Zweistra zet toon op ZK dressuur ZEELAND 13 leren kitesurfen en daar kom ik nog steeds bijna elke dag als ik in Nederland ben. Wat mij zeker al tijd heeft geholpen, is dat mijn homespot heel veel verschillende omstandigheden kent. De ene dag is het een rustige zee met goede wind. De andere dag hoge golven en keiharde wind. Sommige spots hebben altijd dezelfde omstandig heden, bijvoorbeeld thermische wind. Dankzij de verschillen waarin ik heb leren kiten en mijn tricks heb kunnen doen, ben ik voor alle omstandigheden die we in wedstrijden kunnen krijgen klaar." De uitslag van de nominaties wordt 4 februari bekend gemaakt. ,,Er zit geen prijs aan verbonden. Behalve eeuwige eer", lacht Lam merts. ,,Maar één ding is zeker: 2019 was mijn beste jaar tot nu toe." De schimmel Ich Weiss de show. De international zette in de klas sieke proef meteen de toon. Zij liep met de zevenjarige Rubi- quil-zoon in de klassieke proef met de megascore van 71,929 naar de overwinning. Na haar overtuigende over winning stuurde Zweistra in de Kür op muziek, de ritmisch en mooi in balans op de muziek van The Lion King door de piste dan sende schimmel naar de tweede overtuigende zege op rij (76,625 procent). ,,Ich Weiss is een heel fijn paard om mee te werken'', ver telde Zweistra. ,,Het is een hengst, maar hij loopt mooi rus tig door de proef en blijft op mij gefocust. Het is ook een heel sterk paard. Door die kracht blijft hij ook mooi bovenin lopen.'' ,,Het is een bovengemiddeld paard'', vindt Zweistra. ,,We be ginnen nu aan het grote werk. Ik heb met zijn moeder Grand Prix gereden. Ich Weiss is het nog niet, maar wordt het zeker.'' In het gevecht om de kruimels die Zweistra achterliet, ging Dewy Lems uit Koudekerke met Murano-dochter Uvita met het zilver strijken (59,571 en 63,438). De strijd om de titel in de Lichte Tour Prix Sint George was bijzonder spannend. Het was uiteindelijk Marieke Ponzo Dieu die met ruin de Haliëgo in een close finish met het goud ging strijken. De pupil van Thamar Zweistra liep met de op de mu ziek van Robbie Williams dan sende Diëgo-zoon naar de over winning (63,676 en 70,188). Jeske Bouwman uit Schudde- beurs eiste met de imposante Blue Hors Zack-dochter Hensie Balerina TC het zilver op (63,088 en 70,000). zaterdag 25 januari 2020 Annelous Lam merts in actie. eig- GEN FOTO Annelous Lammerts (midden) won in 2019 tal van prijzen. eigen foto Thamar Zweistra uit Schore schreef gisteren in Nieuw- en Sint Joosland, met de schim- melhengst Hexagon's Ich Weiss het Zeeuws kampioen schap dressuur klasse ZZ- Zwaar op haar naam. Marieke Ponzo Dieu uit Goes ging met de ruin Haliëgo met de titel in de Lichte Tour aan de haal. Lucien Roelandt Nieuw- en St. Joosland Thamar Zweistra met de schimmel Ich Weiss. foto lucien ROELANDT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41