V Melbourne parkt/m zondag tv eurosport ZEELAND 25 TENNIS AUSTRALIAN OPEN Als de voortekenen niet bedriegen, kan de vijftigste ontmoeting tussen Novak Djokovic en Roger Federer zomaar uitdraaien op een eenzijdig duel. De een is in Melbourne in bloedvorm, de ander staat op omvallen. f ik Zelfs de meest verstokte Fede- rer-fan zal met een vergroot glas moeten zoeken naar sprankjes hoop, als de 38-jarige Zwitser het morgen (tijdstip nog onbekend) in de halve fi nale van de Australian Open opneemt tegen Novak Djoko vic. Het wordt de vijftigste edi tie van deze topper. Met een tussenstand van 26-23 in het voordeel van de Serviër is de titanenstrijd redelijk in balans. Federer won de laatste onderlinge ontmoeting, eind vorig jaar bij de ATP Finals. Gisteren kroop hij zonder te genzin in de rol van underdog. Federer was al lang blij dat hij nog een paar nachtjes kon bij- boeken in Melbourne. Hij had zich in de kwartfinale tegen de Amerikaan Tennys Sandgren al verzoend met een nederlaag en bond in gedachten de lange lat ten onder voor een afdaling op een Zwitserse piste. Maar door een nieuwe Houdini-act bleef hij in leven. In de derde ronde boog hij in de 'match tiebreak' tegen John Mill- <u man al een 4-8 achter stand om in 10-8. Maar dit was de over treffende trap: Sand gren hielp niet minder dan zeven matchpoints om zeep. Federer verontschuldigde zich voor een gestolen overwin ning, maar vond ook een puntje om zich aan vast te klampen. De druk, die is er wel af. „Ik heb nu geen verwachtin gen meer. Ik had al op de ski's moeten staan. Maar goed, ik ben er nog. Dan kan ik er maar beter het beste van maken." Djokovic (32) rekende een paar uur later simpel af met de Canadees Milos Raonic. De titelverdediger maakt al de hele maand indruk. In de eerste editie van de ATP Cup won hij al zijn zes enkelpartijen, waarvan drie tegen top 10-spelers. Op de Aus tralian Open verloor hij alleen een set tegen de Duitser Jan-Len- nard Struff, in de eerste ronde. Hij is fit, gretig en in bloedvorm. ,,Dit is zonder twijfel mijn fa voriete baan en toernooi, hier heb ik het meeste succes gehad'', sprak de zevenvoudig kampioen na afloop in de Rod Laver Arena, nadat hij eerst geëmotioneerd had gesproken over de omgeko men Kobe Bryant. Djokovic droeg een speciaal vest met de initialen en rugnummers van zijn 'vriend en mentor'. schieten flarden van die legen darische finale nu door Fede- rers hoofd. Naast het huidige verschil in vorm heeft hij meer zorgen. Tegen Sandgren had hij last van zijn lies. Later noemde hij ook de heup, ham string en bovenbeen als pijn puntjes. Drie sets lang kon de Zwitser, die in 1511 partijen nooit opgaf, weinig uitrichten. ,,Ik was stijf en stram, maar wist dat ik geen risico nam door verder te spelen.'' Pas toen de Amerikaanse nummer 100 van de wereld de trekker tot zeven keer toe niet overhaalde, bloeide Federer op. ,,Ik geloof nu eenmaal in won deren.'' Dat kan nog van pas komen. Djokovic rekende zich uiter aard nog niet rijk. „Roger is Ro ger. Een geweldige vechter, die houdt van grote wedstrijden tegen zijn rivalen. Je weet dat hij goed gaat spelen. En zeven r matchpoints overleven, op zijn leeftijd, dat is buitengewoon." Memorabel In 2012, op Wimbledon, won Fe derer voor het laatst een grand slampartij van Djokovic. Verser in het geheu gen ligt de memora bele finale op het Londense gras van afgelopen zomer. Na vijf uur toptennis waren bijna alle sta tistieken in het voordeel van Federer, behalve de uitslag. Hij verspeelde twee matchpoints en ver loor de beslissende tie break op 12-12 in de vijfde set. Het was dé kans om zijn 21ste grandslam- titel te winnen en weer een beschei den gaatje te slaan met Rafael Nadal (nu 19) en Djoko vic (16). Zonder twijfel UITSLAGEN woensdag 29 januari 2020 GO Alleen op papier kraker? Rik Spekenbrink Rotterdam/Melbourne De stand na 49 onderlinge partijen, in het voordeel van Djokovic. Zestien keer trof fen ze elkaar op een grandslamtoernooi, met Djokovic tien maal als winnaar. Ook op de Austra Man Open was de Serviër vaker de beste van de twee. Het eerste onderlinge duel won Federer, in april 2006 in Monaco. Mannen, kwartfinales: Federer (Zwi/3) - Sandgren (VS) 6-3 2-6 2-6 7-6 (8) 6-3, Djokovic (Ser/2) - Raonic (Can/32) 6-4 6-3 7-6 (1) Vannacht gespeeld: Zverev (Dui/7) - Wawrinka (Zwi/15) Vandaag, 09.30 uur: Nadal (Spa/1) - Thiem (Oos/5). Vrouwen, kwartfinales Barty (Aus/1) - Kvitova (Tsj/7) 7-6 (6) 6-2, Kenin (VS/14) - Jabeur (Tun) 6-4 6-4 Vannacht gespeeld: Halep (Roe/4) - Kontaveit (Est/28), Muguruza (Spa) - Pavljoets- jenkova (Rus/30) Roger Federer (links) en Novak Djokovic. HOI OS Gt I I Y IMAGtS Wie hebben zich vannacht ge plaatst voor de halve finales? Bekijk de samenvattingen op de site van deze krant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25