Werken bij Weststrate is voor Jelle meer dan alleen een dagbesteding IN DE REGIO 6 VIJF VRAGEN OVER DUINHELM^ MIJN DORP, MIJN STAD De gemeente wil in Aagtekerke, Se- rooskerke, Oost- en Westkapelle nieuwe scholen, gymzalen en dorpshuizen bouwen of bestaande renoveren. De hele operatie kost 34 miljoen euro. Een deel van dat geld wil het dagelijks gemeentebestuur ophalen door Duinhelm beschik baar te stellen voor woningbouw. De gemeente denkt dat het die grond duur kan verkopen zodat daar 'gewone' woningen en recrea tiewoningen kunnen komen. Als de plannen doorgaan worden sporthal en verenigingsgebouw van Oostkapelle gerenoveerd en komen er twee nieuwe scholen in één ge bouw. Ook wordt het sportpark verplaatst. Duinhelm ligt tegen het centrum van Oostkapelle. Op een klein ge bied liggen voetbalvelden, tennis banen, sporthal, verenigingsge bouw en basisscholen bij elkaar en vormen het sociaal-culturele hart van het dorp. Het is de plaats waar velen elkaar ontmoeten. Zelfs in woners die niets met voetbal heb- ben gaan geregeld tijdens een wed strijd naar het sportpark om dorps genoten te treffen. Tijdens de laat ste dorpsraadsvergadering, toen het ging over verplaatsing van Duin helm, kwamen honderden inwo ners opdagen om hun ongerustheid te uiten. Niet alleen wegens de drei gende verplaatsing. Ook wegens de plannen voor de bouw van recrea tiewoningen. Ze vinden dat er daar al genoeg van zijn. Officieel niet. Deze week werd ech ter bekend dat het college een optie heeft op een perceel aan de Dom- burgseweg. Dat zorgde voor grote ongerustheid bij dorpsraad en sportverenigingen omdat verplaat sing reëler wordt. Maar ook bij eige naren van campings Ons Buiten en Victoria. Zij vrezen dat klanten wegblijven omdat er straks naast hun verblijf tot 's avonds laat wordt gesport. Terwijl zij zich juist rich ten op mensen die komen voor de rust. Hoe nu verder? De gemeente onderzoekt wat mo gelijk is. Volgens wethouder Arie Schot staat nog niets vast. Maar om de nieuwbouw/renovatieplannen uit te voeren is veel geld nodig. De coalitiepartijen blokkeerden eind 2019 een voorstel om OZB en toe ristenbelasting extra te verhogen. Ze zijn vooralsnog niet bereid daar later wel hun zegen aan te geven. Zolang de gemeente geen andere fi nanciële bron vindt is de kans groot dat Duinhelm opgeofferd wordt om ervoor te zorgen dat er in vier dor pen goede voorzieningen komen. Jelle van Veen (31) werkt drie halve én een hele dag bij West- strate op Arnestein. En nee, dat is geen dagbesteding, dat is écht werk, benadrukt hij. Want 'hard werken en veel plezier maken' is zijn motto. ,,We weten precies wat we doen, waarom, hoe het moet en voor welk bedrijf." Dit is precies waarom het be- drijf en de zorginstelling samen werken. ,,Dit geeft onze cliënten veel voldoening. Ik zie ze groeien", vertelt Jacco Geuze van Philadelphia. Weststrate wil graag maatschappelijk verant- Dit werk geeft onze cliënten veel voldoening, ik zie ze groeien woord ondernemen, zegt Frank Matthijs. ,,En commercieel is dit voor ons ook belangrijk, omdat we hiermee wat extra's kunnen doen voor onze klanten." Weststrate laat diverse werk- zaamheden doen door cliënten van Tante Amalia, een dagbeste ding voor mensen met een licht verstandelijke beperking van Phi ladelphia in Middelburg. Dat gaat bijvoorbeeld om het vouwen van verpakkingsdoosjes, het vullen van displays met producten en het herstellen van kleine fouten in geleverde producten. Tot een paar maanden geleden gebeurde dat bij Tante Amalia, maar dat was voor beide organi saties qua vervoer en werkruimte te lastig. Daarom is in een opslag loods op Arnestein een werkloca- tie ingericht waar dagelijks onge veer zeven cliënten werken. Die is dinsdag officieel geopend. Geuze: ,,Ze voelen zich hier veilig en dat moet ook. We luisteren goed naar