Briesend hamert hij de toetsen uit z'n computer Reizen voor een prikkie Kind in huis 'Ik wou dat ik jouw baan had', zei ze. 'Dan hoefde ik een dagje niet na te denken' Voor een paar tientjes kun je naar zo'n beetje alle Europese steden vliegen. Zo nu en dan zijn er zelfs vluchten naar New York te boeken voor minder dan 100 euro. Hoe kunnen vliegtickets steeds goedkoper worden? Waar moet je op letten bij een goedkoop ticket? 8 ALEX VAN DER HULST t Een doorgedraaide vader houdt de gemoederen in de kringen van Alex flink bezig. Zijn woede is begrijpelijk, maar gelijk heeft hij niet. eeft iemand nog roddels, want ik maak nïks mee!'' roept mijn collega-columnist Hanneke regel matig. In onze studietijd was er altijd wel wat. Aan vrienden, huis- of studiegenoten of jezelf had je de handen vol. De hele dag leek het Goede Tijden, Slechte Tijden. Heb je eenmaal kinderen, dan moet je het heb ben van een nieuw dingetje dat de koters kun nen of zeggen. Sensatie is ver te zoeken. Daarom ging het als een lopend vuurtje door onze buurt dat er een vader was geflipt. Zoals in films iemand een laatste duwtje nodig heeft om door te draaien, zo had deze meneer het nieuws over de schoolstaking van volgende week slecht verteerd. Briesend had hij de toetsen uit zijn computer gehamerd in een mail naar het schoolbestuur. Op zulke hoge poten, dat er in speeltuinen over werd gesproken. (Ja, zo saai is ons leven echt.) Het is een beetje begrij pelijk. Het kost mensen met drukke en weinig flexibele banen bij zo'n staking kunst- en vlieg werk om opvang voor de kinderen te regelen. Maar meer dan een beetje begrijpelijk is het niet. Want die onderwijzers hebben het grootste gelijk. De boze vader zet onderhandelingen op scherp waarvan hij geen deel uitmaakt. Hij had de minister moeten mailen. wegbracht tegen de opvangmedewerker zeggen: 'Ik wou dat ik jouw baan had, dan hoefde ik eens een dagje niet na te denken'. De dame antwoordde gevat: 'Dus jij laat je kind achter bij iemand die niet nadenkt?' Onderwijzers en kinderopvangmedewerkers leren onze kinderen lessen voor het leven. De oudste dochter krijgt sinds kort 'levensstra tegie' op school. Ik weet nog niet precies wat het is (iets met 'hoe je omgaat met jezelf en ande ren'), maar jaloers ben ik wel. Ik kan elke week wel een les levensstrategie gebruiken. Het draait op scholen niet alleen om lesmethodes, leermo- dellen of adviseurs. Het draait vooral om goede leraren. Zij zijn de mensen die je kinderen een mooie dag bezorgen, ze steunen en zelfvertrou wen geven. Tref ik zulke docenten, dan wil ik mezelf aan hun benen vastklampen en vragen of ze mijn kinderen nog jaren willen lesgeven. Laat ze maar staken, allemaal. Van mij mogen ze de balkenendenorm verdienen. Prijsstrategieën Welke kledingmaat je ook hebt, je betaalt evenveel voor die ene trui of broek als iemand met een andere maat. Vliegtickets zijn daarentegen voor bijna iedereen anders geprijsd. Grote kans dat je buurman op een vlucht met KLM naar Barcelona een ander tarief trof dan jij. Omdat hij later boekte, een enkeltje kocht ter wijl jij een retourtje nodig had, of al in Osaka op een KLM- vlucht stapte en Amsterdam als connectie gebruikt. Zakenreizi gers boeken vaak vlak van tevo ren en willen vluchten kunnen wijzigen, ze betalen daarom vaak meer voor tickets met voorwaarden die deze wijzigin gen toestaan. Vakantiereizigers zijn prijsbewuster, boeken vroeg en hebben deze voor waarden niet nodig. Tegelijk zijn luchtvaartmaatschappijen niet op hun achterhoofd gevallen en maken ze vliegtickets in vakan tieperiodes doorgaans duurder, dan is de vraag immers hoger. Concurrentie Sinds enkele jaren is er een opkomst van lowcostmaat- schappijen, waarvan Ryanair een bekende is. Ook AirAsia, Transavia, Vueling, Level, Scoot en Wizz Air vallen eronder. Deze airlines bieden vliegtickets aan voor heel lage prijzen. Ryanair kan het zich kennelijk veroorloven, het is een van de meest winstgevende luchtvaart maatschappijen in Europa. Hoe kan dat? KLM, een fullservicemaat- schappij, vliegt met dertien typen vliegtuigen. Voor elk type is er een aparte opleiding voor TIPS ZATERDAG 25 JANUARI 2020 GO Ooit hoorde ik een moeder die haar kind Alex van der Hulst (42) heeft twee dochters van 4 en 8 jaar. Met Hanneke Hendrix en Nynke de Jong maakt hij de opvoedpodcast Ik Ken Iemand Die. De waarde van goedkope vliegtickets JELMER DE BOER IHoe lang duurt de reis? Voor een reis bin nen Europa is het voor veel mensen niet erg om even krap te zitten en geen gratis eten te krijgen. Op intercontinentale reizen worden doorgaans wel gratis maaltijden en dranken geserveerd, maar niet altijd. Qatar Airways, Etihad Airways, Emira tes, Garuda Indo nesia, Cathay Pacific en Singa pore Airlines zijn voorbeelden van airlines met veel extra's die bij de prijs zijn inbegre pen. Op bijvoor beeld google. com/flights zie je al tijdens het zoe ken of je bagage gratis kunt in checken en wat de regels zijn voor handbagage. 2 Vanaf waar vertrek je? Doorgaans ver trekken lowcost- maatschappijen van secundaire luchthavens of op minder geschikte tijden. Als je uren moet treinen of autorijden naar een luchthaven om een goedkope vlucht te pakken, kun je beter het iets duurdere ticket boeken. En check of je wel écht naar Londen vliegt of naar een tochtig dorp een paar uur ten noor den ervan. 3 Welke maat schappij? Bij lowcostmaat- schappijen krijg je geen extra's zoals een hapje en drankje aan boord. Bij KLM moet je op som mige vluchten bijbetalen voor het inchecken van je bagage, maar krijg je wel wat te eten. De ene air line laat je betalen voor stoelkeuze, de andere niet. 4 Ben je flexibel? Voor mensen die slechts met hand bagage reizen, alleen reizen, alle tijd van de wereld hebben en niets om service geven, zijn lowcostmaat- schappijen een prachtige manier om de wereld te zien. Reis je met een groep of wil je niet stressen om bijkomende kos ten, wees dan be reid meer te beta len. Fullservice- maatschappijen hebben in de meeste gevallen bovendien een functionerende helpdesk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 80