OZCAN AKYOL Justitie: verdachte van 'abortusmoord' wilde geen zoon €349* va €449* €479* €599* vroegboek voordelen cis (ft" 6 Selections Selections Profiteer nu van de Column Toen ik klein was, wist ik al tijd op een inventieve ma nier aan snoep te komen, want thuis hoefden we niet op dergelijke traktaties te rekenen - mijn moeder beoordeelde ze als ongezond, mijn vader vond het al lemaal duur. Twee straten verderop stond de fabriek van Senzora, een produc tiebedrijf dat ook suikerhartjes maakte, in verschillende kleuren. Als een van mijn vriendjes erach ter kwam dat 'Ome Jan' dienst had, vlogen we als een zwerm bijen naar de luiken van de produc tiehal. Hij trakteerde ieder een op een handvol van de lekkernijen, rechtstreeks uit de machines. Ik at er zoveel mogelijk op straat, net zolang tot ik mis selijk werd. De rest ging mee naar huis, ver stopt in een sok of een jaszak, al wist mijn moeder ze meestal te vinden, zonder ze daad werkelijk te zien. De snoepjes waren zo vers, dat ze die kon ruiken. Als ze me dan beval om ze in te leveren, werden ze di rect in de vuilniszak gekieperd, met het commentaar dat er in ons huis geen plaats was voor gif. Dat was toen. De ironie van het lot wil dat mijn vriendin en ik het ongezonde eten willen doseren, maar dat mijn moeder dat hard nekkig dwarsboomt. ,,Mama'', zei ik haar vorige maand. ,,Ze mogen voor het sla pengaan geen troep eten.'' Voor de zoveelste keer had ze suikerwerk meegenomen, alle maal met een oranje sticker erop, van de aanbieding. Het is zo erg dat Baran (2) zijn mond openspert als oma op bezoek komt. „Stel je niet aan", antwoordde ze. „Ze vinden lekker." Dat debat ont aardde in grote irritaties. Deze week stiefelde mijn moe der de woonkamer binnen, een halfuur voor etenstijd. De kinde ren legden een puzzel op het speelkleed. Ze bewoog schichtig, een tikkeltje manisch. ,,Vertel op'', zei ik haar. ,,Je hebt weer snoep het huis in gesmok keld. Waar ligt het?'' ,,Jaahaa, oma", riep Mia (3). ,,Ik vind je zo lief.'' Ze rende van het kleed naar ons. Mijn moeder keek naar mij en naar haar kleindochter. Daarna trok ze een zak dropjes uit haar beha. ,,Ooo, lieve schatten", zei ze. ,,Jullie zijn mijn alles.'' ,,Dit is niet goed. Dat wéét je, toch?" ,,Ja'', antwoordde mijn moeder, ,,Maar ik snap ze niet meer. Ze spreken zo goed Nederlands. En ik niet. Als ik ze snoep geef, begrij pen ze tenminste dat ik ook van ze houd.'' Het klopte wel, maar het deugde niet. Haar commentaar: in ons huis is geen plaats voor gif Patricia dos Santos (29) uit Brazi lië was acht maanden zwanger toen zij en haar kind in oktober vorig jaar overleden in het appar tement van Dennis van E. (48) in Diemen. Ze bleek drank, drugs en abortuspillen te hebben geno men. Het tafereel was vreselijk. Naast haar lag haar doodgeboren zoon. Van E. werd aangehouden. Van E., een succesvol financieel expert, was gisteren aanwezig op de eerste pro-formazitting. Hij en zijn advocaat vertelden dat Dos Santos leed aan een geslachts ziekte en dat ze zelf het kind niet wilde. Ze had pillen gekocht en in Brazilië al vier abortuspogingen gedaan. Dos Santos zou een verle den hebben gehad als prostituee en zou 'gewend' zijn geweest aan bloedingen na gebruik van abor tuspillen. Van E. snikte daarbij even. Uit de vele duizenden app- berichten zou zijn gelijk blijken. Het OM trekt andere conclusies uit de berg appverkeer: Van E. zette zijn vriendin zwaar onder druk, omdat ze zwanger was van een jongen. 'En ik heb geen gevoel bij een jongen', schreefVan E. Een meisje zou hem wel gelukkig ma ken. Van E. dreigde de relatie te beëindigen als de jongen geboren »'Dus actie meisje!', las de officier voor zou worden. ,,Dus actie meisje!" las de officier van justitie voor uit een bericht. Dat Dos Santos uiteindelijk met abortus instemde, was volgens het OM dan ook tegen haar wil. In Brazilië had ze trouw een verlos kundige bezocht. ,,Dat zijn geen gedragingen van iemand die van een kind af wil", aldus de officier. Eenmaal in Nederland belde Dos Santos angstig naar huis en noemde Van E. 'demonisch'. Van E. blijft in voorlopige hech tenis op verdenking van doodslag. Alléén te boeken op Sunweb.nl Appartementen Blanco Sol Hotel Fergus Club Veil Mari Aparthotel Albir Garden Hotel Ereza Mar zaterdag 25 januari 2020 GO ^0 @OzcanAkyol Justitie lijkt er zeker van dat fi nancieel expert Dennis van E. geen zoon wilde en dat hij daarom zijn zwangere vriendin uit Brazilië onder druk zette om abortuspillen te nemen. Dat liep dramatisch af: zij bloedde dood. In de rechtbank in Amsterdam draaide het gis teren om de appberichten die beiden uitwisselden. Victor Schildkamp Amsterdam Sunweb Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Meivakantie per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen fB§? LOGIES Spanje - Ibiza - San Antonio Bahia ALL INCLUSIVE Spanje - Mallorca - Ca'n Picafort ALL INCLUSIVE Spanje - Costa Blanca - Albir ALL INCLUSIVE Spanje - Fuerteventura - Caleta de Fuste Gemoedelijke sfeer Vlak bij de baai van Cala Vadella Kindvriendelijk appartementencomplex Prachtige groene omgeving Ruime appartementen Splashpool voor kinderen Ideaal voor families Comfortabele appartementen Splashpool en spectaculaire waterglijbanen Modern en stijlvol ingericht Direct aan de boulevard gelegen Infinity pool met uitzicht over zee 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: IVTj 2 thuiswinkel •^duo S G R waarborg Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek online!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6