wat onze cliënten wil len en kijken wat ze aankunnen." Filmavond in de Rank Workshopdag Kunstbende Poëzie in De Drvkkery AAGTEKERKE woensdag 29 januari 2020 'Sportpark moet in hart dorp blijven' WA Jelle van Veen (rechts) en Lianne Warners (links) in de werklocatie van Stichting Philadelphia en Weststrate Verpakkingen en Kantoorartikelen. Merijn Trommelen (tweede van links) is stagiair bij Philadelphia en studeert health en social works in Roosendaal. foto dirkjan gjeltema De inwoners van Oostkapelle zijn massaal tegen het verplaat sen van sportpark Duinhelm. Ze willen dat het in het hart van hun dorp blijft en zien een verhuizing naar een gebied net buiten Oostkapelle niet zitten. Emile Calon Oostkapelle Waarom wil de gemeente het sportpark verplaatsen? Wat zijn de gevolgen voor Oost- kapelle? Waarom is er zoveel verzet? Is al duidelijk waar het nieuwe sportpark komt? Jelle is niet zomaar een beetje blij met de opening van de nieuwe werklocatie voor cliën ten van Stichting Philadelphia bij Weststrate Verpakkingen en kantoorartikelen in Middelburg. Dit is echt heel belangrijk. ,,Hier kan ik bij een echt bedrijf wer ken." Maurits Sep Middelburg -Jacco Geuze, Philadelphia OOST-SOUBURG Inloophuis De Ontmoe ting houdt vrijdag een filmavond in de Rank, Kanaalstraat 8 in Oost Souburg. De avond be gint om 19.30 uur. De toegang is gratis, even als koffie en thee. MIDDELBURG In aanloop naar de pro vinciale voorronde houdt Kunstbende Zeeland vrijdag een workshop dag in de ZB in Middel burg. Jongeren kunnen tussen 19.00 en 21.30 uur gratis workshops volgen op het gebied van podiumpresentatie, film (vloggen en editen), taal, dans, muziek, fa shion en expo. Zie kunstbende.nl/agenda. Wie na deze workshops de smaak te pakken heeft gekregen, kan zich aanmelden voor deel name aan de Zeeuwse voorronde van Kunst bende op 5 april in het Scheldetheater in Ter- neuzen. MIDDELBURG De Middelburgse schrij ver en dichter Anna A. Ros leest morgenavond De band PEER beantwoordt vragen tijdens de Workshopdag Kunstbende. foto henk van de haar in boekhandel De Drvkkery voor uit haar recent verschenen dichtbundel Uit mijn tent gelokt Deze bundel is soms persoonlijk, soms politiek. Iedereen is wel kom tussen 19.00 en 20.30 uur. Het grafisch collectief VirusGrafiek verzorgt een poëzie- boom, waarop lezers hun mooiste dichtregel kunnen plaatsen. Aan melden kan via drukke- rijmiddelburg.nl. Gymzaal, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19.00 21.00 uur: Badminton; GRIJPSKERKE Nim- merdor, 10.00-11.00 uur: Koffieochtend; Dorpshuis, 13.30 17.00 uur: Biljarten en koersbal voor 50+; KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljart senioren; MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruitmo- len, 10.00-12.00 uur: Bowlen 50+; Koude- kerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules; ZB, 14.00 uur: Basis cursus Windows 10; Kinderboerderij de Klepperhoeve, 14.00 15.00 uur: Ponyrijden voor kinderen; 15.45 16.430 uur: Help de boer dieren te voe ren; De Drvkkery, 15.30 uur: In gesprek met Rob van Essen; Ontmoetingskerk, 18.30 uur: Alpha-cur- sus; ZB, 19.30 uur: Lezing over 'Karma'; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30 16.30 uur: Bridgen; De Egelantier, 13.30 14.30 uur: Wandelac tiviteit voor senioren; SEROOSKERKE Het oude Brandspuithuis, 13.00-17.00 uur: Brandweerspel voor de jeugd; SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00 16.00 uur: Koersbal VEERE Het Akkoord, 13.30-16.30 uur: Ou- derensoos; VLISSINGEN Vrijen- hovenzaal, 09.00 uur: Peutergym; Ter Reede, 14.30 uur: Een plaatje en een praatje; VROUWENPOLDER Gymzaal Oranje Nas- saulaan, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek 50+; ZOUTELANDE De Tienden, 13.30-16.30 uur: Soos voor senio ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38