'Mariniers, sla ook je tent op in Vlissingen' JOL Chaos bij PSV lijkt compleet Walcheren Bijna-Vlissinger Zeus Hoenderop wil in gesprek met de mariniers. De kunstenaar, die binnenkort verhuist van Tilburg naar Vlissingen, sloeg zijn tentje op bij Ritthem, waar de marinierskazerne moet komen. Hij nodigt de mariniers van harte uit hetzelfde te doen. ,,Laten we bij een kampvuur van man tot man praten over hun kazerne." »pie Hoewel steeds meer klassen geen vaste leerkracht hebben, ziet de AOb de steun van basisschoolbe sturen afbrokkelen. Ze vinden een staking niet nodig nu er een nieuwe cao is afgesloten. ,,Ze den ken er niets bij te krijgen tot het volgende kabinet komt. Terwijl onze achterban aangeeft: wij zit ten onverminderd met het tekort en houden het bijna niet vol'', al dus Eugenie Stolk, voorzitter van de grootste onderwijsbond. Lera ren krijgen vaker niet uitbetaald als ze staken en voelen zich niet door hun schoolbesturen ge- steund. Volgens de AOb is niet al leen minister Arie Slob verant woordelijk voor de problemen op basisscholen. Ook schoolbesturen moeten meer doen. Het perso neelsbeleid kan stukken beter. „Mensen staken niet voor de lol. Schoolbesturen kunnen zich best Onze achterban zegt: we zitten met het tekort en we houden het niet vol profileren als goede werkgever.'' Ook zijn er ondanks het groei ende lerarentekort nog steeds schoolbesturen die geen vaste contracten willen geven. Deze schoolbesturen zitten gevangen 'in oud denken', concludeert Stolk. ,,Ze zeggen dat ze niet weten of ze het geld er straks nog wel voor hebben. Een drogredenering.'' Elk jaar blijkt dat ze nog steeds miljoe nen euro's op de plank hebben. ,,Ik besef dat dat vaak geld is, dat een malig kan worden uitgegeven, maar dat kunnen ze wél investe ren. Ze moeten meer lef tonen.'' Nu schrappen schoolbesturen bijvoorbeeld scholingstijd van le raren, omdat er door het tekort geen invallers zijn om hen op cur susdagen te vervangen. Volgens Stolk moeten ze dat juist niet doen. ,,Dan moeten ze misschien een klas naar huis sturen, maar krijgen die leerlingen wel beter onderwijs van een leraar die lek kerder in zijn vel zit. Schoolbestu ren staan soms te ver van de werk vloer af. Zij voelen niet hoe het is om een klas van veertig leerlingen te hebben omdat er een klas ver deeld moest worden. Ze zien pas in een later stadium: goh, de resul taten blijven achter, hoe kan dat toch.'' P7 Steven Bergwijn op weg naar Londen maandag 27 januari 2020 Nieuwsmedia iteti r - f y*< X^l 1 'Schoolbestuur, geef leraar steun' Niet alleen de minister is schul dig aan de problemen in het on derwijs. Ook schoolbesturen falen. Dat zegt de nieuwe baas van de Algemene Onderwijs bond (AOb), enkele dagen voor de grote onderwijsstaking van donderdag en vrijdag. Ellen van Gaalen Utrecht —Eugenie Stolk, AOb SPORT2 Perioden met regen en een matige tot 9°C krachtige wind. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 55555 Prijsfavorieten. Onze 1000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1