfdatum van de Goese slachtoffers staan. Het tijdelijke monument zoals dat gisteren in Goes werd ont huld, is in Zeeland ook te zien in de gemeenten Terneuzen, Veere, Middelburg en Vlissingen. Het is een initiatief van het Comité 4 en 5 mei. Een erfenis met een staartje Winterwandeling Fruitteeltmuseum woensdag 29 januari 2020 Minder hard rijden op Deltaweg BE Nadat burgemeester Margo Mulder het tijdelijke Holocaustmonument in het stadskantoor in Goes had onthuld, mochten andere aanwezigen een steen leggen. foto marcelle davdse Op het kleine stuk snelweg tus sen de A58 en 's-Heer Hendriks kinderen (Deltaweg) mogen au tomobilisten in de toekomst nooit meer harder rijden dan honderd kilometer per uur. Vol gens de provincie is dat beter voor de verkeersveiligheid. Rob Paardekam Goes ,,We moeten aan de jonge ge neraties blijven vertellen wat er tijdens de Tweede Wereld oorlog is gebeurd." Dat zei burgemeester Margo Mulder van Goes gisteren tijdens de onthulling van het tijdelijke Holocaustmonument Levens licht. Rob Paardekam Goes RILLAND Toneelgezelschap De Reilanders voert zater dag het blijspel Een er fenis met een staartje van Piet de Vries op in dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland. Het blijspel vertelt het verhaal over de emoties die vaak gepaard gaan met erfenissen. Veel families zijn uit el kaar gevallen door ru zies over de verdeling van een erfenis, maar Frans Schreuder hoeft daar niet bang voor te zijn als hij van zijn oom Ruud erft. Hij is de enige erfgenaam, dus hij kan het geld zo erven. Ten minste, dat dacht hij. De voorstelling begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 10,00 euro, kinderen betalen 5,00 euro. Kaarten zijn te koop via dereilanders.nl of aan de deur. KAPELLE Vanaf het Fruitteeltmu seum in Kapelle wordt zaterdag een winter- wandeltocht gehouden. Er worden afstanden af gelegd van 6, 10 en 13 kilometer. Bij een van de oudste boerderijen van Winterwandeling op zaterdag vanaf het Fruit teeltmuseum in Kapelle. foto lex de meester Kapelle staat een pan met snert klaar. Na afloop is het in het museum tijd om op te warmen met een glas warme glühwein of een beker warme chocola demelk. Starten is mo- gelijk tussen 11.00 en 12.00 uur. Deelname be draagt 8 euro, dit is in clusief een bezoek aan het museum. Meer informatie is te vinden op fruitteeltmu- seum.nl. COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00 17.00 uur: Maritieme leestafel; GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie Ron Wester weel; Allevo, Hollan- diaplein 1, 09.30 11.00 uur Job café; De Spinne, 09.30 11.30 uur: Inloop spreekuur voor vra gen over computer; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijk agent; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur: Digi taal Café; Ter Weel, 14.45 uur: Optreden Fred Bratvogel; 'S-GRAVENPOLDER Dorpshuis, 19.30 uur: Joop van den Bre men over streektaal; HANSWEERT Dorps huis, vanaf 12.30 uur: Heel Hansweert Luncht met aanslui tend Digi Café; 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN Basis school De Poeljeugd, Plein 15, 14.00-16.00 uur: Leespunt; KAPELLE De Vroone, 09.00-11.30 uur: Houtsnijden; 13.00 17.00 uur: Biljarten voor senioren; 19.15 uur: Bridgeavond; KORTGENE De Stadsweide, 14.00 16.00 uur: Gezellige Seniorenmiddag; KRUININGEN Rei- merswaalhal, 09.30 10.30 uur: Yoga-gym voor 55+; RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; THOLEN Bibliotheek, 14.00 uur: Bijeen komst over nieuwe leesclub; WEMELDINGE De Wemel, 14.00-16.00 uur: Bingo; YERSEKE Moerzicht, 10.00-11.15 uur: Wan deling in groepsver band; Moerzicht, 19.00-20.00 uur: Bijbellezing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 59