O 0 O Brian van Goethem mikt 10 ZEELAND Doelman Van Lare op stage met Oranje Bente Bierma pakt 'gouden' dubbeltitel Provoost knokt zich bijna op WK-podium BEKERSTRIJD BARONIE-KLOETINGE Aron van Lare is uitgenodigd voor een trai ningsstage met Oranje onder 17. De uit Ter- neuzen afkomstige doelman van PSV onder 17 maakt deel uit van een groep van 24 spelers. Oranje onder 17 staat weer onder leiding van coach Peter van der Veen, die in november met de vorige Onder 17-lichting op het WK in Brazilië vierde werd. Oranje onder 17 komt op 3 en 4 februari bijeen op de KNVB Campus in Zeist en werkt drie trainingssessies af. Het team bereidt zich voor op de EK-kwalificatie die eind maart op het programma staat. De jeugdinternationals moeten tijdens de elite ronde zien af te rekenen met Duitsland, Por tugal en Oostenrijk om zich te verzekeren van een ticket voor het EK in Estland. Tennisster Bente Bierma uit Koudekerke heeft op het Junior Tour Goud Dubbel Heuvelrug- toernooi de titel gegrepen. Samen met Laurel Polman was zij de sterkste in de categorie tot en met 16 jaar. Opvallend genoeg won het duo hun wedstrijden in de loop van het toernooi steeds gemakkelijker. In de openingsronde hadden Bierma en Polman nog een beslis sende supertiebreak nodig. De halve finale werd in twee sets geklaard en in de eindstrijd kenden ze weinig genade met de als eerste ge plaatste Van Emst en El Bachir: 6-1 6-2. Goes-Hoek Adriaan Provoost heeft beslag gelegd op de vierde plaats tijdens het WK Masters All round in Collalbo. Na zijn vier medailles (3x goud, 1x brons) vorige week in Innsbruck moest de Domburger dit weekend op het WK in de categorie M60 alleen wereldkampioen Arjan Bakker en twee Noren voor zich dulden. Op de afsluitende 5 kilometer klom Provoost nog van plaats 5 naar 4 in het klassement door de benodigde vier seconden op landgenoot Jan Mein goed te maken. ,,De eerste zeven ronden kwam de snelheid er goed in. De laat ste vijf was het vechten en douwen om de rondetijden vlak te houden'', erkende Pro voost. Schop Kloetinge treft bij Baronie een aantal oude bekenden. In de bekerstrijd met Baronie treft de ploeg van Mar cel Lourens van avond niet alleen een hoofdklasser, maar vooral een paar bekende Zeeuwse gezich ten. Middelburger Jurriaan van Poelje zwaait al vier jaar de scepter in Breda, terwijl Jason Tjien-Fooh, oud-Kloetinge, onlangs het avon tuur in Australië verruilde voor een terugkeer bij Ba ronie. Ook het ex- Kloetinge trio Mark Schuit, Bjorn Quartel en Aart Veldhof speelt bij de Ba ronnen. Of Schuit ook in actie komt is nog maar de vraag, na een re cente vakantie trainde hij nog niet volledig mee. Quartel en Veld hof kijken terug en blikken vooruit op het treffen met de club waar ze nog warme gevoe lens voor hebben. Bjorn Quartel Verdediger, 29 jaar, zeven jaar Kloetinge, vier jaar Baronie. Thuiskomen „Kloetinge voelt nog altijd als thuiskomen. Als ik op zaterdag ga kijken, vaak samen met Mark en Aart, voelen we ons na al die jaren nog steeds welkom en onderdeel van de club. Ik ben er opgegroeid, dus v voor mij is het veel meer dan alleen een voetbalvereniging. Het is een club die leeft en het is leuk om alle bekende gezichten te zien als je er komt. Van ons team van Vroe ger' spelen Roy (Mulder), Daan en Jaap (Es- ser) en Timo (Janssen) er nog, die jongens blijf je volgen." Zien we Quartel nog een keer terug in het groen-wit van Kloetinge? „Je weet nooit hoe het loopt, maar voorlo pig zie ik dat niet gebeuren. Waar schijnlijk ook niet voor het eerste. Herinneringen aan Kloetinge „Ik heb fantas tische jaren ge- 4^ had bij Kloe tinge, dat was gewoon een feest. Als ik mensen spreek die in Zee land willen gaan voetballen, vertel ik altijd dat Kloetinge een aanrader is. Op sportief vlak hebben we ook de nodige hoogtepun ten gekend. De pro motie naar de hoofdklasse, over winning tegen Quick Boys, maar ook een duel om hand having staat mij nog goed bij. stonden 2-0 achter, kwamen tot 2-2 en dwongen via pe- lijfsbehoud af. Dat soort din- vergeet je niet snel." Overstap naar Baronie „Ik wilde wel eens zien hoe het ergens an ders zou zijn. Wonen en werken in een wat drukker gebied, dat werd Breda. Ik had niet verwacht dat ik nog in Zeeland zou blijven werken, maar ondertussen werk ik nog steeds bij Roompot. Eerst zou ik misschien naar JEKA gaan, maar Aart haalde mij over om naar Baronie te komen. In een oefen wedstrijd versloegen we ze vervolgens met 8-0, dus ik denk dat het wel een goede be slissing was. Vooral door blessures heeft het langere tijd meer