In de aordi nen Tbs geëist tegen jonge Goesenaar Wie nu met griep in ziekenhuis komt, ligt onder vergrootglas 2 JAN VAN DAMME Column DE STELLING Vandaag: De kerncentrale moet langer open blijven Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Vrouw loopt messteek op bij ruzie met partner Wandeling langs struikelstenen THOLEN Drugspanden gaan even lang op slot De poging doodslag vond medio januari vorig jaar plaats in café De Bure in Goes. W. en zijn vader stap ten het café binnen en al snel ont stond er een discussie met de eige naresse. De vader had een horeca- verbod en W. had nog een schuld openstaan. Zij weigerde dan ook voor het stel bier te tappen. Eén van de cafégasten maakte een opmer king en kreeg uit het niets van W. een kopstoot. Een tweede bezoeker riep 'Hé!'. W. draaide zich om, ging er vanuit dat hij mogelijk zou worden aange vallen en trok een mes. Daarmee stak hij bovenhands in op de man, die daarmee in het gezicht en schouder werd geraakt. Het slacht offer moest met spoed worden ge opereerd. Een derde man liep en passant ook nog een steekwond op. In nieuwjaarsnacht sloeg W. ie mand tegen de grond, omdat hij zich al geruime tijd aan hem er gerde en een week voor het steekin- cident trapte hij iemand van de fiets. In Scheveningen vernielde hij een schuifdeur en een betaalauto maat van een parkeergarage omdat dat ding haperde. W. trok een mes en stak bovenhands in op een cafégast En in zijn woning werd een nep- pistool aangetroffen. W. erkende vrijwel alles en vond ook dat hij hulp nodig had. Maar dan niet via de tbs. De lijntjes tussen ZorgSaam in Ter- neuzen, Adrz in Goes en het ge zondheidsinstituut RIVM in Bilt- hoven zijn nu nóg korter dan an ders. Deskundigen van het zoge noemde Outbreak Management Team (OMT) van het RIVM hou den sinds vrijdag in de gaten hoe het virus zich ontwikkelt en wat ertegen gedaan moet worden. De microbiologen van de Zeeuwse zie kenhuizen worden voortdurend op de hoogte gehouden van de laatste stand van zaken. ,,De meest recente informatie wordt via intranet en afdelings hoofden naar de medewerkers ver spreid", vertelt Margaret Lafort, woordvoerder van ZorgSaam. Bij het Adrz gaat het niet veel anders. In beide ziekenhuizen letten me dewerkers streng op nieuwe pa tiënten, met name op mensen met griepachtige verschijnselen. ,,We stellen extra vragen aan patiënten die koorts of klachten aan de lucht wegen hebben", vertelt Yvonne van der Weele van het Adrz. ,,Van hen willen we weten of ze in de af gelopen twee weken zijn terugge komen uit China of dat ze contact hebben gehad met mensen die net uit China zijn teruggevlogen." Quarantaine Als er ook maar een vermoeden van besmetting is, wordt een patiënt in quarantaine opgenomen. Zorg- Saam heeft daarvoor tien kamers beschikbaar. Adrz heeft er twintig. ,,Het gebeurt vaker dat mensen in isolatie moeten", zegt Lafort. ,,Bij- voorbeeld als mensen zijn besmet met het norovirus." De wereld buiten mezelf, daarover maak ik me best zorgen Je moet dat natuurlijk niet elke dag doen. Maar zo af en toe. Vandaag is het zo ver: be ste Jan, hoe staat het leven er mee? Dat is zo'n vraag, die ik mezelf nu en dan stel. Meestal antwoord ik nogal obligaat, u kent dat wel: ach, het piept en het kraakt en het snottert hier en daar, maar we zijn er nog. Zoiets. tijd. Hoe het gaat? Met mij best goed, afgezien van die paar piepjes en kraakjes. Maar de wereld buiten mezelf, daarover maak ik me best zorgen. In dit hoekje heb ik al een hele serie geschreven over herin neringen aan mijn jeugd in Groede en omgeving. Meestal te dateren in de jaren zestig, een halve eeuw geleden. Vast niet alle maal even accuraat, maar ik hoopte een sfeer neer te zetten waarin we ruimte hadden om el kaar te zien en een ongerijmd praatje te maken over de uitblij vende vorst en de overtrekkende ganzen. heen kijk, dan zie en ervaar ik vooral ongeduld. Ik noem het voor mezelf