Feestje VOORWOORD INHOUD ,,Nee nee nee, nou efkes nie de keuken inlopen!" „Waarom niet?'' ,Arie Ribbens staat z'n eigen om te klejen." En inderdaad. Even later komt de woest bebaar de zanger in boerenkiel tante Annies keuken uit, op weg naar het podium achter in de zaal van haar kroeg. Zijn krullen glimmen van het vet. Vrolijk knipoogt hij vanachter zijn bril met getinte glazen die van donker- naar lichtblauw verlopen. Bijna tegelijkertijd wordt de geluids band ingestart, zoals dat heet. Arie springt het podium op. 'Wij vieren feest, dus weg met de ma laise want het is nu tijd voor de Polonaise Hollan- daise. Van hier tot Oeteldonk.' Op de vaten bier die deze carnavalsdagen in mijn tantes keuken staan opgeslagen, ligt een soort mini-hark. Dat is een speciale krullenkam, weet de barkeepster die in het normale leven schoonheidsspecialiste is. Van Arie. We kijken er met ontzag naar. De zaal staat op zijn kop maar na precies 25 minuten beent Arie terug naar de keuken. Daar staat ome Jan met zijn portefeuille in de aanslag. Later, op verjaardagen, zal hij vertellen welk astronomisch bedrag hij moest afrekenen. Elke keer als het verhaal ter tafel komt, zal hij zeggen dat Arie elke cent waard was. Siemon de Jong van De Taarten van Abel is zelf óók openhartig Chinees Nieuwjaar vieren op Hollandse bodem De biografie van Schiphol is een boek vol paradoxen Arie Ribbens is inmiddels een eindje in de 80 en zingt niet meer. Maar zijn opvolgers spelen vanavond een uitverkochte Ziggodome vol. Volgens de aankondiging wordt het een combi natie van de beste après-skiparty, de tofste car navalsavond en het leukste tentfeest. Nee, het is geen cultuur met een grote C. Maar zoals de artiesten zelf zeggen: 'Het is geen kunst hè, we bouwen een feestje.' En dat is dan op zich ook weer een kunst. 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Siemon de Jong 15 Fijn spul 16 Feestmuziek 21 Monica 22 Chinees Nieuwjaar 29 BV De Liefde 30 Lezen 36 Eten 38 Reizen 43 Noten kraken 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Monica Beek, Shody Careman, Suzanne Eijgenraam, Wilmie Geurtjens, Ronald Giphart, Gijs Groenteman, Daan Heerma van Voss, Joost Hoving, Pieter Hulst, Rianne van der Molen, Johan Nebbeling, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Egbert Jan Riethof, Peter Sierksma, Studio Ski, Corné Sparidaens, Cliff van Thillo, Pete Wu Reageren? magazine@dpgmedia.nl nFacebook @admagazine De foto op de voorkant is van DEA Produkties. UNEDERLANDSE WSTÊRREN M {stralen weer1 Anniek van den Brand ZATERDAG 25 JANUARI 2020 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 91