Snelle rapt sterren van de hemel Kinderopvang regelt plek voor meer kinderen, maar wil dat niet blijven doen Annelous Lammerts Kitesurftopper is trots op haar Brouwersdam Brandpunt van de Zeeuwse acties is Middelburg. De actievoerders ver zamelen zich donderdag 30 januari bij het Fletcher hotel aan de Los- kade en lopen om 10.00 uur naar de Abdij, voor een manifestatie met sprekers en muziek. Van de scholen voor voortgezet onderwijs staat alleen Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee al aangemeld op de actiepagina van onderwijs bond AOB. Het Calvijn College in Goes doet op de actiedagen - 30 en 31 januari - in elk geval niet mee, zegt woordvoerder Peter Smit. Het bestuur van de Isaac Beeckman Academie laat weten de staking niet te ondersteunen. Sommige basisscholen hebben een alternatief actieprogramma. Zo zijn ouders op De Magdalon in Veere woensdag 29 januari welkom om een petitie te tekenen en ideeën voor beter onderwijs op een 'wen- senwand' te schrijven. Docenten hebben het recht om te staken, ook zonder dat een school bestuur de actie steunt. Niet wer ken betekent echter: geen loon. AOB-leden die zich hebben aange meld, kunnen een beroep doen op de stakingskas. Er zijn echter ook scholen die stakende leraren wél doorbetalen, laat Moniek Scheel- ings van de AOB weten. Bij Kinderopvang Walcheren (KOW) hebben ze zich goed voor bereid op de staking. „Ouders kij ken bij zo'n staking naar ons voor opvang en dat snap ik", zegt KOW- directeur Annemiek Koppejan. „Zij hebben een probleem en wij willen op zo'n moment graag een be- trouwbare partner zijn. Maar daar zitten wel grenzen aan.'' Koppejan: ,,Ik heb begrip voor de leraren, maar merk sinds afgelopen Er zitten grenzen aan wat wij kunnen doen als anderen staken zomer dat problemen als perso neelstekorten en hoge werkdruk bij ons ook volop spelen. We willen onze medewerkers niet structureel overbelasten, dus we kijken per sta king of we opengaan of niet." Het Bevelandse Kibeo en Kinder opvang Zeeuws-Vlaanderen (KZV) zijn tijdens de stakingsdagen ook extra beschikbaar voor buiten schoolse opvang. „De vraag is gro ter dan bij de vorige staking in no vember", zegt Rianne Vons, direc teur van KZV. „Hoe dat komt, weet ik niet. Misschien willen ouders in januari geen vrije dagen opnemen." De groepen van KZV zitten tij dens de stakingsdagen aardig vol, maar Vons heeft nog geen mensen moeten teleurstellen. „We kunnen de drukte opvangen omdat het per soneel zich heel flexibel opstelt, maar dat wordt steeds een beetje lastiger. Ik moet elke keer extra in zet van mijn mensen vragen en daar zit een maximum aan. Ik hoop dus dat dit de laatste staking is." It I zaterdag 25 januari 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND12 BURGH-HAAMSTEDE - Wie donderdag bij Goud voor Oud was en een dag later binnenstapte bij de teenagersavond van Aemstie Alive, viel spontaan om van ver bazing over de metamorfose die de feestzaal in amper een etmaal heeft doorge maakt. In plaats van rolstoelen stonden er nu twee grote opblaasbare glijbanen, Frans Bauer maakte plaats voor rapper Snelle en de polonaise was nu een me nigte uitzinnige tieners. Van hen werd Kaya Delfgaauw uit Zierikzee op het po dium gehaald om een paar nummers mee te zingen. Niemand was nog zonder kip penvel. Staken zorgt voor extra werk Ongeveer de helft van de Zeeuwse basisscholen sluit ko mende week één of twee dagen de deuren om mee te doen aan de staking in het onderwijs. Bij onderwijsbond AOB zijn nu 84 scholen aangemeld. Kinderop vangorganisaties zetten hun deuren wagenwijd open om hon derden kinderen op te vangen. Maar wat hen betreft is het wel de laatste keer. ,,We willen onze eigen medewerkers niet meer structureel overbelasten omdat anderen staken.'' Ondine van der Vleuten en Ellen Smaardijk-Jobse Vlissingen -Annemiek Koppejan, Kinderopvang Walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29