wel eens de golven van de onderbuik. Hadden die vroeger pen en papier en een postzegel no dig, nu jagen we elkaar met onze sociale media meteen in de gordij nen. Er zijn zelfs blond gekuifde- wereld- en oppositieleiders die per tweet regeren en reageren. En wij, we hangen aan hun lippen. En la ten geen seconde voorbij gaan om onze instemming of afgrijzen we reldkundig te maken. Ik heb te weinig ruimte om dit stukje aan te kleden met sappige voorbeelden. Dat is niet nodig, u weet wel wat ik bedoel. Elke dag is het raak. En zien we niet anderen bezig, dan hebben we het zelf wel druk met het online bevredigen van on doordachte koopoprispingen. ouderwets, niet van deze tijd. Maar zaten we met zijn allen maar eens vaker op het muurtje van de Parochieput in de Groe om te kij ken naar de door de fontein aange blazen golfjes. Dat zou een wereld schelen. 3 dagen in hartje Den Haag incl. ontbijt en leuke extra's woensdag 29 januari 2020 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben bang voor de tandarts 1013 reacties BELGISCHE KONING ERKENT BUITENECHTELIJKE tsOCHTER TOCH ZOU JIJ ER OOK WERK VAM MOETEN MAKEM/ HEMK SINT PHILIPSLAND Een bewoonster van een huis aan de Eendracht- straat in Sint Philipsland is gisterochtend vroeg licht gewond geraakt bij een ruzie met haar echt genoot. Volgens de poli tie vluchtte de vrouw uit de woning en belde ze rond half vijf bij buren aan. Agenten zagen dat de vrouw lichte verwon dingen had opgelopen, vermoedelijk veroorzaakt door een mes dat bij de ruzie was gebruikt. De vrouw heeft aangifte ge daan van mishandeling tegen de man, die door de politie is meegenomen voor verhoor. TERNEUZEN Onder leiding van burge meester Jan Lonink ver trekt vrijdag om 16.00 uur vanaf het stadhuis van Terneuzen een wandeling langs de struikelstenen in de stad. Die duurt een uur. De struikelstenen lig gen voor de huizen van tijdens de Tweede We reldoorlog gedepor teerde Joden. De tocht voert langs de familie Walg-Cracau, aan de overkant van Martinus Eijckestraat 14, echtpaar Fonteijn-Koppel aan de Van Steenbergenlaan 22, Isaac Engers aan de Nieuwediepstraat 101 en Mozes Hoepelman, Dijk- straat 75. De tocht ein digt bij het monument Le venslicht. Drugspanden in Tholen en West-Brabant gaan voortaan allemaal even lang op slot. Tot deze week verschilde dat nog per gemeente. Maar de burgemeesters van Ber gen op Zoom, Halder- berge, Moerdijk, Roo sendaal, Rucphen, Steenbergen, Woens- drecht en Tholen trek ken daar nu één lijn in. De afspraken gelden ook voor het sluiten van drugspanden waar voor bereidingshandelingen plaatsvinden. Bijvoor beeld een hennepkwe kerij in aanbouw of een drugslaboratorium voor halffabricaten. Het ergste wat de 22-jarige Goe senaar D. W. zich maar kon voor stellen, werd gisteren op de zit ting van de rechtbank in Middel burg bewaarheid. Officier van justitie Linda van den Oever eiste tbs met voorwaarden tegen hem. Minder 'erg' dan met dwangverpleging, maar toch. Ad Roos Middelburg Het lijstje waarvan hij werd ver dacht was niet mis: poging dood slag, vier keer mishandeling, ver nieling en wapenbezit. Gedragsdeskundigen stelden vast dat W. bij het minste geringste kon exploderen en dat de oorzaak moest worden gezocht in een hech- tingsproblematiek in zijn jeugd. Uitspraak op 11 februari. De Zeeuwse ziekenhuizen zijn extra alert op een uitbraak van het coronavirus. Meer dan an ders letten ze op patiënten met griepachtige verschijnselen. Jeffrey Kutterink Vlissingen ZEELAND 4 Vandaag neem ik iets meer de Als ik nu eens bewust om me Tuurlijk. Wat ik hier schrijf is Best Western Hotel Den Haag hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 2 overnachtingen in een 2-persoonskamer V 2 x ontbijtbuffet t.w.v. 13,50 p.p.p.d V Welkomstdrankje en Haagse Hopjes Verblijf in dubbel herenhuis uit 1895 V Tip! Dagje strand in Scheveningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2