IN DE REGIO II Brug wordt eerder hersteld I 6 Bewoners dolblij met nieuwe Zierikzeese wijk Buzee Als Anje van Wijngaarden pirouetjes kon draaien, dan zou ze dat doen. Dólgelukkig is de Zierikzeese met de woning in de nieuwe wijk Buzee, waar ze met haar man Theo intrekt De gigaklus zit erop. Zierikzee is een compleet vernieuwde wijk rijker. Donderdag kregen ze de sleutel. Volgend weekend trekken Anje en Theo erin. Na 40 jaar in een huis aan de Calandweg in de wijk Malta te hebben gewoond, kan het echt paar eindelijk verder. Vier jaar lang stonden de twee op de wachtlijst, omdat ze stonden te springen om een woning met slaapkamer en (aangepaste) badkamer op de be gane grond. ,,Theo moet me nu elke dag naar boven duwen", vertelt Anje - die lichamelijk beperkt is door ernstige bekkenproblemen. Niet dat de champagne meteen ontkurkt werd toen het goede nieuws kwam. ,,Ik kon het gewoon niet geloven. Ik was bang dat er een foutj e was gemaakt en dat we te ho ren zouden krijgen dat het toch niet doorging." Maar inmiddels staan de campingstoelen in de kamer en heeft Theo al een aardig stukje vloer gelegd. Anje straalt. ,,We kunnen het niet beter treffen." Ze wijst naar buiten, waar het ruime, haast lan delijk ogende H.J. Doelemanplein ligt. ,,Grote klasse deze wijk. Het is zó mooi geworden. Het is haast een park. Je hebt hier ook niet het ge- Ik hoop hier in onze nieuwe woning weer een beetje van mijn leven terug te krijgen voel opgesloten te zitten. Ik hoop echt hier weer een beetje van mijn leven terug te krijgen." Op dit moment worden in de wijk de laatste puntjes op de i gezet. Er is nog wat afbouwwerk gaande in de laatste twee huizenblokken. De komende paar weken krijgen de allerlaatste bewoners hun sleutel. Alles bij elkaar heeft het zes jaar ge duurd om het voormalige Plan Buijse om te toveren tot Buzee. Honderdeenenveertig huizen gin gen tegen de vlakte. Daar kwamen 129 gloednieuwe woningen, waar onder 23 koopwoningen, voor te rug. Woningcorporatie Zeeuwland stopte er zo'n 30 miljoen euro in. Wijkbewoner Reinhard Ocht- man is blij dat de wijk nu klaar is. Al heeft hij als bewoner van de Rave- slootstraat niet heel veel last gehad van de bouwwerkzaamheden. ,,Ik vind het heel erg mooi geworden. Het is zo ruim. Dat hebben ze echt knap gedaan." Vloerverwarming Ook Nella Kouwen, die een huis aan Slabberswerf bewoont, is en thousiast. Als Buzeebewoner in de eerste fase heeft ze inmiddels een jaar of vijf ervaring. Ze kwam uit een huis aan de Marisstraat, dat ge sloopt werd. Onvergelijkbare wo ningen, vertelt Kouwen. ,,Dit is stukken beter. We hebben vloer verwarming door heel het huis. In mijn vorige huis stond ik te vernik kelen in een klein friemelkeuken- tje. Hier heb ik een open keuken. En een toilet boven. Het is nog altijd heel fijn." Wendy Wagenmakers Zierikzee Het metselwerk van de Zuid- wellebrug heeft, zeker sinds de watersnoodramp, veel te lijden gehad. Maar het herstel van de 200 jaar oude brug heeft nogal wat voeten in de aarde. Doordat lange tijd onduidelijk bleef hoeveel de provincie Zeeland zou bijdragen in de kosten, kon de gemeente Schouwen-Dui- veland ook nog niets opzij leg gen. Omdat de brug een rijksmo nument is, is de vergunning voor de restauratie ook niet 1-2 3 geregeld. Daar zitten strenge