frustratie dan energie op geleverd, fitheid en mijn manier van spelen passen niet zo goed bij elkaar. Ik heb het naar mijn zin, spijt heb ik zeker niet." Het verschil tussen beide clubs „Qua organisatie kan Baronie veel jjm1 van Kloetinge leren. Als j e kijkt naar de manier waarop de vereniging wordt geleid, horen ze absoluut hoger dan de eerste klasse. Baronie is echt een stadsdub, terwijl Kloetinge veel meer een dorpsclub is, dat merk je wel. Toch krijg je ook bij ons steeds meer het vereni- gingsgevoel. De grootste kern van de eerste selectie blijft al een aantal jaar bij elkaar, dat was bij Kloetinge ook zo. Op die manier hopen we de stap naar de Derde Divisie te kunnen zetten." Wat voegen de Zeeuwen toe in Bra bant? „De Zeeuwse mentali teit, een stukje strijd." De wedstrijd „Met 'de Zeeuwse jongens' probe ren we onze team- Ot/£0 genoten extra te motiveren, omdat we natuurlijk graag willen winnen. Ik denk niet echt dat er een duidelijke favoriet aan te wijzen is. Wij spelen hoofdklasse, maar ik denk dat iedereen het met mij eens is als ik zeg dat Kloe tinge ook hoofdklasse waardig is. We zitten in een goede vibe en hebben veel vertrouwen. We willen graag de beker winnen, ik ben in ieder geval klaar om te knal len!" Na vier seizoenen bij Roompot ver kaste Van Goethem vorig jaar naar Lotto Soudal. Zijn debuutseizoen op het allerhoogste niveau was tu multueus. Allereerst natuurlijk vanwege het tragische en noodlot tige ongeval van zijn ploeggenoot Bjorg Lambrecht in de Ronde van Polen, maar ook wegens persoon lijke ongemakken. Desondanks probeert Van Goe- them ook aan de positieve kant van het verhaal te denken. ,,Ik heb een solide seizoen gereden en mijn waarde voor de ploeg kunnen be wijzen", meent Brian van Goe- them. ,,Natuurlijk is het vervelend dat ik na het voorjaar een maand niet kon fietsen wegens oogproble men. Ook is het jammer dat ik mijn eerste grote ronde, de Vuelta, voor tijdig moest staken wegens ziekte. Toch heb ik het idee dat ik weer stappen heb gezet en dat ik sterker uit de Vuelta ben gekomen." Van Goethem bevestigt daarmee een alom bekende wielerwijsheid. ,,Het is inderdaad wel waar wat ze zeggen. Van een grote ronde word je daadwerkelijk beter als renner. Dat heb ik in het najaar ook wel la ten zien denk ik. Hoe dat komt? Het is denk ik een combinatie van de vele hoogtemeters en de vele dagen achtereen op de fiets. Daar kweek j e echt inhoud van." Dat Van Goethem de mogelijk heid kreeg om in die Vuelta te star ten, ziet hij ook als een blijk van waardering voor zijn werk vanuit de ploeg. ,,Ik heb mijn werk voor de ploeg goed kunnen doen en ik denk dat de ploegleiding er ook zo over denkt. Ik voelde althans meer waar dering dan voorgaande jaren." Voorjaar Van vrijbuiter bij Roompot trans formeerde hij naar knecht bij Lotto Soudal. ,,Daar heb ik nooit moeite mee gehad. Integendeel zelfs, bij Roompot was het toch meer ieder voor zich en god voor ons allen. We Quote van de dag We gaan er alles aan doen om directe handhaving te realiseren. woensdag 29 januari 2020 GO VOETBAL TENNIS Bente Bierma won goud. foto tanny gideonse SCHAATSEN Er zijn al ruim vierhonderd kaarten ver kocht voor de derby in de derde divisie tussen Goes en Hoek. Dat meldde de sponsorstich ting van de Goesenaren gisteren. De wedstrijd staat aanstaande vrijdag op het programma. De aftrap is om 19.30 uur. Tickets zijn on line te bestel len via: vvgoes.eticket- systeem.nl. 7 Masters-zwem- mer Piet Schop (foto) van De Bevelanders was tijdens de Open Neder landse Masters Kampioen schappen (korte baan) zeer succesvol. In de categorie 70+ pakte hij zeven gouden en vier zilveren medailles. Bo vendien no teerde hij drie nieuwe Neder landse Mas ters-records. - Ondanks dat Koewacht in de 4de klasse A op zondag de laatste plaats bezet, besloot de club om het contract van trainer Jorden Takiddine te verlengen. a (O Warme gevoelens, Daniël Wissel Breda -4 Bjorn Quartel (springend) is klaar om te knallen. FOTO RAMON MANGOLD/ PIX4PR0FS Terwijl zijn ploeggenoot Caleb Ewan al meermaals juichte aan de andere kant van de wereld in Australië, begint Brian van Goe- them zijn wielerseizoen evenals vorig jaar op Mallorca. Na een debuutjaar met 'ups-and-downs' bij Lotto Soudal, staat hij aan de vooravond van een cruciaal wie- lerseizoen met als doel con tractverlenging afdwingen. ,,We zien wel hoe het loopt, ik ben er nog niet te veel mee bezig", blijft de 28-jarige renner uit Terneu- zen nuchter. Job de Feijter Mallorca

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42