'16de plek is al beangstigend' invaller Luciano Narsingh ZEELAND 23 voor Spurs en werkwijze van 'the Special One' woensdag 29 januari 2020 dan merken. Dat deed-ie bewust. En dat zei hij ook. Keihard.'' Robben speelde ook wel eens, terwijl het fysiek eigenlijk niet kon. Maar Mourinho eiste dan dat hij het toch zou proberen. ,,Op latere leef tijd zou ik hem meer tegengas heb ben gegeven. Maar achteraf gezien heeft die tijd onder Mourinho mij ook wel gevormd. Ik zie het ook niet zozeer als negatief hoe hij het aan pakte. Eerder als lastig, als je zelf 21, 22 jaar bent en alles in het topvoet bal nog moet ontdekken.'' Het karakter en de persoonlijk heid van Bergwijn worden snel ge test. Mourinho krijgt geen topfitte aankoop binnen. Een kilo of vijf zwaarder dan zou moeten en dat zag je terug in de afgelopen wed strijden, constateren diverse men sen bijPSV. Voor de winterstop ontbrak Bergwijn weken door een hamstringblessure. En ook het trai- ningskamp in de winterstop in Qa tar miste hij. Bij Spurs staat de druk er na de winterstop vol op. De huidige zesde plek is niet genoeg voor Champions Leaguekwalificatie en het rommelt met spelers die nog weg gaan, weg willen of weg moeten zoals Chris tian Eriksen (definitief naar Inter) en de Argentijn Erik Lamela, als buitenspeler een concurrent van Bergwijn. Voor het eerst in de eredivisie degradeert niet alleen de num mer 18 rechtstreeks naar de eerste divisie, maar ook de nummer 17. Prangende vraag: betekent dit extra stress bij de ploegen in het rechterrijtje? Dennis van Bergen Rotterdam Eens per week vindt Mike van Duinen zichzelf in een moeilijk standje terug op de gymnastiek- mat. Pilates heet de methode, die bij PEC Zwolle wordt ingezet om de spieren van de spelers leniger en het gemoed wat rustiger te stemmen. Alles voor dat ene doel: een langer abonnement op de ere divisie afdwingen. En juist dat is dit seizoen een tikkeltje lastiger geworden. Tot af gelopen jaar bood de zeventiende plaats op de ranglijst nog een vluchtroute naar de play-offs, waarin handhaving bereikt kon worden. Nu heeft die positie, op dit moment bezet door ADO Den Haag, onmiddellijke degradatie tot gevolg. Levert die wetenschap extra stress op? ,,Voor mijn gevoel niet", reageert Van Duinen, die met PEC Zwolle voorlopig de zes tiende plaats inneemt. ,,Natuur- lijk doet elke club er van alles aan om onderin weg te blijven. Span ning wegnemen, ervoor zorgen dat iedereen fit is. Toch is er in de kern niet echt iets veranderd. Druk wSs er en ^s er. Maar ik er vaar niet zo zeer extra druk nu er twee clubs direct uitgaan. Die zes tiende plek is al beangstigend ge noeg. Daar moeten we snel weg zien te komen." Trainer Dick Lukkien van FC Emmen, dat als nummer twaalf een voorsprong van vier punten heeft op PEC en zes op ADO, staat er al net zo realistisch in. ,,Het is heel simpel", zegt hij. ,,De regels zijn veranderd, onze doelstelling niet. We willen tenminste vijf tiende worden. Dan ben je na 34 wedstrijden klaar. Die ambitie kennen we al het hele seizoen en levert geen extra druk op." Voor technisch directeur Henk van Stee van nummer elf Sparta evenmin. PEC Zwolle-aanvaller Mike van Duinen. foto bsr agency Eenvoudig omdat de Rotterdam mer zich bewust is van het re cente verleden. ,,Vrijwel elke ploeg die de laatste jaren zeven tiende werd, degradeerde via de play-offs. Enige verschil nu is dat je zéker weet dat je er uitvliegt als je zeventiende wordt." Zegen De statistieken onderstrepen de lezing van Van Stee. In de laatste vijf seizoenen degradeerde vier maal de nummer zeventien, res pectievelijk De Graafschap (twee maal), Sparta en Go Ahead Eagles, via de nacompetitie. Slechts Roda JC ontsnapte in het seizoen 2016/2017 via de barragewedstrij den. De nieuwe promotie/degra datieregeling is een zegen menen de direct betrokkenen. ,,Als ik puur uit eigen belang zou redene ren, is het voor Emmen misschien lastiger geworden", zegt Lukkien. ,,Maar ik kijk ook naar het alge mene belang. Met name voor de clubs in de eerste divisie, waarvan er nu twee rechtstreeks promove ren, is het veel eerlijker. Een heel seizoen goed presteren leidt im mers sneller tot een beloning in de vorm van promotie." Van Stee: ,,En voor technisch directeuren zie ik ook alleen maar voordelen. Afgelopen seizoen (toen Sparta via de play-offs promoveerde) moest ik drie weken wachten voor ik wist of ik ere- of eerste divisie spelers moest halen. Nu weet je sneller waar je aan toe bent.'' snoeihard voor, Luis Sinisterra kopte de bal terug en Luciano Nar- singh werkte de bal van dichtbij achter Alexei Kosolev: 1-2. En dat al lemaal zo'n vijftien seconden voor tijd. Voor Narsingh was het extra lekker. ,,Hij viel lekker in'', zei Ad vocaat. ,,Hij was aanspeelbaar en dat kon niet iedereen bij ons zeggen.'' Met dat laatste doelde Advocaat op spits Nicolai J0rgensen die al snel aangaf liesklachten te hebben. De Deen moest worden vervangen. Net als Orkun Kökcü, die ham stringklachten had. Of de spelers zaterdag in de Kuip tegen Emmen beschikbaar zijn, is volgens Advo caat afwachten. Feyenoord was nog wel de bo venliggende partij in de 27 minuten reguliere speeltijd, het restant van de verleden week door de mist ge staakte wedstrijd. Fortuna Sittard nam het stokje echter over in de verlenging. En dus vierden de spe lers van Feyenoord met een groot feest voor het uitzinnige uitvak. ,,Ook wij waren ons aan het voor bereiden op strafschoppen'', zei Dick Advocaat na afloop. ,,Maar zo gaat het bij ons. We hadden moeite met het veld, het is hier net een glij baan. Maar we hadden ook gewoon teveel spelers die niet in de wed strijd zaten. Soms hebben we ook geluk, vandaag in elk geval wel.'' Dick Advocaat kan dus tevreden zijn. Komend weekeinde staat in het teken van de kans om concur rent PSV, dat op bezoek gaat bij Ajax, op vier punten te zetten. Dat kans dat spits Róbert Bozenik al bij de selectie zit, is volgens Advocaat erg klein. ,,Ik heb hem zien trainen, al was dat nog niet met een bal. Hij lijkt mij zeker nog niet fit om al meteen mee te draaien'', zei Advo caat. ,,Dat heeft tijd nodig.'' Oguzhan Özyakup ondergaat vandaag de medische keuring in Rotterdam. De 27-jarige Turkse middenvelder, die opgroeide in Zaandam en in de jeugd bij AZ speelde, zal vervolgens een contract tot het einde van het seizoen teke nen bij Feyenoord. De Rotterdammers huren de spe ler van Besiktas en moeten een flink deel van zijn salaris voor hun rekening nemen. Luciano Narsingh (links) viert zijn winnende treffer met aanvoer der Steven Berghuis. foto anp José Mourinho

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23