StlP Bekijk alle kortingen op: stipreizen.nl SUPERKORTINGEN TOT EIND JANUARI! 20 ZEELAND Oostelijke Middellandse Zee reizen nl Cruise Canarische Eilanden Madeira korting P-P-" 088 - 70 70 600 BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Marinierskazerne 5 Schaamteloos, onbetrouwbaar. Dat is onze rijksoverheid. Ge maakte kosten moeten helemaal worden vergoed, als verplaatsen niet doorgaat. Maar meer dan dat: Zeeland wordt door het rijk in de hoek geplaatst van het verafgele gen landsdeel waar je maar niet moet willen zijn. Imagoschade van de bovenste plank door die genen die ook ons zouden moe ten dienen. Ook die imagoschade moet structureel worden ver goed. Suggesties: 1. Het rijk be taalt 50 jaar lang alle opcenten wegenbelasting voor alle Zeeu wen, op het niveau dat nu geldt en jaarlijks aangepast voor infla tie; 2. De Westerscheldetunnel wordt onmiddellijk tolvrij ge maakt op kosten van het rijk; 3. Fiets-voetveer wordt gratis. Kos tendekking: het rijk. Worden we tenminste eens gelijk aan alle Nederlanders behandeld. We willen recht en gerechtig heid. Suggestie voor het rijk: korps mariniers afschaffen, die kun je nergens heen sturen als ze niet willen. Leen Wille Dierkensteenweg 3-208, Oostburg Marinierskazerne 6 Opheffen dat korps dan maar. Als je niet Vlissingen-bestendig bent, ben je waarschijnlijk ook niet Mali-, of Irak-bestendig. Al moet je Vlissingen natuurlijk ook niet onderschatten met zijn scooter jongetjes, en andere 'vrije entre preneurs'. Daar wil je als eigen tijdse beroepsmilitair, begrijpe lijk liever niet aan blootgesteld worden. Misschien is Mali of Irak in dat licht gezien toch misschien wel een beter idee. Uiteindelijk gaan ze daarnaartoe, niet om krachtda dig op te treden, maar die lokale jongens daar te leren het overbe- volkingsprobleem aan te pakken door 'het in de groep gooien', en dan te gaan 'polderen'. Eigenlijk hoeven ze ook daar helemaal niet meer naartoe. Als dat lekke data- systeem gerepareerd is kunnen ze hun 'zaakjes' vanuit huis regelen, lekker comfortabel met pantoffels aan, thuis bij moeder de vrouw. Kees Wesdorp Oude Kortgenedijk 2, Kortgene Marinierskazerne 7 Na de inleidende beschieting uit Den Haag kan Zeeland zijn kno pen gaan tellen. Blijkbaar heeft men een alternatieve locatie ge vonden voor de mariniers in Doorn. Vermoedelijk naar een 65-jarig kazernecomplex bij Gar deren dat bij de Koninklijke Landmacht in gebruik is. De 'zee soldaten' blijven dus in het Ve- luwse bos hangen. Staatssecreta- ris Visser heeft haar oren laten hangen naar het zelfbeklag van mariniers en hun partners. Door toedoen van de mariniers zelf heeft het robuuste imago van het Korps Mariniers ernstige schade opgelopen. En de rege- ringheeft geen ballen. Tom Aalfs Anna Blamanlaan 148, Vlissingen Klimaat De klimaatpaus van Europa, Frans Timmermans, wil de ko mende tien jaar 1000 miljard voor een Europese Green Deal uitgeven (15 januari). Als ant woord op de vraag 'Wie gaat dat betalen?' geeft hij aan dat behalve de belastingbetaler ook het be drijfsleven een rekening krijgt. Hierbij gaat hij volledig voorbij aan het feit dat de belastingbeta ler óók de verhoogde groene re kening van het bedrijfsleven moet betalen. De burger is altijd, direct of indirect de klos! Dus Frans Timmermans slaat wéér eens de plank volledig mis en speldt hiermee de burger een dom verhaaltje op de mouw. Dus een logische conclusie is: Frans kan niet rekenen of gaat hij slim over op het 100 procent schone waterstof/gas als energiebron via kern- en thoriumenergie? Jan Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede Koopkracht De krant noemt de lage Europese rente (13 januari) als schuldige van het niet kunnen verhogen/indexeren van de pen sioenen. De in Nederland gehan teerde rekenrente is de laagste van Europa en de regering heeft die rente vastgesteld. Zij heeft alle vrijheid en macht om deze te verhogen naar een reële hoogte zo mogelijk gekoppeld aan het werkelijk gemaakte rendement in het voorgaande jaar. Nederland heeft in de pensioen pot een kapitaal dat de helft is van het totale kapitaal wat de Euro pese landen gezamenlijk heb ben. Het bedrag is ruim 1500 mil jard. Dit bedrag is juist door het ingebrachte geld van de oudere pensioenbetalers in 11 jaar ver dubbeld. Dat deze pensioenbeta lers, genieters, nu door onze over heid beschuldigd worden van het leegmaken van deze pot waar door er in de toekomst voor de huidige jongere generatie een te- kort zal ontstaan, is een com plete onwaarheid. Het is eigenlijk het opzetten van de jongere gene ratie tegen de ouderen. Cees Verstraate Duinstraat 10, Koudekerke Vuurwerkverbod Waarom Vlissingen een vuur werkverbod (16 januari) wil, is niet af te leiden uit het artikel. Er wordt een aantal algemene rede nen aangevoerd die niet specifiek voor Vlissingen gelden. Argu menteren is voor de Vlissingse raad een ongewoon gebeuren en wordt ternauwernood of in het geheel niet gedaan. Enkele jaren geleden was uit angst voor onge regeldheden, zoals een jaar tevo ren, het buurthuis in de Bloe- menbuurt net voor oudjaar in een zucht en een vloek gesloopt. De toenmalige beheerder had er een bloeiend wijkcentrum van gemaakt dat met diverse organi saties hard nodig aan het welzijn van de wijk werkte. Weg wijk- welzijn. ,,We kunnen in elk geval in Zeeland het voortouw ne men", zegt de Christenunie over het eventuele landelijke vuur werkverbod. Het zou beter zijn wanneer de gemeenteraad, inclu sief het college, zou zoeken naar het sociale gezicht voor de Vlis- singer en dat als leidraad van handelen neemt. Ondergete kende twijfelt aan de aanwezig heid van dat vermogen. Ton Besselink Kasteelstraat 19, Vlissingen 9 dagen 4* AIDAblu 8 dagen 4* AIDAstella Enorme prijsverlaging t/m 31 januari! okv-5 ook ap Q maandag 27 januari 2020 Staatssecretaris Visser. Cruise o.b.v. Semi All Inclusive Vliegreis alle transfers inclusief Tafeldranken fooien ter waarde van minimaal 185,- per persoon O.a. Lanzarote, Tenerife, La Palma Madeira Vertrek februari t/m april zie stipreizen.nl/cralsb zie stipreizen.nl/cravcb Cruise vanuit Venetië Vliegreis per KLM 1 hotelnacht nabij Venetië Tafeldranken fooien ter waarde van minimaal 185,- p.p. O.a. Venetië, Corfu, Dubrovnik Zadar Vertrek mei t/m oktober 2020 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20