II Ouderraad Pieter Zeeman houdt interactieve theateravond 7 VERDRONKEN DORP BORDSPEL ,,Hoe heet het bed waar men vroeger in sliep?", leest Aaron Lagendijk voor. Lucas Schot denkt diep na. ,,Een spijkerbed?" ,,Nee, een bedstee." vertelt Heleen van der Linde van de samenwerkende musea (VMSD) over de opzet. Het bord spel is verder uitgewerkt en ont worpen door studio Papier Souve nir. Mét bolus, in de functie van de waterput bij het Ganzenbord. ,,Kom je op dat vakje, dan moet je een beurt overslaan", legt He- leen de spelregels uit aan de leer lingen van de Jan Wouter van den Doelschool in Zierikzee. ,,Dan heb je even de tijd om je bolus lekker op te peuzelen." De juf wijst Lucas Schot, Aaron Lagendijk, Froukje Bouwman en Nikki van Os aan om Het Verdron ken Dorp als eersten uit te probe ren. Ze springen nog nét geen gat in de lucht, want zo ontsnappen ze even aan de les. Al komen ze er snel genoeg achter dat de vragen soms best pittig zijn en het spel Als je een beurt moet overslaan, kun je lekker je bolus gaan oppeuzelen daarmee ook hard werken is. ,,Maar dan op een hele leuke ma nier", zegt Lucas. ,,En dit is echt véél leuker dan ganzenborden", weet Aaron na een paar minuten al zeker. ,,Hier heb je wat aan." Froukje gooit zeven met de dob belstenen en moet een museum kaart van de stapel pakken. Nikki leest voor: ,,Welk stoffen dier werd vroeger gegooid wanneer je stout was tijdens de les?" ,,Een pechvogel", zegt Froukje. Ze heeft het goed onthouden. Ze mag nog een keer, maar komt op een gewoon cijfervakje uit. Lucas krijgt de volgende vraag in de maag gesplitst. Geschiedenis Zo wandelen ze soepeltjes langs de rijke geschiedenis van het ei land, totdat de juf hen alweer komt halen. ,,Tijd voor een dictee", zegt ze en wijst op de strakke planning die ze voor deze ochtend hanteert. Het viertal stribbelt wat tegen. ,,Nog héél even", probeert Aaron. ,,We zijn bijna klaar." Na de belofte dat ze het spel later mogen uitspelen, krijgt de juf hen terug in het stramien van de dag. Eductief medewerker Anne van Hekke van de Vereniging Musea Schouwen-Duiveland staat te glunderen bij het resultaat. ,,Het slaat wel aan, geloof ik." Het lijkt op Ganzen bord, maar dan met Triviant-achtige vra gen. Stapje voor stapje loop je langs de 'schatkamers van het eiland' en krijgen de spelers wat mee van de geschiedenis van Schouwen-Dui- veland. Met Het Verdronken Dorp hebben de 21 basisscholen op Schouwen- Duiveland sinds gisteren een uniek bordspel in huis. Speciaal gemaakt voor - en gedeeltelijk ook dóór - de basisscholieren. Een groot aantal vragen en antwoor den is door de kinderen bedacht. De pionnen zijn vervangen door oude Zeeuwse knopen. En wie als eerste de Plompe Toren bereikt, is de winnaar. In het kader van het project 'Doe-Us' bezochten de leerlingen van de groepen 7/8 het afgelopen najaar verschillende musea op het eiland. Daar gingen ze aan de slag met het verhaal dat die musea ver tellen over de streekgeschiedenis. Bolussen bakken in Brusea, zagen en timmeren in de Zierikzeese Stads- en Commerciewerf, vlas weven in Goemanszorg. Zelf bedenken Terug op school bedachten de kin deren vragen en antwoorden bij wat ze hadden gezien en beleefd, Dat is zo'n onderwerp, net als seks, drank en drugs, waar het niet altijd makkelijk over praten is. ,,Maar het zijn wel belangrijke items. Het is leuk om daar op een niet-droge of uitgekauwde manier iets mee te doen", zeggen Froukje Houtman en Merel Hameeteman. Dus haalt de ouderraad op donderdag 6 februari Helder Theater naar Zierikzee. Leerlingen uit de onderbouw en hun ouders én scholieren (en ou ders) uit groep 8 van alle Schou- wen-Duivelandse basisscholen zijn welkom. Rozen en ijsco's Het afgelopen jaar liet de ouderraad op meerdere manieren van zich ho ren. Door rozen uit te delen aan eindexamenkandidaten en door een ijscokar op het schoolplein te zetten. ,,We willen leuke dingen or ganiseren waar de school zelf niet aan toekomt. Tegelijkertijd hopen we dat dat onze bekendheid ver groot." Zijn er problemen of hebben ou ders vragen dan kunnen ze aan kloppen bij de ouderraad. De ou- derraad is laagdrempelig en wat be sproken wordt, is vertrouwelijk. Ouders, zo is de ervaring, vinden het vaak al prettig om uitleg te krij gen over bepaalde zaken. Logo Gisteren werd op school het nieuwe logo van de ouderraad ge presenteerd. Leerlingen van de kunst- en mediaklassen stortten zich op het ontwerpen ervan. Dat leverde vier genomineerden op. Het winnende ontwerp kwam van Emme Lotte Bezemer uit 3 vwo en is direct in gebruik genomen. De interactieve theateravond met Helder Theater op 6 februari is gra tis toegankelijk en begint om 19.30 uur. Aanmelden voor de avond kan via: ouderraad.pz@pontes.nl. woensdag 29 januari 2020 Nikki van Os, Froukje Bouwman, Aaron Lagendijk en Lucas Schot (vlnr) spelen als eerste leerlingen van de Jan Wouter van den Doel- school het bordspel Het Verdronken Dorp. foto marieke mandemakers - Heleen van der Linde, VMSD Kijk op de site bij /video Schouwen-Duiveleland krijgt eigen bordspel 'Dit is veel leuker dan Ganzenbord!' Marcel Modde Zierikzee Niet klagen, maar in actie komen als iets aan school je niet bevalt. Dat kan door aan te kloppen bij de ouderraad. Die van Pieter Zeeman timmert hard aan de weg. Onder meer met een inter actieve theateravond gewijd aan social media. Esme Soesman Zierikzee Vier van de zes leden van de ouderraad temidden van leerlingen. Vlnr: Froukje Houtman, Monica van der Pluijm, Jeanine van Eerten en Merel Hameeteman. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 58