Musical Awards 2020: Lazarus en Anastasia in de prijzen! 'Nederland Dat leidde tot is een echt en langdurige musicalland van de volgepakte Met een handvol hoofdprijzen was de David Bowie-musical Lazarus de even verrassende als grote winnaar van de Musical Awards 2020, die afgelopen woensdagavond werden uitgereikt in het RAI Theater in Amsterdam. Anastasia werd bekroond met de AD Publieksprijs. „Ik ben blij dat mijn grote kind ook een prijs gewonnen heeft!", riep Albert Verlinde uitgelaten terwijl de confetti neerdwarrelde op het podium. De producent van Anastasia had zojuist de AD Publieksprijs in ontvangst genomen uit handen van illusionist Victor Mids en vierde die overwinning te midden van de al even uitbundige cast. Anastasia kreeg de meeste stemmen van het publiek en haalde het voor Soldaat van Oranje en Kinky Boots. Het andere kind waar Verlinde op doelde, was Lazarus. Die onconventionele musical, het laatste werk dat David Bowie voltooide voor zijn dood, was gaandeweg de avond uitgegroeid tot dé prijzenpakker van het door Frits Sissing gepresenteerde 19de Musical Awards Gala. In vrijwel elke belangrijke categorie was het raak: Beste grote musical, Beste mannelijke hoofdrol (Pieter Embrechts) en Beste regie (Ivo van Hove). dan die in New York en die in Londen. Een perfecte mix van acteurs die kunnen zingen en zangers die kunnen acteren." Een andere Vlaming, Pieter Embrechts, was wél aanwezig in Amsterdam om zijn onderscheiding, de Johnny Kraaijkamp Award voor Beste mannelijke hoofdrol, in ontvangst te nemen. Autonoom, authentiek en zeer charismatisch, hij houdt de toeschouwers volledig in zijn greep', aldus de jury. 'Dé verrassing voor het Nederlandse publiek.' Embrechts droeg zijn award op aan de klimaatjongeren en verwees in zijn speech naar de Bowie-klassieker Changes. „Als er mensen zijn die onze time kunnen changen, dan zijn zij het wel." De Conny Stuart Award voor Beste vrouwelijke hoofdrol ging naar Renée van Wegberg voor haar rol in Fun Home. Deze productie scoorde ook uitzonderlijk goed, met ook nog de prijs voor Beste kleine musical en de Aanstormend Talent Award voor Dominique de Bont. De beste bijrollen waren voor Dennis Willekens (Kinky Boots) en de 74-jarige Gerrie van der Klei Anastasiadie aan het einde van het gala nogmaals het podium op mocht voor de AD Publieksprijs. Bestel tickets op pzc.nl/avondje-uit Van Hove reageerde vanuit de Verenigde Staten blij verrast op zijn uitverkiezing. „Ik had nooit gedacht dat ik ooit nog eens een prijs zou krijgen als beste regisseur van een musical." De Vlaming, van oorsprong toneelregisseur, stond ook aan de basis van de originele versie van Lazarus, die in december 2015 in première ging in New York. Hij woonde deze bij in het gezelschap van David Bowie, die toen al ernstig ziek was en een maand later zou overlijden. De vakjury van de Musical Awards oordeelde lovend over het geesteskind van Bowie en Van Hove. 'Het toneelbeeld is werkelijk fantastisch en de nummers van David Bowie vormen het tot een prachtig geheel', luidde het juryrapport. Van Hove gaf in zijn dankwoord zijn 'fenomenale cast' alle credits. „Deze productie is beter Soldaat van Oranje greep daar net naast, maar de langstlopende Nederlandse musical (2837 voorstellingen sinds oktober 2010) werd toch nog geëerd met een eenmalige prijs, de Musical Award voor Unieke Prestatie. een spontane staande ovatie zaal. Het was een van de hoogtepunten van een feestelijk gala, dat volgens Albert Verlinde alleen maar winnaars kende. „Nederland is een echt musicalland en dat bewijzen we van klein tot groot!" Bekijk alle winnaars op pzc.nl/musicalawards Commerciële bijlage 5 Tekst: Sven Remijnsen *Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid, incl. servicekosten en excl. transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53