4 ouwer 'Ik zal niet sterven voor Loeki terug is op tv' Becam Eljst^j^rans cfk regionale nieuws JOL PSV is de weg kwijt Stevig gesprek over kazerne ."EplflLANDSE, Instagram! Bespaar gemiddeld 3.000,- op je lening! Walcheren Hoe moet het nu toch verder? Dat zal een stevig gesprek worden, voorspellen de Zeeuwse gedepu teerde Dick van der Velde en de Vlissingse wet houder Albert Vader. Herstel van vertrou wen staat wat hen betreft bovenaan de agenda. Ook willen ze antwoord waarom er zorg is over het voortbestaan van het Korps Mariniers. Na een week van zwijgen ver brak het kabinet gistermiddag de stilte. Staatssecretaris Visser (foto) stuurde gisteren een brief naar de Tweede Kamer: ,,Het kabi net ziet zich voor een dilemma ge steld. Er zijn serieuze zorgen over het besluit uit 2012 om de mari niers naar Vlissingen te verhui zen, vanwege het behoud en de werving van de mariniers en daarmee de toekomstbestendig heid en continuïteit van het Korps Mariniers. Tegelijkertijd heeft het kabinet zorgen dat een mogelijke heroverweging negatieve conse quenties heeft voor de provincie Zeeland en de gemeente Vlissin- gen." Van der Velde geeft aan dat Zee land nu in elk geval een reactie heeft op de brief die de Zeeuwse overheden naar Den Haag hadden gestuurd. ,,Dat schrijven heeft zin gehad. We hebben meteen een af spraak gemaakt. Maandagochtend gaan we het hebben over de brief van de staatssecretaris, maar wat mij betreft hebben we ook iets met elkaar te bespreken over ver trouwen." Daarmee geeft Van der Velde aan dat hij in de brief leest dat Vis ser andere scenario's heeft onder zocht voor een locatie voor de ma rinierskazerne, terwijl dat tegen over Zeeland altijd is ontkend. Van der Velde en Vader zijn niet onder de indruk van de argumenten van Visser over de leeg loop van het korps. De inzet van Van der Velde blijft dat de kazerne in Vlissin- gen komt. „Het niet nakomen van de af spraak is onbetaalbaar. Dat wordt een immens bedrag. Dat gesprek ga ik voeren." 'Zeeland niet zielig' Tijdens zijn persconferentie gaf premier Mark Rutte toe dat er vo rige week in het kabinet al over een 'mogelijke heroverweging' van het besluit was gesproken. Hij snapte heel goed dat Zeeland zich overvallen voelde. ,,Maar het was een eerste stap in het proces en we wilden met Zeeuwen hierover in gesprek gaan. Dat gesprek kunnen we nu in alle openheid voeren." In dat gesprek zal het gaan over com penserende maatregelen. ,,Zee- land is niet zielig", aldus Rutte. De Zeeuwse economie is te eenzijdig en moet versterkt worden. Delen filmpjes en foto's steeds populairder Voormalig Ster-baas Chris Smeekes (93) weet zeker dat iconische leeuw de publieke omroep kan redden »P24 Doe de check op becam.nl Wif maken pCaató aaox de nieuwe coMectie 75% fawtitig, of> mantivten met óticfoev zaterdag 25 januari 2020 Nieuwsmedia Cor Verburg uit Kortgene noemt zichzelf vleeschhouwer. fMet sch. ,,Dat klinkt ambachtelijk en dekt de lading, want slager, ach ja, iedereen kan zich zo noemen.'' »P18 Visser vol in de vuurlinie Het kabinet gaat met Zeeland praten over maatregelen die het afblazen van de mariniers kazerne goedmaken. Een be sluit zal het kabinet voor 1 april nemen. Maandag komt staats secretaris Barbara Visser naar Middelburg om te praten met de Zeeuwse bestuurders. Theo Giele en Ernst Jan Rozendaal Den Haag/Middelburg ZEELAND 2 Q) user name FOLLOW V 9.307 likes P3 Slim lenen voor iedereen Let op! Geld lenen kost geld iJf" Optiek Optometrie www.eijsermans-optiek.nl Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 4°C Droog pzc.nl weekeinde Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47" \1 1 111 I »Z-KATERN 6-7 FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1