Culturele hoofdstad? Of toch liever de onderzeeboten? ZEELAND 3 OVER SCHADEVERGOEDING A 3-daagse verrassingsreis Europa Het noorden kreeg 2 miljard euro toen het kabinet in 2007 af zag van de beloofde Zuiderzeelijn. Hoeveel is het niet doorgaan van de marinierska zerne waard? Daar valt wel een berekening op los te laten, zij het met een natte vinger. Samen hebben de provincie en de gemeente Vlissingen 18 mil joen euro geïnvesteerd in de komst van de marinierskazerne. Maar een eventuele compensatie voor het niet doorgaan van de ver huizing zou 'onbetaalbaar' zijn, zei gedeputeerde Dick van der Velde vorige week. Is dat zo? In mei vorig jaar schreef de pro vincie dat bureau Ecorys heeft be rekend dat de marinierskazerne Zeeland 28 miljoen euro per jaar oplevert. De vertraging van - toen - vijfjaar werd gezien als een scha depost van 140 miljoen euro. Stel dat een kazerne voor 30 jaar wordt neergezet. Dan staat daar een be- drag van 840 miljoen euro tegen over. Banen Een ander rekensommetje zou zijn wat Zeeland kwijt is als het een vergelijkbaar aantal banen moet creëren. Volgens Ecorys zou de marinierskazerne structureel 2165 banen opleveren. Overheden hanteren de vuistregel dat een in vestering van maximaal 100.000 euro per baan acceptabel is, aldus het onderzoeksbureau. Dat is bij elkaar 216,5 miljoen euro. Her en der in de provincie is al geopperd wat je daarvoor kunt doen. Voormalig wethouder Cees Liefting van Terneuzen ziet het liefst dat de tol op de Wester- scheldetunnel wordt afgeschaft. Maak de veerboten tussen Vlis singen en Breskens gratis, oppert een lezer van de PZC. Theaterdirecteur Frans Lievens heeft het provinciebestuur herin nerd aan de ambitie om in 2033 Culturele Hoofdstad van Europa te worden. Het ministerie van Defensie moet de bouw van onderzeebo ten nog gunnen. Als Damen die - deels in Vlissingen - zou bouwen en onderhouden, levert dat 15.000 manjaren werk op. En huisarts Adriaan van der Vreede twitterde dat 100 huisart sen in ruil voor 1800 mariniers ook 'heel fijn' zou zijn. Nergens goedkoper! OP=OP! Boek nu op pzc.nl/vliegreis woensdag 29 januari 2020 flinke compensatie Zeeland Culturele Hoofdstad van Europa? foto maurits sep Gratis veerboten? foto dirkjan gjeltema M Bouworders voor onder zeeboten? FOTO ANP Wester- scheldetunnel tolvrij? FOTO HV ZEELAND Met wie ga jij op reis? Voor €99,-* per persoon maak je een 3-daagse stedentrip naar een bestemming binnen Europa. Waar de reis exact naartoe gaat is nog een verrassing. Waar je welzeker van kunt zijn is dat het een waanzinnige stad is. De reis is inclusief vlucht en verblijf in een 3-sterrenaccomodatie, zodat jij met een heerlijk ontspannen gevoel op vakantie kunt gaan! S Vertrek vanuit Nederland gegarandeerd mogelijk S Langer verblijf: 4 dagen voor €129,-*, 5 dagen voor €149,-* S Vertrekperiode: t/m 23 oktober 2020 Bestemmingen uitsluitbaar voor €5,- per bestemming "Prijzen zijn excLusief weekendtoesLag. Bekijk alle aanvullende voorwaarden op de website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35