Beste Koning Filip, Een op de vijf blijft altijd bij dezelfde energieleverancier Veiligheid gaat boven natuur als het strand te klein wordt 2 MAIKEL HARTE Column Kunt u ons Zeeuwen mis schien helpen? Ooit waren we één land met jullie, maar ergens na de Val van Ant werpen tijdens de Tachtigjarige Oorlog is het misgegaan en is gaandeweg Nederland en België ontstaan. Dat is niet goed gelopen. Wij zijn bij de Hollanders inge deeld, maar we waren beter bij jul lie gaan horen. We hebben name lijk het idee dat we totaal niet seri eus genomen geworden. overheidsdiensten uit Zeeland weggehaald, niet omdat dat werk hier niet goed gedaan werd, maar vooral om te centraliseren. Dat is natuurlijk slecht voor onze werk gelegenheid, maar we zouden er in Vlissingen een marinierskazerne voor terugkrijgen. De handteke ning is er al in 2014 voor gezet. Die kazerne komt er echter helemaal niet meer. In Den Haag hebben ze hun mond wel eens vol over onbe- trouwbare overheden in Zuid-Eu ropa, maar hier kunnen ze er ook wat van. Die mariniers (je zou denken dat als je voor volk en va derland strijdt het niet uitmaakt waar je woont), begonnen te mau wen en nu blazen ze het af. waar je tol moet betalen om door een tunnel te kunnen rijden, dus u snapt wel dat het echt ambetant begint te worden. Ik zie u denken: misschien werken jullie niet hard genoeg, maar we zijn geen Walen (geintje). De werkloosheid is hier zo'n beetje het laagst van heel Ne derland en onze bijdrage aan het bruto binnenlands product is hoog. Jullie Belgen bezoeken al massaal onze prachtige kust, jullie weten onze culinaire lekkernijen, zoals de mossel, veel beter op waarde te schatten dan de Hollan ders en volgens mij kunnen jullie nog wel wat haven gebruiken. Wordt het niet eens tijd dat jullie aan ons gaan denken? Nu zeg ik niet meteen dat u het voorbeeld van Poetin bij de Krim moet vol gen, maar wij staan open voor ie der aannemelijk bod! Met vriendelijke groeten, Een bezorgde Zeeuw Wij zijn bij de Hollanders ingedeeld, maar we waren beter bij jullie gaan horen DE STELLING Vandaag: Wij willen een kazerne, geen compensatie 6023 stemmen Eens Toos Henk Oneens Paul Kusters Brandstichting: vrouw opgepakt Dichters Zeeland en Dordrecht bijeen Terneuzen Pepperspray gevonden in auto Dat blijkt uit analyses door vergelij kingssites Pricewise en Independer van de gegevens van meer dan een miljoen mensen. Pricewise hield bovendien een onderzoek naar de motieven van de niet-overstappers. Door nooit over te stappen betaalt deze groep mensen honderden eu ro's te veel voor hun eerste levens behoeften. Wie steeds op zoek gaat naar de laagste prijs - voor energie, bellen, internet, hypotheek en ver zekeringen - kan per jaar met ge mak 1000 euro uitsparen. Wie niet overstapt, mist dat voordeel, ieder jaar weer. De afgelopen decennia werden in Nederland de telecommarkt (1997), en de energiemarkt (2004), en de zorgverzekering (2006) geliberali seerd. Dit zou meer keuze, meer concurrentie en scherpere prijzen opleveren. Maar miljoenen mensen zijn nog nooit overgestapt. Ze zijn nog steeds klant bij de commerciële bedrijven die uit staatsinstellingen als de PTT voortkwamen. Het gros van de mensen stapt geregeld over, vooral goed verdienende 50-plus- sers speuren naar aanbieders met lagere kosten. Niet-overstappers Maar miljoenen mensen lukt het niet om voordeel te halen uit de vrije marktwerking. ,,De reden is een combinatie van niet weten, niet kunnen en niet willen'', zegt direc teur Hans de Kok van Pricewise. De niet-overstappers zijn vaker 65- plus, of laagopgeleid met een laag inkomen. Bij Independer maakte slechts 3,5 procent van de 65-plus- sers eind vorig jaar een zorgverge- lijking. ,,Deze groep is vergeleken met jongeren veel minder online om een overstap te regelen'', zegt Jochum Veerman van Independer. P4 Dat kreeg de Statencommissie be stuur gisteren te horen van de ge deputeerden Anita Pijpelink (PvdA, natuur) en Dick van der Velde (VVD, toerisme). Zij gaven ant woord op vragen van Joan van Burg (SGP) die gealarmeerd was door een artikel in deze krant, waarin staat dat een aantal stranden op Walcheren niet kan worden opge spoten vanwege de stikstofproble- matiek. ,,Het kan nooit zo zijn dat we door een stikstofcrisis onze duinen zien afkalven", stelde Van Burg. ,,Dat is onze primaire zeewering. De belangen van veiligheid en na- tuur mogen elkaar niet bijten." Als het gaat om waterveiligheid, kon Pijpelink hem gerust stellen. ,,Dat is als nationaal belang gemar keerd en boven alle andere belan gen verheven. Rijkswaterstaat geeft ook aan dat de waterveiligheid ab soluut niet in het geding is." Fonds Maar ook voor de recreatiesector zijn brede stranden een noodzaak, gaf ze aan. Haar collega Van der Velde legde uit dat daarbij meer speelt dan alleen de stikstofcrisis. Er is niet genoeg geld om alles wat vanuit toeristisch oogpunt gewenst is nu aan te pakken. De Zeeuwse kustgemeenten zijn met elkaar in gesprek om een fonds te vormen voor zandsuppleties. ,,Als de ge meenten de handen in elkaar slaan, gaan wij ze ondersteunen. Niet al leen met middelen, maar ook rich ting rijksoverheid. Ik denk dat wij nu toch even de regie moeten ne men om sneller tot zo'n fonds te komen." VEEL NEDERLANDERS ONTEVREDEN OVER SEKSLEVEN 3 of 4 dagen 4*-Van der Valk hotel bij Noordwijk en Leiden zaterdag 25 januari 2020 De afgelopen jaren zijn veel We zijn ook al de enige provincie Reageer op pzc.nl Gisteren: Kabinet draait Zeeland een loer MIDDELBURG Een 37-jarige vrouw uit Vlissingen is gisteren om 04.00 uur aangehouden op verdenking van brand stichting in een flat aan de Oosterscheldestraat in Middelburg. De politie vermoedt dat zij oud pa pier van een stapel in de galerij heeft gepakt en dat in de lift heeft aange stoken. Een bewoner van de flat had een brand lucht geroken en zag in de lift een vrouw op de grond zitten die bier dronk en die om haar heen verbrand papier had liggen. Ze vertelde tegen de bewoner dat ze warmte nodig had. Een speekseltest bij de vrouw reageerde positief op gebruik van hard drugs. De verdachte is in gesloten. VLISSINGEN Het Zeeuwse literaire tijdschrift Ballustrada en cultureel centrum Door in Dordrecht organiseren een dichtersontmoeting tussen Zeeland en Dor drecht. Donderdag 30 ja nuari wordt de bijeen komst vanaf 19.30 uur gehouden in het 'Stads- waardehuis', een cultu rele ontmoetingsplaats in Dordrecht. De afgelopen jaren zijn er vaker Dordts-Zeeuwse dich- tersbijeenkomsten ge weest. Deze keer doen voor Zeeland mee de dichters Jan J.B. Kuipers (foto), André van der Veeke, Rogier de Jong en Thom Schrijer. In een auto die gepar keerd stond aan de Ken- nedylaan in Terneuzen, heeft de politie donder dagavond pepperspray gevonden. De bestuur der, een 19-jarige man uit Almere, is aangehou den. Agenten zagen de auto rond 23.15 uur staan. De verlichting was aan en er zaten drie mensen in. Vanwege een wietlucht werd de auto door de agenten gecon troleerd. Daarbij werd de pepperspray gevonden. De bestuurder gaf ook een zakje hennep af. Miljoenen mensen kiezen nooit een andere energieleverancier, zorgverzekeraar of telecompro- vider. Eén op vijf Nederlanders betaalt hierdoor vele honderden euro's meer dan nodig is. Het gaat vooral om ouderen, laagop geleiden en mensen met een laag inkomen. Ton Voermans Amsterdam/Hilversum Als de veiligheid op het spel staat, is het geen probleem om de stranden op te spuiten. Als het nodig is vanuit toeristisch oogpunt, helpt het als gemeen ten haast maken met een fonds voor zandsuppletie. Ernst Jan Rozendaal Middelburg tSE STANtS IS NU l-O VOOR TSE PANTSA'S Van der VaLk Hotel Sassenheim - Leiden 2 of 3 nachten in een Comfort of Deluxe kamer 2 of 3 x uitgebreid ontbijtbuffet Gratis gebruik sauna en fitness Hotel op ca. 8 km. van het strand V Tip! Den Haag of Amsterdam hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur (,088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2