Gezocht: woningen voor buitenlandse werknemers Asbest door fout vrijgekomen Gehoon fersOOn&)K 7 NATUUR AANLEG OASES IN VOEDSELWOESTIJN Veere is een aantal vlinder paradijsjes rijker. Ze zijn aangelegd en ingezaaid en het wachten is nu op bloeiende bloemen. Apotheek De Singel naar ziekenhuis zaterdag 25 januari 2020 Emile Calon Veere Het zou heel mooi zijn als het landkaartje weer rondfladdert over de vesten van Veere. Als dat lukt is Peter Geene van de Vlinderstich ting een gelukkig man. Maar de Oostkapellenaar hoopt ook dat an dere vlinders zoals het bruin- blauwtje, bont zandoogje en klein geaderd witje, afkomen op de bloemen en kruiden die op een aantal plekken aan het Bastion deze week zijn ingezaaid. Tijdens een vergadering van de afdeling GroenLinks ontstond het idee om ervoor te zorgen dat Veere aantrekkelijk wordt voor vlinders. Volgens Tiny Polderman wilden ze iets positief doen, iets leuks, iets wat bijdraagt aan een beter milieu. Peter Geene zag daarop zijn kans schoon om de afdeling warm te Die veldjes liggen wat verspreid, zodat de vlinders van het ene naar het andere kunnen hoppen - Jan Paul Loeff, Stadsraad maken voor zijn tweede hobby, de vlinders. Hij stelde voor in Veere een 'vlinderidylle' aan te leggen. Dat zijn veldjes vol bloemen en kruiden die interessant zijn voor Kraanmachinist Marcel Dagevos plagt een stukje van het bastion bij Veere af, zodat het ingezaaid kan worden met planten en kruiden die aantrekkelijk zijn voor vlinders en bijen. Eelco van der Ven, Peter Geene, Tiny Polderman en Ineke Rijken (vlnr) kijken toe. foto lex de meester vlinders en bijen. Voor hun dage lijkse kost zijn ze afhankelijk van nectar en stuifmeel. Dat vinden ze in bloemen. Voor een flink deel van die insecten is Nederland ech ter een voedselwoestijn: het is prachtig groen maar bloemarm. Door de aanleg van de vlinderidyl les ontstaan er oases waar ze hun voedsel vinden. Plukken Maar die idylles zijn ook interes sant voor mensen, zegt Tiny Pol derman als met behulp van een kraan de idylles worden aangelegd. ,,Die kunnen hier komen en ge nieten van de planten en de insec ten." En Peter Geene zegt dat be zoekers ook planten kunnen pluk ken om mee naar huis te nemen. ,,Niet te veel natuurlijk. Want er moeten voldoende planten over- Het landkaartje. blijven voor de vlinders, bijen en andere insecten." Volgens Geene en Polderman lukte het zonder problemen de ge meente enthousiast te maken voor het plan. En de Stadsraad van Veere zag het ook wel zitten om bij Veere een plek te creëren waar vlinders, bijen en andere insecten kunnen foerageren. In eerste in stantie had de Stadsraad wat be denkingen bij de plaats waar de idylle zou komen: het terrein aan het Bastion. Want dat kan ook ge bruikt wordt als er een circus komt. Maar na wat overleg was de Stadsraad zo enthousiast over de vlinderidylle dat er nu verspreid over de bolwerken vier plaatsen zijn waar ze die vlindertuinen ko men. Stadsraadvoorzitter Jan Paul Loeff: ,,Dat is toch mooi. Die veld jes liggen wat verspreid, zodat de vlinders van het ene naar het an dere kunnen hoppen." Tiny Polderman is daar heel blij mee. Ze wijst erop dat een van de veldjes wat verscholen ligt tussen de Veerse wallen en waarschijnlijk heel andere vlinders en bijen trekt dan de andere. ,,Daar heerst een ander microklimaat." Kieskeurig Ambtenaar Eelco van der Ven be aamt dat. Hij vertelt ook dat er heel veel verschillende meerjarige plan ten worden ingezaaid, zoals flui- tenkruid, madeliefjes, pinkster bloemen, peen, harig wilgenroosje en moerasrolklaver. ,,Want veel vlinders en bijen zijn erg kieskeu rig. Die hebben hun 'eigen' planten en mijden weer andere soorten." De Veerse vlinderidylle is de eerste op Walcheren en de tweede in Zeeland. Geene: ,,Bij Kwaden- damme ligt er een, rondom het terrein van Natuurmonumenten." OOST-SOUBURG Bij twaalf wo ningen in de Ahornstraat in Oost Souburg moeten komende week as- bestresten worden opgeruimd. De resten kwamen vrij door een fout bij de installatie van zonnepanelen. Daarbij maakte de aannemer per abuis gaatjes in een asbesthoudende ventilatiekanalen. Voor de bewo- ners, huurders van woningcorpora tie l'Escaut, is er geen moment sprake geweest van gezondheidsri sico's, meldde gisteren de woning corporatie. Het gaat volgens de ver huurder om minimale hoeveelhe den asbest. De bewoners kunnen tijdens de werkzaamheden gewoon thuis blijven. VLISSINGEN Apotheek De Singel verlaat de Singel in Vlissingen. De apotheek ves tigt zich in de hal van het zie kenhuis Adrz in Vlissingen. Daar gaat de nieuwe apo theek maandag 4 mei open in de nu nog lege ruimte bij de entree. De apotheek aan de Singel blijft tot en met vrijdag 1 mei open. De zusterapo- theek in gezondheidscen trum Govert Flinck blijft on gewijzigd open. De verhuizing naar het zie kenhuis is een wens die al enige jaren bestaat. Maar het heeft even geduurd voordat er ruimte was. VLISSINGEN Vlissingen zoekt on dernemers die wooncomplexen willen bouwen voor in totaal dui zend buitenlandse werknemers. De complexen moeten er binnen drie jaar staan. In mei moeten de plan nen ingediend zijn bij de gemeente. Er logeren in Vlissingen ergens tussen de 1500 en 4000 buiten landse werknemers, schat de ge meente. Het blijft een vage schat ting doordat maar een enkeling in het bevolkingsregister is ingeschre ven. Bedrijven en uitzendbureaus zijn doorlopend op zoek naar huis vesting voor internationale werk nemers. Die komen geregeld in onveilige en kwalitatief slechte omstandig heden terecht, blijkt uit controles. Ook leiden concentraties van bui tenlandse werknemers in bijvoor beeld kamerverhuurpanden in sommige Vlissingse buurten tot overlast. Illegale kamerverhuur De nieuwe complexen moeten de druk op de bestaande woningvoor raad verminderen doordat er min der woonhuizen worden opgedeeld in huurkamers. Ze moeten illegale kamerverhuur tegengaan en de leefbaarheid van woonbuurten ver beteren. De ontwikkelaar moet zelf met omwonenden van een locatie samenwerken om een bouwplan te maken dat de buurt wil accepteren. De aanvragen moeten op 7 mei op het stadhuis liggen. WA Veerse wallen zijn sexy voor vlinders JOOSSE AccountancY mm accountants Belastingzaken belastingadviseurs Bedrijfsadvies JOOSSE Salarisverwerking m PERSONEELSDIENSTEN LOOnadvieS HR Diensten MIDDELBURG OOSTKAPELLE GRIJPSKERKE INTERNET T 0118 612 774 T 0110 583 010 info@joosse-accountants.nl T 0118592828 WWW.JOOSSE.NL info@joossepersoneelsdiensten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35