JONG IN YERSEKE Sjaak Herman vindt molenaar sp 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Ramon Riedijk (14) uit Yerseke. woensdag 29 januari 2020 ,,Dat weet ik niet. Ik wil graag sportjournalist worden en dan weet ik niet of het handig is om hier te blijven wonen." ,,Ja, als ik wakker word zet ik de tv aan. Er is altijd wel ergens een voetbalwedstrijd. Ik vind bijna alle wedstrijden leuk om te kijken. De eerste divisie is wat minder inte ressant, daar kijk ik alleen de sa menvattingen van. Ook praatpro gramma's kijk ik graag, zoals Voet balpraat. Marco van Basten is een goede analist." ,,Ik zit tot vijf uur 's middags op school. Als ik dan geen huiswerk meer hoef te maken, is er niet veel tijd over voor andere dingen. Ik ga dan trainen of boven op de Playsta tion. Fifa, maar ook andere games. Dat kunnen ze meestal beneden wel horen." ,,Ajax, dat heb ik van mijn vader meegekregen. Ik ben ook al een paar keer in de ArenA geweest. De laatste keer dat ik er was, speelden ze tegen Sturm Graz. Met mijn va der ga ik ook naar wedstrijden van het eerste van Yerseke." ,,Ja, een bitje, haha. Ik praat het niet echt hoor, meer voor de gek kigheid. Mijn broer Dennis en ik doen het wel eens om anderen die Zeeuws praten na te doen." School: Havo op de Isaac Beeckman Academie in Ka- pelle ,,Dubai lijkt me wel mooi. Zo'n hotelkamer op een hoge verdie ping met een lekkere jacuzzi.Ik weet verder niet zoveel van het land. Het is er mooi weer, er zijn veel wolkenkrabbers en je hebt er glijbanenparken." ,,Voor school in Frankrijk en Enge land. Je woont dan bij een gastge zin. Voor het ontbijt hadden ze in Engeland alleen cornflakes en toast, dat was minder. Thuis ont bijt ik altijd met crackers." ,,Een flat in Rotterdam lijkt me wel wat. Met uitzicht op de Eras- musbrug en het vuurwerk dat ze daar afsteken met oud en nieuw. iHiuUiÜLÜIII egen die tijd hij kan verdedige Als dat tenminste tegen die tijd nog niet verboden is." ,,Ronaldo natuurlijk. Hij is de al lerbeste voetballer. Van alle Ne derlandse voetballers ga ik voor Virgil van Dijk; prachtig hoe goed hij kan verdedigen. En hij heeft een mooi salaris." ,,Ik speel al vanaf de smurfen bij VV Yerseke. Mijn team, JO16, komt uit in de derde klasse. We staan nu achtste in de competitie." ,,Als het mooi weer is ga ik met vrienden zwemmen in de kaaie. Meestal bij Steijn. Of je daar mag zwemmen, weet ik niet. De ha venmeester komt dan zeggen dat we niet op de steigers mogen. Als hij weer weg is, doen we het toch. Lezers helpen lezers Sinds jaar en dag is Sjaak Her man (82) bijna iedere zondag te vinden in de molen van Cadzand. Een fascinatie voor oude machines, en molens in het bijzonder, had hij altijd al. Toen de kans er was om als molenaar aan de slag te gaan, liet hij die niet lopen. ,,Het is een prachtig beroep. On dertussen doe ik het alweer vijfen dertig jaar. Ik ben er iedere zondag en in het seizoen op woensdagen. De eerste twintig jaar was ik ook nog eens iedere zaterdag in de mo len van IJzendijke te vinden. De molenaar daar overleed namelijk vlak na mijn aantreden in Cadzand. Ondertussen sta ik dus alleen nog in Cadzand. Met stoppen ben ik in principe nog niet bezig, hoor. Maar ja, er zal toch ooit een vervanger moeten komen. Er eentje vinden is helaas geen gemakkelijke klus." De oren van Sjaak Herman waren dan ook gespitst toen afgelopen zo- mer een man die bij de molen langskwam begon te vertellen dat het hem ook wel mooi zou lijken om als molenaar te werken. Aange zien de betreffende meneer rich ting zijn pensioen liep, was hij aan het nadenken over wat hij daarna wilde gaan doen. Een gouden kans voor de molen van Cadzand wel licht. Een nummer, laat staat een naam, was Herman echter vergeten te noteren. „Gelukkig is er nog de rubriek Le zers helpen LezersAl een dag nadat ik een oproep had geplaatst, meldde de betreffende man zich bij me. Ik heb hem uitgelegd dat hij eerst een cursus van een paar jaar zal moeten volgen, maar ik ben vol goede moed dat er iets moois ontstaat. Een ver- vanger móet en zSl er komen. Het is zoiets moois moeten sluiten, sim- toch vreselijk als we de deur van pelweg omdat er geen molenaar is?" GO 'Een hotelkamer met jacuzzi in een wolkenkrabber in Dubai.' Joeri Wisse Blijf je altijd in Yerseke wonen? Voetbal is je leven hè? Wat doe je verder in je vrije tijd? Wat is je club? Praat je Zeeuws? Ramon Riedijk Yerseke Woont met: Ouders en broer Huisdieren: Geen Hobby's: Voetbal, playstation (Fifa) Bijbaantje: Nee Verliefd: Nee Hoe ziet je droomvakantie eruit? Ben je al vaak in het buitenland geweest? Waar zou je later willen wonen? voor Ramon Riedijk uit Yerseke. fo Voetbal is alles FOTO CYTHIA CATS Wie zijn je helden? Heb je zelf een beetje talent? Wat doe je in de zomer? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: molenaar Sjaak Her man die een opvolger zocht voor de molen van Cadzand. Sjaak Herman is verheugd dat er een kandidaat is die hem te zij ner tijd wil opvolgen als molenaar. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41