voorwaarden aan vast. Zo kan de vergunning pas in werking treden na het verlopen van de zogenaamde beroepstermijn. De gemeente wil die termijn nu overslaan om tijd te winnen en alvast materialen bestellen. In de ontwerpfase waren geen bezwaren ingediend. Door de stap over te slaan, kunnen fietsers en voetgangers sneller veilig over de gracht naar het centrum, zo stelt de gemeente. Voor auto's blijft de brug verboden. Workshopdag Kunstbende Optreden popkoor Popwave Poëzie in De Drvkkery MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 29 januari 2020 'Het is zo mooi geworden, het lijkt haast een park' Esme Soesman Zierikzee Anje en Theo van Wijngaarden kunnen hun geluk niet op. Rechts staat hun spiksplinternieuwe huis. FOTO MARIEKE MANDEMAKER -Anje van Wijngaarden SD Fietsers en voetgangers kun nen eerder over de Zuidwel- lebrug dan gepland. De ge meente heeft geregeld dat de restauratie sneller van start kan gaan dan gepland. De Zuidwellebrug in Zierik- zee. MIDDELBURG In aanloop naar de pro vinciale voorronde houdt Kunstbende Zeeland vrijdag een workshop dag in de ZB in Middel burg. Jongeren kunnen tussen 19.00 en 21.30 uur workshops volgen op het gebied van po diumpresentatie, film (vloggen en editen), taal, dans, muziek, fashion en expo. Zie kunstbende.nl/ agenda. Wie na deze workshops de smaak te pakken heeft gekregen, kan zich aanmelden voor deelname aan de Zeeuwse voorronde van Kunstbende op 5 april in het Scheldetheater in Terneuzen. DREISCHOR Popkoor Popwave treedt zaterdag op in het proeflokaal van wijn boerderij De Kleine Schorre. Het koor zingt tijdens het optreden liedjes vanaf de naoor logse periode tot aan het einde van de zesti ger jaren. Aanvang om 20.00 uur. Kaarten kos ten vijf euro per stuk en zijn te bestellen door te mailen naar ellypop- wave@zeelandnet.nl of door te bellen naar 0111 671625. De band PEER beantwoordt vragen tijdens de Workshopdag Kunstbende. foto henk van de haar MIDDELBURG De Middelburgse schrij ver en dichter Anna A. Ros leest morgenavond in boekhandel De Drvkkery voor uit haar recent verschenen dichtbundel Uit mijn tent gelokt Iedereen is wel kom tussen 19.00 en 20.30 uur. Aanmelden kan via drukkerijmiddel- burg.nl. BRUINISSE Dorpshuis, 08.45, 10.30 en 19.30 uur: Yoga, 18.00-19.00 uur; Karateles voor kinderen,19.30 uur: Badminton; ELLEMEET Dorpshuis, 13.00 17.00 uur: Biljartclub Touché; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Re petitie Muziekvereni ging Con Amore, 20.00 uur Badmin- tonavond; NOORDWELLE Corneliuskerk, 17.00- 17.45 uur: Meditatief zingen bij Klooster- welle; RENESSE Blikmuseum, 14.00 17.00 uur: Tentoon stelling Hoe kwamen wij vroeger de winter door?; Dorpshuis, 09.00-10.00 uur: Yoga Steffine; SIRJANSLAND Dorpshuis, 10.15 uur: Yoga; ZIERIKZEE Eilandzorg de Wie ken, 13.30 uur: Hand- werkcafé; FiZi, 15.00 uur: Frozen 2 (NL), 20.00 uur: Onze jon gens in Miami; Gebouw 4SD, 10.00 uur: Koffie inloop; 14.30 uur: Kinderclub 19.00 uur: Jongeren centrum geopend; Gebouw de Driehoek, 8.45 en 10.00 uur: Fytaal Pilates; Gravensteen, 14.30 uur: Rondleiding door de oudste gevange nis van Zeeland; Nieuwe Kerk, 20.15 uur: Pieter Derks (cabaret); ZONNEMAIRE Dorpshuis, 13.30 16.30 uur: Thuis in je Dorpshuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 57